Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ima: furcsa ellentét?

Ima: furcsa ellentét?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam ma, hogy milyen érdekes ellentéten foglal magában az ima használata.Sok helyen (filmek, stb.) azt lehet látni, hogy az emberek akkor imádkoznak, amikor már minden veszve van és 'már csak az ima segíthet'. De ez nem furcsa egy kicsit? Egyrészt azért használják utolsó mentsvárnak az imát, mert ha már minden kudarcot vall, akkor csak Isten segíthet rajtunk és ilyen szempontból ez szép dolog, de ha jobban belegondolunk, olyan szempontból is nézhetjük a dolgot, hogy legutoljára ez jut eszébe mindenkinek és így lealacsonyítóan nézünk Istenre. Így értelmezve logikusabb lenne, ha az lenne az első ötlet, nem? :D Lehet, hogy csak én aludtam keveset...


15/f



2012. dec. 8. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes ötlet.:) Szerintem a "Segíts magadon, Isten is megsegít!" elv alapján ne zargasd Istent, csak ha már mindent megpróbáltál. Tehát ez alapján nem lealacsonyító.
2012. dec. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokan nem hisznek Istenben, akkor hogyan és miért imátkoznának hozzá? Úgy vannak vele, hogy ők is megtudják oldani a gondokat. De amikor már arra is rájönnek, hogy ez is kevés, sőt minden ami az erejükből tesznek akkor talán imátkoznak. De ha rendbejönnek a dolgok, akkor szimán letagadják.
2012. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

imádkoznak*

simán*


és öm.. nem ez volt a kérdés :)

2012. dec. 8. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
és az első kommentet meg sem dicséred?! :'(
2012. dec. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na jó.. szép volt, első kommentelő! ;)
2012. dec. 9. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:
:D Köszi!
2012. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha visszagondolok eddigi baleseteimre, az utolsó szavam mindig szinte a jaj Istenem vagy a legyen meg a te akaratod ámen szavak voltak vagy a mi atyánk elkezdése
2012. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!