Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szerezzek önbizalmat, ha...

Hogy szerezzek önbizalmat, ha korzettem van?

Figyelt kérdés

Keressetek rá, mi az a korzett, ha nem ismeritek.

Szóval gerincferdülésem van, ezért korzettet kell hordanom. Emiatt sajnos elveszett az a maradék önbizalmam is, ami eddig volt. Csak bő ruhákat hordhatok, és még akkor is mindig figyelnem kell, hogy ne lógjon ki a korzett egyik füle, mert ha meglátják, a nyakamba ugrik száz ember, hogy "az ott micsodaaaa?" Fogalmam sincs, mi lesz nyáron, hiszen ez a cucc melegít rendesen... Körülöttem mindenki nyomatja ezt a klisés szöveget, hogy "jaj, fogadd el magad, nyáron úgyis fel kell venned ruha fölé..." Soha a büdös életben nem fogom ruha fölé venni, főleg, mert a sulinkba rengeteg csinos lány jár, és már most is baromi csúnyának érzem magam mellettük. És lehet játszani a nagy lázadót, hogy "nem érdekel más véleménye", az ember igenis társasági lény, és rosszul esik neki, ha mindenhol mutogatnak rá.

Ráadásul sokszor úgy érzem, értelmetlen küzdenem, hiszen olyasmiért harcolok a fűzővel, amit a többiek már eleve megkaptak: egy egyenes hátért. Tehát még az átlagnál is kevesebb vagyok.

Mindez azért szomorú, mert később szeretnék majd modellkedni, de úgy érzem ez nem fog sikerülni, pedig minden vágyam, hogy modell lehessek.

Ha nem javulna semmit a gerincem, és műtét kellene, azt nem bírnám lelkileg. Sokszor egész nap szomorú vagyok, és azon jár az agyam, hogy öngyilkos legyek-e, ha bejelntik, hogy operáció szükséges. Vállalni nem fogom, mivel a görbületem olyan, hogy műtét után egy darab mozgó csigolyám nem maradna, emiatt pedig egy csomó dologban korlátozva lennék. Fél életet pedig nem akarok élni.

Mit tegyek?



2012. nov. 25. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is korzettem van és nem tudom honnan szerzel be ruhákat,mert nekem semmi problémám a ruhákkal,egyáltalán nem bő egyik ruha sem.Az a lényeg,hogy hosszú felsőt vegyél,nem látszódik ki alóla(esetleg,ha a nyakkörül látszik belőle egy kicsi,akkor vegyél sálat,ami illik a ruhához).Pulcsikban van magas nyakú,ami hosszú is(így nem látszik a nyakad közelében és a deréknál se).Szóval csak megfelelő ruhákat kell találni.A nyár elég kegyetlen tud lenni,de ki lehet bírni,ha a felső felé nem veszel semmit(a korzett pedig a felső alatt van).Gondolom kaptál valami papír,amin tornagyakorlatok vannak,ha azokat rendszeresen csinálod,akkor javulni fog a hátat,ha nem kaptál,akkor érdemes rákérdezni,hogy az úszástól javulna-e
2012. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocsi hogy megkérdezem,de ezt hány évig kell hordanod? este is abba kell aludnod? :)
2012. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! :)

Az, hogy hány évig kell hordanom, nagyban függ attól, hogy mennyire korrigálja a gerincet. Tulajdonképpen három kategória létezik: amikor fűzővel javul, amikor fűzővel ugyanolyan marad, és mikor fűzőben is romlik. Az utolsó kettő műtéti kategória. :( Szóval nagyon remélem, hogy én az elsőbe tartozok, és 2-3 évvel megúszom.

Igen, este is ebben kellene aludnom, az egyetlen gond, hogy nem tudok. Nem azért, mert nagyon kényelmetlen, hanem mert álmomban leveszem. Mikor felébredek, nem emlékszem, mikor vettem le, csak azt tudom, hogy nincs rajtam. Volt olyan is, hogy megcsomóztam a derekamon egy zsinórt, hogy ne tudjam éjjel levenni. Másnap reggel úgy ébredek, hogy korzett nincs rajtam, a zsinór szétvágva a szoba másik felében O_o Fogalmam sincs, honnan szedtem ollót...

2012. nov. 26. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem is néz ki olyan hülyén, én meg nem is titkolnám annyira, elmondod mindenkinek hogy miért kell hordanod aztán többször nem foglalkoznak vele megszokják aztán már fel se tűnik nekik.
2012. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem is volt és szépen helyre jött a gerincem, tényleg ne titkold el,minden újdonság 1 napig tart, amúgy én ilyen fűzős pólókat hordtam
2012. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

kedves Kérdező! érdekes, ahogy megkaptam a korzettem, ugyanezek voltak a gondolataim. hogy nekem miért nincs egyenes hátam? miért pont nekem kell szenvednem ezzel a szarral? bezzeg másnak nem kell ilyenekkel foglalkozni. ekkor engem azzal nyugtattak meg, hogy minden reális. gondolj bele például abba, hogy milyen lehet azoknak, akiknek esetleg valami olyan problémájuk van, ami egész életükre kihat. gondolok itt lebénulásra, tolószékes emberekre. egy tolószék egyrészt sokkal feltűnőbb, és az egész életedben veled lesz. a bénulással már nem tudsz mit kezdeni... neked itt van a korzetted, amit max 3 évig kell veled legyen. ha a gerinced egyenessé válik, utána egész életedben szabad lehetsz! abból a sok évtizedből sajnálsz röpke 3 évet? :) az egészséged fontosabb, hisz ha nem teszel ellene, jöhet vagy a műtét, vagy az, hogy idősebb korodra úgy fog fájni a hátad... szerintem ezt a pár évet áldozd rá, megéri! ;)

na. a ruha téma. kapucnis pulcsi alá, pólók alá rá a bőrre (de hintőporozd be előtte, hogy ne pirosodjon ki!). ha pozitívan gondolkodsz és ügyesen, magabiztosan végigcsinálod, gyönyörű, egyenes hátú modell leszel. emiatt a szar korzett miatt ne add fel az álmaidat! te sokkal erősebb vagy.

képzeld, én ma voltam először a fűzőmben a suliban... nagyon izgultam, de próbáltam leleplezni, és így egyáltalán SENKI nem vette észre. csak a barátaim tudták, akiknek még előtte elmeséltem, mi ez az egész. de aztán egyik szünetben elmentem a mosdóba és ott volt a többi lány osztálytársam, aki nem tudott a korzettemről. az egyikük megölelt, és utána elég furin nézett :D elmondtam mindannyiuknak, hogy mi ez és miért kell hordanom, és megmutattam nekik. velük nem is vagyunk olyan jóban, de nagyon kedvesek voltak és megértőek, érdeklődtek iránta, meg még mondták is, hogy milyen jó alakot csinál, egyáltalán nem látszik és hogy ebbe tuti nem fogok tudni meghízni :D és hogy sajnálnak, de legyek kitartó és minden jóra fordul. én is kívánom neked a legjobbakat, fogadd meg a tanácsaimat, bármilyen nehéz is. :) én hidd el, ugyanolyan szarul voltam, amikor megkaptam. rengeteget bőgtem és hisztiztem. de rájöttem, hogy nem a rimánkodással fog helyrejönni a gerincem, hanem ha kitartóan hordom és gyógytornázok. ha bármi kérdésed van, írj! remélem tudtam segíteni <3 sok sikert a továbbiakban i

2013. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Okosak kisaszonny válasza:
Szia nekem is van fuzom először én is féltem és szégyelltem de mostmár nemérdekel csak azok vélemény akiket tudom hogy elfogadnak szerintem ha meggyogyultal biztos kovetheted az almaidat .
2015. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Szerintem a korzett igazán csinos, légy rá büszke! :) Én őszintén, már unom a "tökéletes" modelleket, sok olyan cég van, ahol direkt sérült embereknek ajánlanak modellkedési lehetőséget. Amúgy nekem 65 Cobb fokos a gerincferdülésem, ám nem hordok korzettet, de szívesen tenném, mert az olyan különlegessé tenne! :)
2015. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia én most 201&.05.15.-én kaptam meg a legelső korzettemet fiu létemre eléggé vacakul érnitett amikor a doki mondta hogy Korzettre lesz szükség hát ellégé kiakadtam , de mivel nem tudtam mi mást kezdeni így kénytelen voltam idéző jelben belenyugodni hogy ez van

Suliba is rajtam van már a tegnap óta (2017.05.23.) és kezdem meg szokni igaz fura mert suliban se székre se a padra alpbol nem lehet kényelmesen le ülni , nem hogy így a korzettel , de ez legyen a legnagyobb gond valahogy meg oldom .

Iagz értek rossz illetve pozitív szavak is miatta , de legtöbb a pozitív szavak száma.

Igaz tegnap reggel igy voltam vele hogy hát ezt még nem nagyon akarom el mondtani senkinek , de amikor a legjobb haverom hátba vágott hülyeségből és észre vette hogy itt valami elég kemény cucc van és meg kérdezte hogy mi van rajtam akkor mondtam neki , hogy mi is ez pontsan és miért kell hordjam .

Amikor a tesi öltözőben ora elött meg mutattam neki akkor annyit mondtott , hogy ez olyan mint ha egy páncél lenne rajtam :)

Igaz tesi orán a dolgok nagy része ki lőve számomra , ami durva hogy ilyet a tesi tanárom nem is látott még csak tanuktak rolla amikor a testnevelő tanári diplomát csinálta , de ő is nagyon pozitívan állt hozzá és annyit mondott hogy nem kell tesi ora miatt le vegyem amit tudok azt csináljam amit meg nem tudok benne csinálni azt ne ( pl gugolás , bukfenc , felülés , szertorna meg ilyenek ) , mert mivel merev háttal ezek mondhatni lehetetlen ki hívásnak számítnak.

Ma össze volt vonva a töri oránk másik osztályal és mondhatni egy biztonság érzetet adott a ""páncél""

Igaz töri ora helyett inkább csak engem kérdezgttek mivel apolon át látszik valamennyire és igen elég fura volt hogy így lettem középpontban, de e-miatt kaptam elég nagy önbizalmat arra hogy nyugotan vállaljam fel mivel úgy is fel tünő fölleg suliban amikor merev háttal ülök orákon és probálok el helyezkedni ami nem nagyon megy .

Ugyhogy kezdem meg szokni a Korzettemet igaz aludni nem nagyon tudok miatta mivel sehogy se jó feküdni fölleg mivel forgolódok alvás közben , de amint tekjesen meg szokom szerintem nem lesz gond vele .

Amikor meg le veszem akkor a legfurább mivel érzem hogy ugymond kezd hiányozni azaz kezdem meg kedvelni ezt a szoros müanyag ""páncélt"" elvileg 3 évig kell hordanom valamilyen szinten várom is meg nem is higy ez a következő 3 év le telljen .

Kitartás és rendesen járj el gyógytornára :)

2017. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó: fiú létedre szégyelheted magad, hogy nem tudsz mást csinálni.

Ha itt rákeresel a korzettre mindenki azt írja, hogy sikerült elkerülni a műtétet, de ettől még senki nem gyógyult meg.

A gyógytornás varázsmozdulatokra ugyanaz vonatkozik, még senki nem gyógyult meg tőle.

Akkor miért vannak ezek?

Mert az emberek inkább meghalnak, minthogy felemeljenek egy 1kg os súlyzót.

Súlyzós hátedzés, fitneszterem gyógyít, csak ez 2017 ben még tabu téma

2017. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!