Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek este a sötétben?...

Miért félek este a sötétben? Hogy győzhetném le ezt a félelmem?

Figyelt kérdés
A házban nem csak a szabadban.. pl amikor hétvégenként discobol jövök hazafele :// Egyébkén srác vagyok:)

2012. nov. 29. 19:19
 1/1 anonim válasza:
Sok minden miatt félhetsz a sötétben, ezzel nagyon sok ember van így. Engem nagymamám ijesztgetett kiskoromban, ha nem akartam aludni este, hogy elvisz ez, meg az, így soká tartott felnőtt koromban leküzdeni a sötétségtől való félelmem. Azután, ha belegondolsz, van bennünk valami ősi félelem is. Az ősidőkben a sötétben ott volt az idegen törzsektől, a vadállatoktól, stb. való félelem, mert nem látjuk, ha valami jön, megközelít, támad...ott vannak a bevallott és eltitkolt félelmeink, a sok film, ami a rémület izgalmára épít és ott ragad a tudatalattidban. Szóval akármi is lehet. A házban ha nem félsz, az jó, mert az azt jelenti, hogy otthon valószínűleg jól érzed magad, ott biztonságban vagy. Ráadásnak sajnos pocsék a közbiztonság, tehát nagyon is okos dolog félni. Ott lehet egy/több valós személy, aki árthat neked. Én hordok magammal paprika spray-t, nem okoz maradandó károsodást, ellenben könnyen el tudsz egy rázós helyzetből szabadulni. Igazából azt kellene tudni, hogy valós támadástól tartasz, vagy irracionális félelmet érzel? Írj, ha gondolod, szívesen segítek, ha tudok.
2012. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!