Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom megszeretni...

Miért nem tudom megszeretni magam? És miért nem tudok önmagam lenni? El kelne pár jó tanács.

Figyelt kérdés

Alapból zárkózottabb vagyok de igénylem a társaságot. Mindig azt kapom, hogy visszafogott vagyok ( viselkedésileg) de egyszerűen ha társaságba megyek vagy emberek között vagyok előjön a (túl) jólneveltségem félénk vagyok és visszafogom magam , mintha egy redőnyt húznának le és nem tudnám ,azt tenni ,amit valójában akarok mivel abban a pillanatban nem is tudom mit akarok. Azt akarom ,hogy azt tegyem amit akarok valójában. Elegem van , hogy mindig mindenkinek megakarok felelni és , hogy mindenért aggódok.


A másik meg az , hogy nagyon sok olyan lánnyal beszélek akik szeretik magukat és ilyenkor mindig elcsodálkozom ( tudom nem külső alapján kell ítélni) de olyan emberek mondják nekem , hogy szeretik magukat akik pl: ducik vagy csúnyák stb. Egyszerűen nem értem én miért nem tudom magam megszeretni. Nem szeretnék nagyképűsködni , de sokan mondják , hogy szép vagyok ,csinos mellesleg vékony ,semmi felesleg nincs rajtam , formás vagyok ahol kell, a bőröm is tiszta a hajam szép hosszú és jól öltözködöm , igényes vagyok.Belsőleg meg kedves figyelmes és törődő. DE egyszerűen hiába tudom mik a jó tulajdonságaim nem tudom megszeretni magam. Régen nagyon sok trauma ért ,talán emiatt vannak ezek a dolgok.

Mit tudnék tenni? Úgy érzem , hogy saját magam ellensége vagyok és nagyszerű dolgokra lehetnék képes és boldog lennék ,ha nem mások véleményére hallgatnék és végre megszeretném magam. Jelenleg azt érzem , hogy nem ÉLEK csak vagyok és nem tudom hova tenni magam ,mintha vegetálnék.



2012. dec. 16. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Mik voltak ezek a traumák?
2012. dec. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
üdv a klubban:(
2012. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem vagyunk mi rokonok?:D
2012. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Üdv a klubban skacok!!!!!!:-(
2012. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért van ez így? :) mert szereted magad, nagyon is... Csak egy pici önbizalom öntésre van szükséged... keress valakit aki mellett önmgagad lehetsz és ez a valaki legyen olyan aki merész... és együtt mindenre képesek lesztek :D pár év múlva pedig már nevetni fogsz ezen a kérdésen... Ha gondolod, vagy bárki, annak tudok önbizalomhiányosság ellen segíteni. Hiszen mindenki oly csodálatos. Merjetek álmodni, tegyétek azt ami jól esik, hiszen egyszer élünk! használd ki ezt az időd, lehet ez az utolsó napod
2012. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok...

csak bátran

Ł/14 :D

2012. dec. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék magamról ide írni de privátba szívesen. Tudom , hogy az önbizalmamon kellene erősíteni és jól esne ha valaki feltöltene :D de ezt csak magam tudom elérni.És régen nagyon sok bántó dolgot kaptam és elkönyveltem magam lúzernek szerencsétlennek pedig nem is voltam az és ilyenkor mindig erre gondolok azt hiszem , hogy mindig szerencsétlen vagyok és mindenki jobb nálam. És ha valami kudarc ér vagy nem úgy alakulnak a dolgaim ahogy szeretném azt hiszem azért mert rossz vagyok Pl: vagy ronda vagyok vagy buta stb .. talán túlságosan is magamban keresem a hibát és marcangolom magam.Tudom , hogy csak egy életem van amit ki kell használnom , de egyszerűn ilyenkor úgy leblokkolok és nem tudom mit tennék csak utána sokkal később jövök rá és akkor meg már késő. Rám férne kb. minden nap egy 2 órás folyamatos dícsérgetés:D
2012. dec. 16. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!