Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi lehet a baj...

Szerintetek mi lehet a baj velem? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

3,5 évvel ezelőtt volt egy mandulaműtétem. Előtte se voltam sovány, de egész jó kondiban voltam, nem éreztem semmi jelentős gondot az életben.

Aztán egyik nyáron meg történt ez a műtét és utána 2 hétig nem mehettem ki a szabad levegőre - fogalmam sincs miért, most itt mindegy is. Eléggé legyengültem, imádtam bringázni, előtte egy nap akár 5-6 km-t is letekertem anélkül hogy elfáradjak, de amikor újra "nyeregbe szálltam", folyt rólam az izzadság ugyanazt a távot megtéve. Híztam is elég sok kilót, de szerencsére az még nem volt vészes.

Aztán új suliba kerültem és az első évben még csak úgy el voltam, de 2. év elején már éreztem, hogy eléggé meghíztam. Pedig akkor elkezdtem aktívan spórolni, edzésekre járni, hogy lefogyjak. Ez nem jött össze, ugyan mivel nőttem is, így nem látszott de még havi 1-2 kg jött föl. Nagyon le akartam fogyni, hiszen sokat segít a lányokkal való viszonyban ha legalább egy kicsit is tetszenék neki - volt is 1, de az még nem a hízás vége volt és sajnos nem jutottam komoly kapcsolatra vele, mert akkor még fiatal voltam. Azóta eltelt 1 év + 1 ősz, és egyszerűen képtelen vagyok lefogyni, a sportolást is leváltottam más fajtára, hogy ezzel talán, de semmi. Ha jön a nyár, már a strandra sem akarok majd kimenni, mert olyan kövér vagyok, a kutya nem kíván engem oda. Egyre csak hízok, pedig már arra is odafigyelek hogy mit eszek - nem ehetek bármikor bármit és ez is rossz érzés hiszen rajtam kívül senki nem akar fogyni. Tudnék még mesélni, de a lényeget elmondtam, a többit max privátban, mert így is elég hosszú lett.



2012. nov. 26. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóval fogyni akarsz.

Szálkásító diéta és aerob mozgás.

Napi 2-3g fehérje/testsúlykg és 1,5-2,5g szénhidrát/tskg

fehérjeforrások: sovány húsok, túró, tojás, protein kieg.

ch: zab, rizs, tk kenyér és-tészta, krumpli és sok zöldség.

Ezekbôl állítsd össze. Neked nem fontos grammra pontosan mindent mert az már versenyzôi szint(testépítés) de közelítôleg jó lenne mert így annál kevesebb az izomveszteség minél jobb az étrend. Heti 1kg az ideális, ennek ezeket betartva jòrésze zsír.


A másik fontos dolog: aerob mozgás: heti3-4x 40-50 perc laza kocogás vagy tempós séta.

2012. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
dokiknál lehet kapni étrendösszeállítós féle cuccost érdemes utánakérdezni.ne izgulj,sokan jártak így,mint te nem vagy egyedül.
2012. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!