Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat segítsem vagy a...

Anyukámat segítsem vagy a saját életemmel foglalkozzak?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, 13 éves korom óta dolgozom és 3 éve nem lakom a szüleimmel. A barátommal lakom 2 éve együtt. Anyukám egy alkalmazotti fizetésből próbálja eltartani a két öcsémet, meg a bátyámat. Apukám nem keres szinte semmit, épp hogy az albérletre elég amiben laknak. Én anyukámmal nagyon szoros és baráti kapcsolatban vagyok, és nagyon rosszul esik amikor mondja hogy megint nincs pénze. Állandóan azon gondolkozom hogy a fizetésemből adjak e oda neki vagy inkább rakjak félre a "jövőmre", autóra, majd egyszer lakásra, amire szükségem lesz. Ti mit tennétek?
2010. ápr. 21. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én adnék neki kölcsön,és majd ha nekem is szükségem lesz rá, majd akkor viszonozza
2010. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Míg nincs nagy bajban szerintem gyűjtögethetsz. De ha esetleg kikapcsolnak ezt-azt vagy nem jut ételre, akkor a helyedben segítenék neki.
2010. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is adnék.
2010. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

kérdés:


miért nem dolgozik a bátyád? illetve öcsédék nem tom hány évesek.

2010. ápr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, itt sem dolgoznak a pasik...

Na, figyelj, a bátyád miért nem dolgozik? Én a te helyedben nem tartanék el ennyi hapsit. Dolgozzanak!

A bátyád is tudna valami diákmunkát vagy akármit vállalni (nem tudom mi a végzettsége) ha meg linkek, akkor anyudnak kellene a lábára állni, vagy veled összeállni.

Öcséd mennyi idős?

2010. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A bátyámnak 2 hónapja nincs munkahelye most keres:S Öcsém: 13,14 ők még suliba járnak. Ki nem kapcsolnak igazából semmit. Ételre az utolsó pár napban jut nagyon kevés, csak kenyér meg ami olcsó...:S és nagyon sajnálom mert nekem azért többre jut mivel a pénzt amit keresek csak magamra kell költenem nagyjából. Adnék neki kölcsön...de nem lenne szívem visszakérni.
2010. ápr. 21. 15:37
 7/17 anonim ***** válasza:
Apukád miért nem dolgozik?
2010. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Réti bubuzér ***** válasza:

Én anyukámért mindent megtennék... Ha nem akarsz neki pénzt adni (vagy nem akarja elfogadni) vidd el vásárolni. olyan dolgokat vegyetek, amit amúgy nem venne meg magának, mert a testvéreidre költi.

Nincs ebben semmi, gondolj csak bele hány évig tartott el...

2010. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Most is az arany közép út lesz a helyes.Én csináltam patronálást a saját káromra.A mérleg elég zavaros.A lelkemnek jót tett a cselekedetem, de így azt értem el, hogy amikor egy kicsit jobban élhettem volna, akkor nem tettem, amikor pedig nekem is szükségem lett volna segítségre nem csak hogy nem volt kihez forduljak, de jobban nyomaszott, hogy nem tudtam tovább segíteni. Az én javaslatom az lenne, hogy hó végén a számodra nélkülözhető összeggekkel segíts és persze jó szóval, szívességekkel, de ne felejts el magadnak is félre tenni. Neked sem lesz kihez fordulni, ha családot alapítasz és bizony akkor nálatok sem lesz felesleg.Nagoyn örülök, hogy ilyen jószívű fiatlaról is hallani mint Te, de áldozat ne legyél. Légy büszke magadra és maradj jó szívű ,de nem kell mindent áttolni oda.
2010. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

arany középút?

mikor hó vége felé meglátogatod őket, viszel ezt-azt. némi kaját, vagy alapanyagot, amiből anyud ételt készíthet. te is félre tudsz tenni és nekik is segítettél.

2010. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!