Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az utcán egy idegentől...

Ha az utcán egy idegentől akarok valamit kérdezni (pl. idő, útbaigazítás, . ), hogyan kell azt jeleznem az illető felé, hogy beszélni akarok vele?

Figyelt kérdés

Valószínűleg szociális fóbiám van (nyilván nem állíthatok fel magamnak diagnózist, de az biztos, hogy nagyon közel vagyok hozzá), és töltöttem le önsegítő anyagokat (főleg angol nyelven). Azt olvastam, hogy kerülni kell az elkerülő magatartást, és nyitni az emberek felé: Egyrészt hobbikkal-barátok szerzésével, másrészt akár idegenek leszólításával.

A kérdésem nem is utóbbi hasznosságával kapcsolatos, hanem, hogy rá kellett jönnöm, még az olyan egyszerű dolgok is gondot okoznak, mint egy időkérés. Egyszerűen nem tudom, hogyan álljak egy idegen elé bármilyen kérdéssel. Intsek neki? Álljak elé? Milyen közel legyek, amikor szólok hozzá? Tudom, hogy szánalmas, de én jelenleg itt állok a szocializációban, még az ilyen egyszerű dolgok is fejtörést okoznak.


2012. nov. 17. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Megállsz előtte, és azt mondod, hogy elnézést kérek, de tudna e nekem segíteni? Majd elmondod a kérdésedet.
2012. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félsz a reakciójától.. nem okoz neked fejtörést, nem vagy buta, sőt az ilyen emberek, pont, hogy okosabbak az átlag szennynél. Sokra viheted még az életben, ha ezt kinövöd és lesz egy segítő kar, egy erős ember, akire támaszkodhatsz, anyagilag és érzelmileg is.
2012. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1: Csak ennyi? Nem kell előtte szemkontaktust teremtenem vele, vagy intenem neki?
2012. nov. 17. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Az emberek a csavargókat meg a rosszfiúkat kerülik.tehát ha mész az utcán és akárkihez odamész megkérdezni az időt valamit biztosan fog reagálni,ami a lényeg hogy karnyújtásnál közelebb ne legyél,és ne áld el teljesen az útját és nyugodt hangnemben megszólítod hogy :Neharagudjon ,kérem tudna segíteni?Vagy neharagudjon ,meg tudná mondani...

Nem mindenki tud segíteni,de nem is fogja senki leharapni a fejedet ha csak nem valami skinheadekhez mész érdeklődni :)bár ők is nagyon segítőkészek ha fehér vagy...

Ha nem megy akkor dobjál be elötte egy felest.Vagy gyakorolj egy picit otthon.Ja és ne légy antiszoc! :)

2012. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehogy integess neki, nem taxi az, hanem odamész, megszólítod, hogy elnézést kérek, ezt meg azt keresem, meg tudná mondani merre van? Köszönöm szépen. Viszlát.

Ennyi, nem kell túlparázni.

2012. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!