Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Mit rontok el?Mindig azt hittem,hogy úgy viselkedem a baráti kapcsolatokban,ahogyan kell,de mégsem maradtak meg mellettem az emberek.

Közületek akiknek nincsenek barátaik,nektek miért?

Komolyan felőröl az egész.Régen nagy társasági életet éltem,kezdek becsavarodni az állandó itthon üléstől.


2012. dec. 7. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíztam - szívtam - bíztam - még nagyobbat szívtam - bíztam - szívtam ... meguntam. Most csak felszínes baráti kapcsolataim vannak és végre nem szívok. Nekem ezért nincsenek közelebbi barátaim. Van egy megértő párom, van családom, ennyi elég is. Itt legalább tudom, hogy senki nem támad hátba holnapután.
2012. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több oka is van annak, hogy nincs, pl. hogy totál más a világnézetem és így beszélgetni se lehet velük, meg teljesen éretlenek, nincs közös hang meg téma, ha meg mégis akkor átvernek és csak látszat a barátság.
2012. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jól meg kell válogatni; h kit nevez az ember valódi barátjának. nekem összesen 3 max 4 ilyen ember van, beleértve a páromat.

csak annyit szabad adnod másoknak, amennyit visszakapsz tőlük, így nem tudnak olyan könnyen átverni.


én is csalódtam már emberekben, de olyankor nem volt 2. esély. az elsőt elcseszte, onnantól nincs visszaút.

2012. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igen.Velem is hasonló a helyzet.Én annyira szerettem a barátaimnak nevezett embereket,még mindig nem vagyok túl ezeken az elválásokon...Nem értem,mi történt.
2012. dec. 7. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy neked miért, azt nem tudom. Hogy nekünk, nekem miért? Barátokra mondjuk nem érzem hogy szükségem lenne, legalábbis olyan értelemben hogy "akiben mindig megbízhatok". Egy nagy ló---szt lehet valakiben mindig megbízni. Általában szívesen megcsinálok dolgokat embereknek, de "mindig megbízni" bennem se lehet, és ez a normális!

Viszont hogy haverjaim nincsenek, azt nagyon bánom. Ez az ismerkedési készségek és a közös érdeklődés hiánya egyszerre.

Akikkel régen (és most is) jóban vagyok, nem keresem, mert egy berúgáson kívül mást nem lehet. Esetleg kocsikázni egyet, de van kedve a francnak cigizés közben fagyoskodni a kocsi mellett.

Új emberekkel meg nem tudok ismerkedni, de bízok benne hogy annak is eljön az ideje, addig önfejlesztő technikákat próbálok megtanulni.

Jó dolog a barátnő/fiúbarát is, a csajommal sok helyre el tudok menni és nem ülök itthon. Nem kell ahhoz "társaság" hogy legyen az embernek ilyen partnere, sokaknak bejön a magányos stílus :D Kérdés neked magadnak bejön-e. Ha nem jön be igazán akkor másoknak se fog bejönni és nem lesznek új ismerőseid se ez ilyen ördögi kör szerű.

Jól megfejtettem mindent így vasárnap délután :)

2012. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csupán két barátom van, de mind a ketten nagyon messze. Egy darkos fiú, és neki a gót/punk barátnője. (én is ilyen vagyok) Rajtuk kívül mindenkiben csak csalódom. Interneten próbálok ismerkedni (mert eléggé gyáva vagyok), de mindig csak ugyan az az esemény ismétli önmagát. Megtalál egy lány, mond sok szépet és aranyosat, találkozni szeretne...stb... Mindig megmondom nekik hogy egy idő után elhagynak, de akkor még mindegyik szerint "butaság".


Szünetekben tudok legalább elmenni ahhoz a barátomhoz, viszont életem nagy részét itthon rohadva töltöm miközben interneten mindig megtalál valaki aki szép szavakkal manipulál. Eléggé "szar" ... Környezetemben pedig csak konformisták vannak a média által megformált világnézettel.

2012. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó téged úgy képzellek el,mint a South Parkban a darkos csapatot :D

Ők mondták mindenkire hogy konformista :D Kicsit vicces.


Amúgy okosabb nem lettem.Persze köszi a válaszokat!

Nem jöttem rá mi a baj velem.Legtöbbször én vagyok a sértett fél,aztán megbocsátok,mert nem nagyon van más választásom,aztán mindig én maradok hoppon.

Nemrég tudtam meg,hogy az egyik barátnőm az elmúlt 3 évben folyamatosan hazudozott nekem.Borzalmasan nehezemre esett,de megbocsátottam.Újra elkezdtünk beszélni,találkozni.Aztán felhívtam,hogy menjünk el egy koncertre ketten,lehetőséget adva neki arra,hogy előtte beszélgessünk,és elmondhassa miért tette,ami tett,utána meg legyen egy új közös élményünk.Nemet mondott,inkább moziba megy a mostohaanyjával,akit egyébként folyton nekem szid...Erre már nem tudok mit lépni...

2012. dec. 15. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!