Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az a gondolat, hozzáállás...

Mi az a gondolat, hozzáállás ami átsegithet a legtöbb nehézségen az életben?

Figyelt kérdés

Ha sokat támadnak, nincs egy kedvesed, egész életedben egyedül kellett harcoljál, mi az, mik azok a gondolatok amik segitenek erősnek maradni, átvészelni a nehéz helyzeteket?

Most arra gondolok, hogy kit milyen mentalitás segit át az élet nehézségein, pláne ha egyedül volt, nem volt ott egy megértő lány se, szülökre se lehetett esetleg számitani.



2012. dec. 2. 17:08
 1/6 relativ7 válasza:
KamiKazee!!! :D
2012. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát most olyanokat kéne írnom, hogy ilyenkor mindig megnézek olyan videókat, hogy másoknak tőlem sokkal rosszabb és elkezdek sírni, hogy milyen dolgok miatt ki vagyok akadva...

de igazából beülök a gép elé, letöltök egy Rém rendes család epizódot és egy tál popcorn kíséretével végig nevetem az egészet, aztán rájövök, hogy sz*rok az emberekre, majd mindennek eljön a maga ideje.

2012. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem erre mindenkinek van egy saját kúrája.:) De ha ott helyben kell lelki segítség, és épp nem tudsz nekilátni mondjuk a kedvenc filmednek, akkor gondolj egy számra, amit szeretsz, hátha az erőt ad. Vagy valakire, akire felnézel, és gondolj arra, hogy akkor ezt most neki csinálod. Én, ha úgy érzem egy helyzetben, hogy feladom, mindig emlékeztetem magam, hogy az emberek buták és gonoszak, és már csak azért is lepipálom mindet. Ez az erős önbizalom-dopping többnyire bejön. :)
2012. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még lehet küldeni őket, kiváncsi vagyok minél többre.
2012. dec. 2. 20:16
 5/6 relativ7 válasza:
Azt hogy " KamiKaze" majdnem szó szerint így is gondoltam! :D Ha már mindenből eleged van és mindenki ellened van akkor sem adhatod fel, csak gondolj arra hogy mennyivel vagy jobb náluk, és ha tudod mutasd is ezt meg nekik... kerüljön amibe kerülnie kell de mutasd meg nekik hogy te mekkora ÜBERKIRÁLY is tudsz lenni! ha valaki fizikálisan bánt, elég csak a képébe vigyorognod bármennyire is fájjon, neki ez mindennél nagyobb fájdalmat jelent :D Ha pedig valaki beszólogat vagy gúnyol, keresd meg a gyenge pontját (nem fizikailag) és taposs rá minél nagyobbat, folytogasd a szavaiddal míg nem végül ő adja fel... neked ez bármekkora kárt is jelentsen. Én így vagyok ezzel és hidd el (nálam) beválik :D
2012. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A pozitiv hozzáállás segít, és a remény! Fontos persze a nézőpont is! Ha van egy pohár, ami félig van vízzel, akkor arra a negatív hozzáállású ember azt fogja mondani, hogy már csak egy fél pohár vizem van... :( Ellenben a pozitiv azt, hogy de jóóó, még van egy fél pohár vizem!!! :) Tehát jó mindig pozitiv gondolatokon időzni!

Ebben segít még az a kedves megszolítás, amit Égi Atyánk mond a Filipi 4:6,7 ben a Bibliában! Itt ez áll: "6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; 7 és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által."

Ha Istenre támaszkodunk, akkor az nagy erőt ad a kitartáshoz és az örömteli gondolkodásmód megőrzéséhez! :)

2013. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!