Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet orvosolni az...

Hogy lehet orvosolni az önzőséget?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi van vele, de mostanában nagyon önző vagyok, sajnálom odaadni a cuccaim, ha valaki kéri (pl:sátor, pénz). Van még valaki aki ilyen problémával küszködik? Hogyan orvosoljam?
2009. aug. 18. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a tárgyaimat szívesen kölcsön adom, mert nekem a barátaim sokkal nagyobb "értéket" képviselnek, mint a tárgyaim, ráadásul a tárgyakat vissza is kapom. Ha mégse, akkor az árát. (Ha pld. tönkretesznek valamit).


Pénzt még barát sosem kért tőlem, de azt is adnék. De csak barátnak. Egyszer adtam egy kollégának és 3 évig kellett "könyörögni" neki, hogy adja végre vissza. Akkor elhatároztam hogy pénzt többé soha!

2009. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

nem lehet hogy nem te vagy önző csak nem bízol meg eléggé a barátaidban?ha így van akkor csak óvatosan

de ha nem így lenne akkor csak több bizalom és nem lesz gond az természetes hogy vannak olyanok akiknek az ember nem szívesen ad oda dolgokat mert nem mindenki megbízható.és az hogy észrevetted magadban ezt a hibát az már javulást mutat sőt:)

2009. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy önző vagy. Kezd a saját világod kialakulni, és félted. Ha nem akarsz önző lenni, képzeld bele magadat a másik ember helyzetébe, és godnold el, milyen lenne, ha te lennél ő. Gondold el, hogy vajon te kérnél-e tőle kölcsön valamit, és vajon ő adna -e? És azt is agyald ki, hogy vajon mennyire szenvednél, ha nem adná oda amit kérsz, mennyire lenne az rossz neked. Így eldöntheted, hogy mit tegyél.
2009. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!