Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek idegbeteg?

Figyelt kérdés
Lehet egyáltalán ez ellen tenni? mindig minden kis apróságon idegbajt kapok és ordibálok mint egy nem normális:( előre is köszönöm a normális válaszokat!

2012. dec. 10. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Xanax!
2012. dec. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugtató gyógyszer. És szakember. Az egyik barátom is ilyen, és nagyon rossz amikor nem tudok mit kezdeni vele :/
2012. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számolj el 10 ig.Mire 10 hez érsz,már kezdesz megnyugodni .
2012. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
önuralomnak hívják ezt az ingyenes dolgot. én személy szerint olyan vagyok hogy nagyon nehéz felhúzni engem. de tényleg. kötél idegeim vannak sajnos ami azért elég nagy átok :D szóval én meg pont olyan vagyok hogy beszólnak belémrúgnak megtépik a szakállam a hülye f*sz emberek akkor nem törődök vele. mondjuk néha már remegek az idegtől és már nyúlok a zsebembe lévő késért de aztán azon gondolkozok hogy ha most megölöm ezt az állatot akkor ezzel elcseszem a jövőm a börtön meg hasonlók miatt. szóval inkább lazére veszem a dolgot és szarok mindenre amire úgy érzem hogy kell. amúgy vannak enyhe nyugtatók. menj el a háziorvosodhoz és mond el neki hogy mi a baj és írjon már fel valami nyugtatót és az hátha segít. de szerintem csak próbálj meg odafigyleni ki mit csinál és ha szándékosan belédköt valaki :DDDDDDDD ejj na azon le tudod vezetni a fölgyülemledt gondokat és ha megvered akkor az jogos önvédelem volt és hátha megnyugtatja az idegeid. persze nem azt mondom hogy verj meg valakit de ha van boxzsák vagy párna vagy valami azon is könnyen le tudod vezetni a feszültséget. remélem segítettem :)
2012. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyugtató csak látszatmegoldás, eltompít vagy ellazít, de a problémák megmaradnak. Ráadásul könnyen függő is lehetsz. Szakemberhez kéne menned. Ha 'cikinek' érzed a pszichológust, akkor vannak más, hasonló tudományágak is, könnyen találhatsz segítséget. És BÁRKIT, aki gyógyszert akar szedetni veled, hagyj ott, az nem segítség.
2012. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 GhostRider3 ***** válasza:

ez ingerültség, aminek lehet pszichológiai meg fiziológiai oka is. szerintem időnként kellene egy kicsit pihenned, kirándulnod, meg elgondolkodnod azon, hogyan is állsz az emberkkel és miért vagy ideges. talán próbálkozhatsz légzőgyakorlattal, önismereti, önkontroll technikákkal, ha ezek sem működnek, akkor valószínűleg vitaminokra és nyomelemekre van szükséged, ha ezek sem segítenek, akkor pszichiátriai(neurológiai) oka van.


átlagembernek sokat segíthet egy pszichológus, ha nincs barátja, párja, aki foglalkozna vele. és ha ingyenes, akkor az önkontrollterápiákkal meg meditációs akármikkel ellentétben olcsóbb.


de őszintén olyan embernek nem ajánlom a pszichológust, főleg nem a fizetőset, akinek fejlettebb a személyisége az átlagnál, mert megeshet, csak felbosszantják a "szakértők" az eredménnyel, amiért elkérnek óránként 8-10 ezret.

az igazság az, hogy vigyázni kell az orvosokkal és a pszichiáterekkel is, ugyanis ők abból élnek, hogy te gyógyszereket vásárolsz és beteg vagy. persze vannak olyanok is, akik empatikusak és valóban segítőkészek, de sok helyen embertelenül bánnak a "beteggel".


tehát

1)szellemi ok

2)biokémiai ok

3)neurológiai ok

ha 1-2 hónap alatt nem érzel javulást, akkor lépj feljebb egyet a kezelésben. a legtöbbet az segít, ha hallasz orvosi véleményeket, hasonló helyzetű embereket, könyveket és netes cikkeket is olvasol, így több forrásból kiszűrhető a valóság.

2012. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!