Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik olyan ember aki nem...

Létezik olyan ember aki nem ítélkezik?

Figyelt kérdés

Sok mindent eltűrök és sosem ítélkezem elsőre. Legalábbis próbálkozom. De van még ilyen ember rajtam kívül ? Vagy csak a körülöttem lévők ilyen ítélkezők ?


Elítélnek mert nem járok suliba vagyis nem egyedül. Elítélnek anélkül, hogy ismernének. Anélkül, hogy tudnák, hogy nem vagyok éppen a toppon. Elítélnek anélkül, hogy megkérdeznék miért van ez. Én még sem ítélkezem azért mert nem kérdezik meg vagy mert furcsán néznek rám. Tudom amit tudok. De tényleg ennyire rossz a helyzet ?


2012. dec. 21. 10:18
 1/3 Jézus :) ***** válasza:

"Ne ítélj, hogy ne ítélkezzenek feletted!"


Valószínűleg te is rájöttél, hogy fölösleges az elhamarkodott ítélkezés, és az előítéletek. Kevés ember képes erre igazán, aki nem csak képmutatásból nem ítélkezik, hanem önmaga valójából ered, szívből. Ha erre képesek lennénk. Nem féltenénke pénztárcáinkat a buszon. Nem gyanakodnank idegenekre, hogy bántani-e fog, vagy tudna-e. Az első lépést már megtetted az egód felismerésehez.

Legjobban akkor lepődsz meg , mikor saját magad fedezel fel magadban dolgokat. Az írigység, harag, ítélkezés. Rájösz, hogy fölösleges, mert saját magunk kreáljuk. Azért nem bízunk meg másban, mert mi engedjük ezt. Magunkban sem bízunk. Azért ítélkeznek felettünk, mert mi is ítélkezünk. Ha nem ítélkezel, kit érdekel, hogy más mit gondol rólad. Nem is ismer. Csak saját magában kreált képet ítéli el, nem téged, mert nem ismer igazán. Ezek az egó játékai.

2012. dec. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Ítélkezni kell. Nem elítélni, hanem megítélni. Óhatatlanul reagálunk a környezetünkre és véleményt nyilvánítunk. Adott esetben teljesen helyénvaló, hogy a véleményünket megfogalmazzuk, kifejtjük.


Az nem mindegy, hogy mennyire vagy empatikus, mennyire vagy toleráns. Mint mindennek ennek is két oldala van. Sok emberből hiányzik ez a képesség, ami hiba. De hiba lehet az is, ha valaki túl toleráns, túlságosan is megértő. Vannak dolgok, ami ellen fel kell lépni.


Esetedben persze úgy látszik, hogy azért ítélnek el, mert nem ismerik a hátteret, nem tudnak veled azonosulni. Egy kis kritikát azért hadd fogalmazzak meg (nem elítélés gyanánt, hanem véleménynyilvánítás, vagy építő jellegű kritikaként): ebben neked is szereped van, ha nem mutatod meg, hogy mi áll a háttérben, akkor persze, hogy nem fognak a te szemeddel látni, hanem a saját feltételezéseikből indulnak ki.

2012. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs.
2012. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!