Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válaszoljak ezekre a...

Mit válaszoljak ezekre a megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
A szülőfalumtól 70 km-re lakom, immár 10 éve. Itt dolgozom, van saját lakásom, férjhez még nem mentem, de van valakim. A baj az, hogy édesapám néhány éve meghalt, anyu meg egyedül él. Én amikor tudom, meglátogatom. De már előre ideges vagyok, mikor megyek hozzá, ugyanis az egész falutól kapom a megjegyzéseket, hogy milyen vagyok, itt hagytam őt egyedül. És hozzák a példákat, hogy bezzeg xy hazaköltözött, mikor valamelyik szülője egyedül maradt. A baj hogy anyám eddig nem így gondolta, te már kezdi átvenni a többiek hozzáállását. Tényleg ez lenne a kötelességem? Fel kellene adnom mindent, vagy ingázni mindennap 140 km-t? Mert szerintem nem. De nem tudok mit válaszolni ezekre a megjegyzésekre. Ötletek?
2012. máj. 6. 14:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg éld a saját életed, látogasd meg amikor csak tudod. Mással meg ne foglalkozz, az emberek ilyenek, szeretnek mással foglalkozni, róluk beszélni, ítélkezni a másik felett. Felnőtt vagy, ne próbálj megfelelni másnak, főképp ne rágd magad kívülállók véleményén. Tehát segítsd amiben tudod, látogasd, és pont. Sok sikert :)
2012. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mit válaszolj?Azt,hogy van saját életed,mint ahogy anyádnak és apádnak is volt,mikor összeköltöztek.Ők sem a szüleiket ápolgatták.
2012. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ne akadj fent ezen.Anyukáddal próbáld őrizni a jó kapcsolatot,hívd fel gyakran, ilyesmi. Ajánld fel neki, hogy egyszer ő látogasson meg téged,egyszer pedig te.Szóval felváltva,mikor van időd.


Na hát ezért nem jó falun élni :/ összevissza pletykálnak mindenkiről....

2012. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Másodiknak. De pont ezzel jönnek. Anyám a nagyszüleimmel élt egy házban életük végéig. Most is abban a házban lakik.
2012. máj. 6. 14:40
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól még neked nem kötelességed.Gondolom nem az egész falu élt élete végéig a szüleivel,ugyanabban a házban.
2012. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogy mit válaszolj? Semmit!

De örülj annak, hogy mamád még szerencsére jól bírja magát, és ha magányosan is, de elvégzi maga körül azt, amit el kell végezni ahhoz, hogy az élete elviselhető legyen.

Inkább kezdj el azon gondolkodni, mit teszel majd akkor, ha esetleg le-esik a lábáról, akkor azt a szitut majd hogyan fogod tudni megoldani. Mert ettől kezdve ez bármikor megtörténhet.

Örülj annak, hogy most még nem tart ott, örül neki, hogy jó egészségben éli az életét. De az agyadban légy kész az élet kihívásaira!

2012. máj. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hatos. Ezen már én is gondolkodtam, és arra jutottam, hogy akkor eladnám a házat, és vennék belőle a városomban egy lakást, hogy közelebb legyek hozzá, és tudjak segíteni. Addig pedig amikor tudok megyek.
2012. máj. 6. 14:50
 8/17 anonim ***** válasza:

Oké!

Tudod egy kis faluban, amikor az embereknek nincs elég saját bajuk, akkor kezdenek el foglalkozni a másikéval.

Ne törődj velük.

2012. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ebben lehet valami. 300-an laknak ott mindösszesen.


Köszönöm mindenkinek a választ! Erőt adtatok nekem. További szép vasárnapot!

2012. máj. 6. 15:04
 10/17 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal. Nem vagy köteles hazaköltözni, a te életed és nem a megjegyzést tevőké... Faluhelyen szinte mindenkit megszólnak. Mamám is falun lakott, ahol kint beszélgettek az asszonyok az utcán, és jól kibeszéltek mindenkit. Aztán, amikor valaki kivált a csoportból és hazaindult, őt is jól kibeszélték...

Látogasd anyukádat, és éld a saját életedet. Ha pedig valóban segítségre szorul, majd ott leszel neki. Mivel lenne jobb, ha hazaköltöznél, és nem lenne munkád? Akkor megkapnád, hogy anyukádon élősködsz. Ha bejárnál, akkor felborítod anyukád napi ritmusát, mert miattad korán kell kelnie, és későn fekszik... Hidd el, jó úgysem leszel azok szemében, akik a kákán is csomót keresnek.

2012. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!