Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet velem? Mit lehetne...

Mi lehet velem? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

-Huszonéves férfiként(?) szinte sehol nem érzem jól magam, mert az adott pillanatban mindig máshová vágyom, mint ahol vagyok.

-Mindig mást szeretnék csinálni, mint amit éppen csinálok.

-Hajlamos vagyok mindent kínos pontossággal megtervezni, kiszámolni, előnyeit és hátrányait sorra venni és majd azután dönteni, de persze előbb-utóbb mindenben meglátom a negatívumot is, ebből kifolyólag sokszor a legkisebb dolgokban is totál döntésképtelen vagyok.

-Igazából nem szeretek dönteni, választani, hanem helyette a választási lehetőségeimet szeretem mindig nyitva hagyni. Persze ez mindig csak korlátozott ideig sikerül.

-Ha véletlen sikerül is döntenem, utána mindig egy csomót gondolkodom rajta, hogy vajon helyesen döntöttem-e és nem-e lehetett volna mégjobban döntenem. (értsd.: akár pár 100 ft-os vackot is 1000x átgondolom, hogy megvegyem-e..)

stb.. és ez már hosszú-hosszú évek óta így van..


Vajon mi bajom lehet? Mit lehetne tenni? :-S


F/22


2012. szept. 21. 17:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Plusz sokszor hiába tervezek és fogadok meg valamit, legkősőbb másnapra simán megváltozik a véleményem és mivel nem tudom, hogy a tegnapi, vagy a mai megérzésem, döntésem a helyesebb, ezért sokszor eléggé összezavarodom és végül nem tudom hogy mit is tegyek.

A hangulatom is totál ingadozó és ha nem látom a pontos kiutat valamiből az is nagyon elbizonytalanít és kedvemet szegi.. :-S

2012. szept. 21. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyenge, határozatlan személyiség vagy, keress magadnak egy domináns csajt, aki megmondja a frankót.:)
2012. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mersz élni, mert félsz, hogy elrontod. De az a helyzet, az életet nem lehet elrontani, hiszen a végén mind meghalunk, mindegy mit csinálunk. A döntéseidnek nincs olyan súlya, amitől meg kéne ilyedned, bármikor változtathatsz az életben, semmi sem szól örökre. A legrosszabb az, ha nem csinálsz semmit. Az élet azért van, hogy éljed. Ne vedd olyan komolyan magad, válassz egy utat , és ha nem érzed szíved szerint valónak azt az utat válassz egy másikat, a lényeg, hogy próbálkozz. Mert ha soha nem mersz dönteni, elmúlik az életed anélkül, hogy egy percig is élvezted volna.
2012. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés...

Pl. a múltkor Mg tablettát szerettem volna vásárolni. Ugye más ilyenkor bemegy, levesz egyet a polcról és kész, nem érdekli tovább. Én figyelembe veszem hány darabos, milyen plusz hatóanyag van még benne, hány mg-os, mennyibe kerül, aztán kiszámolom, hogy ha most azt veszem ami kevésbé tűnik jó döntésnek x hónap alatt mégis mennyivel gazdaságosabb döntésnek bizonyul stb. De szerintem ez még teljesen logikus, csak azért nem írtam "súlyosabb" példát, mert hirtelen csak ez jutott eszembe.


Nekem ezt úgy sikerült megoldanom, hogy sok csalódás ért, így rájöttem, hogy nem lehet mindig jól dönteni, vagy ha jól is döntesz még akkor is becsúszhat valami váratlan esemény.

Fontos a kellő mennyiségű önbizalom, hogy tudd, mindegy hogyan döntesz, bárhogy alakul is, fogod tudni kezelni.


Leírásod alapján nem hangzik annyira súlyosnak a helyzet, hogy gyógyszert kelljen szedned a kényszeres viselkedés miatt. Szerintem először érdemes lenne megpróbálnod a fejedben egy kis rendet tenni, átértékelni a dolgokat.


Mellesleg a bevásárlás nekem is rémálom, sokszor nem is vagyok elégedett a kínálattal, így nem tudom, hogy a két rossz közül melyiket válasszam (valamelyiket elvileg muszáj, mert szükség van rá) és ez ki tud készíteni. Vagy van az amikor ha megveszem x terméket, akkor y-t már nem tudom megvenni, csak z-t, viszont ha x-et visszateszem akkor vehetek 2 y-t és egy z-t is.

Az a vicc, hogy én alapvetően elég határozott vagyok, csak bizonyos helyzetekben csinálom a "fesztivált".

Szerintem meg kellene próbálnod olyan hivatást találni, amiben fontos az alaposság, pontosság, és a rengeteg agyalás. :) Nekem legalábbis mindig azt mondják, hogy túl sokat gondolkozom, és ezért vannak ezek a problémáim. De sajnos nem tudom ki-be kapcsolni magam...

2012. szept. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon nagy igazságokat írtatok le, innen ABSZOLÚT illik rám minden!



"Szerintem meg kellene próbálnod olyan hivatást találni, amiben fontos az alaposság, pontosság, és a rengeteg agyalás. :)"


Erre már én is gondoltam, csak tudnám hogy mégis milyen szakmá(k)hoz kellenek ilyen szinten a fenti kompetenciák! :DD

2012. szept. 22. 12:25
 6/6 anonim válasza:
Nagyjából én is ilyen vagyok csak már egészen jól megy azt hiszem, hogy döntsek és ne egy helyben álljak mindig :) Ha dolgozol muszáj leszel dönteni megtanulni, mert mások sokszor nem tehetik vagy nem tudják megtenni helyetted. Amúgy legyél programozó ott hasznát veszed az ilyen gondolkodásnak! én is annak tanultam ;) bár most rendszergazda vagyok, de ott is jó :)
2012. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!