Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az tényleg baj, illetve miért...

Az tényleg baj, illetve miért baj, ha foglalkoztat a halál kérdése? Vagyis a halál utáni "dolog"?!

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy ez normális, de ma felvilágosítottak,hogy nem... Elég sűrűn gondolok a halálra és az öngyilkosság kérdése és módjai is érdekelnek.Foglalkoztat, hogy mi lehet a halál után. Szívesen megnézném.(ne ez lehet, hogy betegesen hangzott xĐ) Ez tényleg akkora baj? Egyik órán feljött a téma (valaki vonat elé ugrott, késtek a vonatok...és valahogy előjött ez) és a tanárt megdöbbentette, hogy milyen tájékozott vagyok az öngyilkossági "módszerek" terén. Azt tanácsolta, hogy keressek fel egy szakember, de az iskolaorvossal mindenképpen beszéljek... Én nem fogok ezzel pszichológushoz menni. Mégis miért kéne?!


18/L



2012. nov. 26. 22:32
 1/6 2xSü ***** válasza:
100%

Ha a halál, mondjuk a saját halálod tényét tudatosítod, annak megfelelően élsz, hogy egyszer vége lesz az életednek, meg másoknak is, akiket szeretsz, az egy dolog. Szókratész azt mondja, hogy filozofálni nem más, mint halni tanulni. Halni tudni pedig nem más, mint élni tudni. De ezt etikai, erkölcsi, filozófiai értelemben érti.


Ha tényleg az öngyilkossági módok foglalkoztatnak, tehát nem a dolog filozófiája, hanem a mikéntje, akkor az tényleg nem szokványos. A tanárod gondolom megijedt, hogy öngyilkossági, esetleg gyilkossági hajlamaid vannak. Elsőként neked kellene megfogalmazni, hogy pontosan miért is érdekel a téma.

2012. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Csak emiatt szerintem sem kell pszichológushoz rohanni. Van egy nagyon jó könyv a témában, Raymond Moody: Élet az élet után, ő olyan embereket interjúvolt meg, akik átestek a klinikai halál állapotán -alapkönyv a témában.


Ezen felül tudom ajánlani ezt:

[link]

[link]


Mind a kettőt Popper Péter írta, aki pszichológus, (ennyit arról, hogy aki foglalkozik a halál gondolatával, az "egészséges" ember nem lehet...)

2012. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Skywalker33 ***** válasza:
100%

a halál az élet legizgalmasabb pillanata!

Ami utánna jön az manapság már nem titok!

Keresd meg az Igazságot, aki nem ezt teszi az elherdálja az életét!

T :)

2012. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezzel nincs baj, én is szoktam filózni ilyeneken.
2012. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat gondolkodtam ilyeneken, de majdnem beleőrültem (engem főleg az idő, és ezáltal a létezés vagy nemlétezés végtelenségének felfoghatatlansága foglalkoztatott), úgyhogy inkább rászoktam, hogy amikor ez jut eszembe, gyorsan elfoglalom magam valamivel, mert tényleg az őrület határára kerültem anno.
2012. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

idióta a tanárod, mint az emberek 90%a.


a halál az élet egyik legfontosabb kérdése, természetes, hogy érdekel egy fiatalt egy olyan társadalomban, ahol tabu a "felnőtteknek" ilyenről beszélni.


"Mind a kettőt Popper Péter írta, aki pszichológus"


"pszichológus" aki ádámra meg évára vezeti le a kérdéseket.

valljuk be, aki kicsit komolyabban érdeklődik a pszichológia után, nem az ilyen mainstream pszihomókusokra vágyik, aki giccseket hord össze.

ennél már csak csernus jobb.

nem mondom, vannak igaz mondataik, de vannak baromságaik is.

2012. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!