Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy más emberek...

ΨPOSZEIDON[HUN]Ψ kérdése:

Mit tegyek, hogy más emberek élete, problémái és hogy milyen világban élek ne járjon a fejemben? Hogy csak a saját és a szeretteim életével foglalkozzak?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezen az úton visszafelé mennél, és nem előre.

Olvasd el Fromm: Szeretet c. könyvét (és egyéb műveit).

2012. dec. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez választ adna arra is,hogy a családon kívüli témákban,...az életet élvezzem? Hogy ne legyek depressziós?...
2012. dec. 17. 18:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem rovom fel 1-esnek, de oltári hülyeséget írt. Pont, hogy ezzel vagy jó úton; megvan benned a segítőkészség, empátiáskészség is, gondolom én. Nem magaddal, az üres kifelééléssel vagy elfoglalva. Érdekelnek az emberek, s alapvetően problémamegoldó elmével rendelkezel. Nem is bírod nélküle, kell a probléma kell a feladat. Mindenképpen ebbe az irányba kell tovább menned. te EZ vagy. Más meg más az meg megy a saját útján - megjegyzem igen kevesen ismerik fel mi is az ő útjuk, mi az, ami konstruktív számukra.

Mit tégy? Beszélgess azokkal az emberekkel, akiknek a problémái érdekelnek. Keresd a hasonló gondolkodásúak, igényűek társaságát (ezzel nem lesz könnyű dolgod). Tanulj tovább ezen a vonalon, lehet belőled életmódtanácsdadó, pszichiáter és még egy rakat minden.

Nagyon jó gondolataid vannak! Írj többet.

2013. jan. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kötve hiszem, hogy depressziós lennél. Csupán ezt mondták neked a nyáj tagjai, akik egyengondolataikkal, irányított egyenérzelmeikkel élik világukat. Te ettől a trendtől eltérsz alapvetően. Nem vagy rossz emiatt és beteg sem. Ezt tudd. Igen az életet nem árt élvezni, de ne másokéit! A sajátodat tudod csak. S ha ehhez mások segítésén keresztül vezet az út, az a legjobb.
2013. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a pozitív,kedves véleményt! Hála égek,azóta változott pár dolog az életemben!.... Sajnos depressziós voltam,azt kell,hogy mondjam! Hiszen,ha ez nem depi,miben milliárdszor voltam az életben,mit annyiszor kellett túlélnem,akkor sok ember kik tutira depresszióban vannak/voltak,azok már az első pillanatban(leszúrnák magukat),öngyilkosok lennének... A lényeg,hogy lehet,hogy nem úgy nézek ki,de elég érzékeny lelkű is tudok lenni.Gyorsan fel tudom adni a céljaimat,dolgokat,mert én már akkor tudom,hogy szerencsétlen,átkozott vagyok.Vannak céljaim,de inkább nem próbálom meg,mert tudom,hogy vannak az életben olyan emberek kik ebben-abban sokkal jobban értenek hozzá,megy nekik...Hogy akkor mi értelme van ha én is azt csinálom? Van bennem egy,,művészlélek",mi legtöbbször fájdalmaimban,hiányérzetemben ,,bújik ki" belőlem. Pl:költészet,rajzolás,tervezés,zene(gitározás)... Lelkileg,úgy gondolom,már sok mindenen keresztül mentem. Tán nem tudom eléggé megmagyarázni,de sokszor(ahogyan írtam),azon gondolkodom,hogy kinek milyen élete van,ki mit csinál,mért ilyen...Milyen rossz világba születtem.(Ne értsd félre,csak lelkemre veszem,hogy milyennyire is meg kell küzdeni az életben,mennyi bűn van,teli bűncselekményekkel... (Nem tudom miért!)... Persze lehet,hogy más lenne a dolog,hogyha végre egy olyan légkörben érezhetném magam,ahol végre megtalálom azokat a barátokat kiket eddig kerestem,szívem szakadtából... Egy olyan hely ahol úgy érzem,hogy helyem van,s akikkel szeretnék élni! Ami még fontos,hogy most(októberben)történt meg,hogy megműtöttek agydaganatra,ami 6évnyi szenvedésembe került,s azután derült ki! 10éves koromban alakult ki,valószínűleg már az akkori stresszes életem miatt.Az agydaganatom,pedig epilepsziához vezetett.Ez is sokmindent elronott(az iskolával kapcsolatban is). (Félelem érzetben rettegtem),majd vele együtt jött egyre több tünet is.(folyt a nyálam,nem emlékeztem vissza,hogy mi történt,nem tudtam magam irányítani...)
2013. jan. 14. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:

És a műtét után ez megszűnt/mérséklődött?

A művészlélek jó dolog. Az, hogy a többség nem tudja értelmezni, hova rakni, átlátni, az az ő problémájuk. Mélyebben levős időszakaidban a kifele tekintgetés nem feltétlenül mások másolni akarását jelenti, hanem útkeresés, fogodzó után nézelődés. Ez teljesen természetes. Egyébként meg: egyszerűen csak nyitott vagy. A kontraszt a néppel nagy, mert hát ők ugye meg nem. Veled nincs gond e téren.

Az is egy igen hasznos útválasztó, az a dilemma, amivel küszködsz, nevesen, hogy miért állj be a sorba, ha annyian jobbak nálad. Vissza is vethet persze, ha győz az önmagunkba vetett kishitűség, de én inkább a hasznát látom: megóv a mértéktelen középszerűségtől. A legtöbbekben fel sem merül ez a kérdés; mennek amerre a többi is. Sosem lesznek egyediek, soha nem tűnnek ki semmivel, aki pedig mer más irányokba kacsingatni, nagyobbakat álmodni, mint ők, nos, azoknak kollektív eltaposás a jutalma.

Lehet, hogy kínzólag hatnak ezek a gondolatok, melyeket vázoltál - valójában mind ajándék. Idővel, ahogy kikristályosodik a gyakorlati hasznuk, színtiszta előnyödre fordíthatod őket, szóval nem örökké tartó a jelen állapotuk. A kontraszt továbbra is meglesz, de ezzel ne törődj. Jó úton jársz, ha magadra hallgatsz (a nyitottságot azért nem teszem rögtön melléje, mert az alapvetően megvan benned).

Peace!

2013. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a választ! Igazad van,és sok hasznos,igazságot sugall az üzeneted! A műtéttel kapcsolatban pedig hála Istennek sok-sok minden javult!!! Nem vagyok elzárkózva az élettől,nem hiányzok az iskolából(kikéve,ha még kell mennem kötelező vizsgálatra a műtét utáni állapotommal kapcsolatosan). Jól érzem végre ott is magamat.Sűrűbben tudok kimozdulni otthonról.... Mert azóta nincs félelmi rosszullétem. ^_^
2013. jan. 15. 14:54
 8/10 anonim ***** válasza:

nagyon szimpatikus amiket írsz Kérdező, és jó volt az itteni beszélgetést olvasni. Áldást kívánok az életedre és szépséges lelkedre!


Szép napot kívánok! :)

2013. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem nem kellene mindenkinek a gondját, baját végig hallgatnod. Ezzel a saját életenergiádat pazarolnád el. Hallottál már az energiavámpírokról? Nézz utána a neten, és próbáld meg olyan emberekkel körül venni magad, akikkel ha beszélsz nem árasztanak el minden egyes találkozáskor téged a rosszabbnál rosszabb dolgokkal. Ha teheted ne nézz híradót sem, se a rádióban a híreket, mert ez már a mai világban kis boldogság. A hírek nagyon rossz hatással vannak az emberek közérzetére hosszú távon az egészségükre, pl. depresszió..... állandó negatív események hallatán... Én ajánlom mindenképpen nézd meg a Békés harcos útja című filmet http://www.youtube.com/watch?v=nrwOCVSdUIM jó hatással lesz rád biztosan!
2013. ápr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen ezeket a válaszokat! Azóta rá jöttem mi is az ami teljes mértékben hiányzik az életemből,s sokat változtatna. Még ugyan útján vagyok a dolog keresésében,de változott azóta pár meglátásom. Mert van ami mostanság elvonja a figyelmemet,s nem igazán foglalkozom ilyenekkel,de időközönként természetesen visszatérek a valóságba... #8 Én is,Viszont kívánok békességet,boldogságot... az életere! :)
2013. ápr. 2. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!