Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan védjük meg magunkat?...

Hogyan védjük meg magunkat? Hogyan reagáljunk a sértő megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
Írjatok minél többféle szituációt!

2012. nov. 17. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A legjobb reakció, ha nem reagálsz.
2012. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakiről tudod, hogy beszólogat és ami a szívén, az a száján típus, akkor ne reagálj rá. Az ilyenek olyanok, mint egy kutya: azzal okozod nekik a legnagyobb fájdalmat, ha nem reagálsz semmit, mint egy agyhalott. De komolyan. Tapasztalatból mondom, ismerősöm is ilyen.
2012. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A nem viszaszólás néha nem jó megoldás, mert inkább felkérésnek veszi, hogy addig csesztessen, amíg meg nem tör.

Másik módszer, hogy olyannal vágsz vissza, ami neki fáj keményen, megtalálod az érzékeny pontját.

Civilizáltabb megoldás, ha négyszemközt megkérdezed, mi a problémája veled, miért kell így bánni.

Kevésbé civilizált megoldás, kivered pár fogát.

2012. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége a 2-es válaszoló által leírt utolsó mondatból ért.
2012. nov. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha valaki megjegyzést tesz, akkor semlegesen ránézek - úgyis látják, hogy leszarom. Ha épp rossz napom van, akkor nekimegyek "véletlenül", de akkor a kis kávéja a csinos kis kabátján landol. (megtörtént eset :D De komolyan.)
2012. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!


De nekem az a bajom, hogy visszahúzódó és gátlásos vagyok, az a "bocs, hogy élek"-típus. Mind emellett pedig nagyon érzékeny.


Attól félek, hogy egyszer eldurran az agyam, és akkor nem tudom mi lesz. Egyszer-kétszer történt már ilyen. Egyszerűen rám sem ismertek. Persze én húztam a rövidebbet.


Azért is félek megvédeni magam, mert ha vissza is vágok, az illető sem hagyja persze magát, vissza beszól, és lehet, hogy olyan érzékeny pontot érint, amivel teljesen lealáz.


Szóval inkább kussolok, de belül meg rettenetesen szenvedek.

2012. nov. 20. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!