Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki helyett feláldozni...

Valaki helyett feláldozni magad önző dolog?

Figyelt kérdés

Kívánom, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, de meghalni valaki helyett, szerintem egy nagyon önző dolog. Konkrétan nekem most ez egy filmről jutott eszembe, de ha megnézzük, elég sok történetben szerepel ez a motívum.

Oké, meghalni nem könnyű. Sőt, rettenetesen nehéz. De ha egy pillanatra elhatározod magad, és gondolkodás nélkül megteszed, hogy valakit "kiválts", akkor végül is egy pillanat alatt megvan. "Hősi halál"? A nagy francokat. Gondolj bele: mit fog érezni az, aki helyett te tulajdonképpen feláldoztad magad? Egy életet kell leélnie úgy, hogy tudja, valaki otthagyta a családját, barátait, az életet, méghozzá ÉRTE. Ez egy borzasztó érzés lehet. Ráadásul a hozzátartozók is ott vannak még. Tehát gyakorlatilag azzal, hogy te kemény fejjel meghalsz a nemes cél érdekében, konkrétan egy csomó embernek okozol fájdalmat és maradandó lelki sérülést. Neked már úgyis mindegy, de másoknak nagyon nem! Szerintetek?



2012. dec. 21. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Én feláldoznám magam pl. a férjemért. Ha ő nem nem lenne, úgy sem lenne értelme az életemnek...Biztos fájna neki (ha fáj :D) de legalább lehetőséget adok neki, hogy "újra" kezdje az életét. Hogy mit kezd Vele, azt már ő dönti el :D
2012. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de az Ő élete nem válna értelmetlenné Nélküled?
2012. dec. 21. 21:43
 3/9 Snl.Drako ***** válasza:
100%
Viszont másik oldalról, ha te hagyod, hogy valaki más meghaljon, hogy mentsd az irhád, akkor meg ugyanúgy lelkiismeret-furdalásban fogod leélni a hátralévő életed, "Tehettem volna valamit, ha nem vagyok ilyen gyáva" gondolatok között. Egy ilyen szituációban teljesen mindegy, ki jön ki, úgy érzi, hogy a másik áldozta érte az életét, ebből következően mindenképp a "hősi halott" lesz az egyik.
2012. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
76%
jaja a húgomért,öcsémért vagy anyámért
2012. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Én is belegondoltam már olyanba, hogyha én meg akarnék halni, akkor a barátaimnak, rokonaimnak, családomnak milyen érzés lenne......

De persze én sohasem akartam öngyilkos lenni :D

2012. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell mindenképp mártírkodásba torkolnia egy ilyen helyzetnek. Ha pl. a két tag egyikét eleve "kijelölték" a halál "feladatára", eredetileg rá várna az a sors, akkor végeredményben nem áldozza be magát senki helyett, csak teljesíti az "alapkövetelményt". Ellenben amint színre lép a másik, mondván majd ő átvállalja, azzal megmenekíti az előző felet, s ő valóban hősi halált hal. Kézenfekvő példa erre a Baradlay fivérek esete A kőszívű ember fiaiban. A többi már csak felfogás kérdése. Lehet, az életben maradt egyed nem véli saját hibájának a történteket, hiszen a halott önszántából döntött a végzete mellett, nem kényszer vagy elvárás hatására. Szabad akarata szerint cselekedett, innentől kezdve a másra kenhető felelősség terhe is rá nehezedik. Remélem, érthető a gondolatmenetem lényege.
2012. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megmozgatnék minden követ, hogy találjak egy olyan megoldást, ami egyikünk életét sem követeli. Ha valakinek még így is mennie kellene, akkor senkinek sem lenne lelkiismeret-furdalása, mert megtettünk mindent egymásért, a végeredmény ellenére.
2012. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Snl.Drako ***** válasza:

Don't give damn


alapvetően az a leghelyesebb válasz, amit te leírtál.

2012. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csodalom hogy meg el tudok vegyulni a tarsadalomra de ezen az oldalon mindig radobbenek milyen erzeketlen vagyok egyes dolgokhoz.


Engem nem erdekelne ha valaki meghalna ertem. Az o dontese. Kesz.


Ui.: nem voltam mindig ilyen onzo, erdekelne pszichomokus mit mondana melyik motivum tehetett ilyenne az eletemben...

2013. febr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!