Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon sokszor érzek lelkiisme...

Nagyon sokszor érzek lelkiismeretfurdalást, vagy ahhoz hasonló érzést, még akkor is ha semmit nem csináltam, vagy mindent jól. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nagyon zavar...voltak nehéz dolgok az életemben és erősebb lett azóta. Mindenen tudok stresszelni, még a legkisebb problémákon is :s

2012. dec. 25. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudom, de ez engem is érdekel mert én is vagyok így
2012. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert már attól bűntudatod van, hogy élsz.
2012. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hm, ez egy érdekes emberi reakció. Tapasztalataimból merítve, ez akkor szokott előfordulni, amikor valakit mások gyakran befolyásolnak és irányítanak.

Ilyenkor az egyén, olyanná válik akár egy csiga. Bármi történik, mindig fedezékbe vonul.

Azt gondolom, nálad is hasonló lehet a helyzet. Biztosan van valaki/valakik az életedben, akik uralkodni próbálnak feletted, és megszabják mi a jó és mi a rossz neked. Lehet hogy csak jót akarnak, azonban ez rád nehezedhet, és lelki ismeretfurdalást okozhat.

Nem vagyok pszihológus, ezek a saját tapasztalataim, amikkel sokszor találkoztam már. Én is gyakran éreztem ilyesmit.

De mára már, sikerült a nagyrészét legyőznöm, bár a zsigereimben még él, és akik miatt ilyen lettem azok nem is tudnak róla.

Azt tanácsolom neked, hogy kezdj megismerkedni önmagaddal. Akár ülj le, hallgasd a kedvenc zenéidet, és írd le csak szavakkal, hogy mit gondolsz magadról. Majd mérlegelj, hogy melyik a valóság, és melyiket képzeled csak magadra. Vagy egy közeli ismerősöddel oszd meg, és kérd a segítségét. Sok sikert!

2012. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat :)utolsónak: Megpróbálkozom, mert hasonló dolog van benne, minthogy valaki valakin uralkodik!
2012. dec. 26. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mesélnél a "voltak dolgok" szekcióból, tudnánk válaszolni.
2013. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!