Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg nem értett különcök, más...

Meg nem értett különcök, más életmódot folytatók. Ti nem érzitek így?

Figyelt kérdés

Kevesebbet járok el itthonról, mint mások. A kisebb baráti közösségeket szeretem. Kevés alkohollal, délután és este bulizunk és nem éjjel sok alkohollal. Kocsma helyett teaházba megyünk vagy parkba vagy cukrászdába, stb.

Sokat tanulok. Nehezen megy a fejembe a tudás, de nem elégszem meg annyival, hogy jó én nem tudom, hanem keményen küzdök azért, hogy jó eredményeket érjek el. Ez sokszor a szabadidő, néha az alvás rovására megy, de őszintén nem bánom.

Még csak most jöttem össze sráccal, első barátom. Mellesleg három év van köztünk.


Úgy érzem, hogy azért vagyok szomorkás, görcsös, sokszor depis az életmódom miatt, mert elhitették velem, hogy valami hiányzik, valamiknek másként kellene lenniük és hogy az egész fiatalságomat veszni hagyom, vissza fogom sírni.

Úgy érzem, ez az életmód így jó lenne, de már elvették a hitemet benne.


Ti hogy érzitek? Aki ugyanilyen, ilyesmi életmódot él, hogy érzi?


2012. dec. 29. 18:20
 1/7 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok :) Mondjuk nem tudom, te hány éves vagy, de én 18 és még nem volt barátom. Nem szoktak nagy partikba járkálni,és is szívesen vagyok otthon, vagy találkozom kevesebb baráttal. Van egy szoros baráti köröm, pár ember, akik közt felszabadult tudok lenni, de nehezen barátkozom. Én is szeretek tanulni (bár inkább csak azt, amit szeretek is :) ).

Régebben és is sokszor voltam emiatt bánatos, hogy az osztálytársaim milyen felszabadultak, meg mennyit járnak bulizni, de aztán voltam a saját szalagavató bulimon- ami egész jó volt ugyan- de rájöttem, hogy én nem ilyen vagyok, és nem is hiányzik.

Szerintem azért, mert nem vagy tömegember, ne legyél depis! Ha így érzed magad jól, és vannak barátaid, akik szeretnek, és a párod is elfogad úgy, ahogy vagy, hát inkább örülj az életnek (tudom, ez most nagyon szentimentális, de tényleg :D )!

2012. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

20/L vagyok.

Amúgy a párom még ilyenebb.

2012. dec. 29. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj. Ne szomorkodj emiatt. Intelligens vagy, szolid és megválogatod a barátai körödet. Én mért nem tudok ilyen lányt találni? :D 25/f
2012. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én voltam már négyszer diszkóban, és... utálom.

A kocsma még bejönne a barátaimmal, de ők még nálam is kevésbé szeretik, ha van ilyen. Nomeg a teaház azért jobb.


A tanulással meg úgy vagyok, hogy nehezebben tanulok sokkal, mint az átlag. De nem adtam fel, hogy jó, ez van, keresek mást, amiben kiemelkedek, amiben több leszek avagy azokhoz tartozom, akik adott dologban többek.

Nem, én a tanulásban akartam több lenni. Jó jegyekkel.. ismeretet, műveltséget akartam szerezni, őszintén megnézve minden tárgyból voltak részek, amik érdekeltek. Még irodalomból is, pedig azt nem szerettem. Másrészt a tanulást a fiatal feladata, nos, ezt a feladatot próbáltam jól megoldani, ahogy elvárják.

Ezért keményen dolgoztam. Voltak céljaim, amikért keményen dolgoztam.


Nem tudom, ezzel mi a gond?

Erre miért kell azt reagálnia a legtöbb embernek, hogy görcsös vagyok, besavanyodott - vagy az leszek -, depis leszek, visszasírom, stb?

A legrosszabb, hogy a filmekből is ez az üzenet jön le. Filmekben is azt állítják be pozitívnak, aki nem veszi komolyan a tanulást, ha megy is neki, azért, mert jó tanuló és könnyen megjegyzi.


Persze ezek után tényleg görcsösnek, savanyodottnak fogom magam érezni és nem lesz kedvem az egészhez.

2012. dec. 29. 23:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom, ha nem így élek, lett volna több pasim és hamarabb. Meg nem lógtam volna ki a sorból. Több haver is lett volna, válogathattam volna több közül. Meg laza lettem volna.

De nekem nem az a fontos!!!



És nem szólom le azt, akinek nem a tanulás a fontos.

Lehet valaki kitűnő emberismerő és kitűnő "lelki szemetesláda", de tojik a tanulásba. Vagy kitűnő kézügyességű vagy barkácsol vagy hatalmas állatbarát stb.

A más értékeket is nagyon fontosnak tartom.


Csak magamat próbálom védeni... Azzal se legyen már gondotok, aki tanul... sokat... kérlek..

2012. dec. 29. 23:21
 6/7 anonim ***** válasza:
3sal értek egyet!
2012. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem ne akarj ennyire megfelelni senki másnak, és a filmek se érdekeljenek, amik ma a carpe diem elvét sugározzák, se annak, aki szerint az a jó, ha bulizol.. Csak magadra hallgass, mert te tudod egyedül mi az igazán jó neked :) és aki önmagadért szeret, így szeret.. :)

Bár, tudom, mit érzel, én is sokban hasonlítok rád, csak nálam például nagyon is ment a tanulás, így elég művelt lettem( mármint a korosztályomhoz képest, persze tudom, van ám még hova fejlődnöm:)), nagyon szeretek olvasni is, minél többet tudni a világ dolgairól, szóval még jobban kilógok a sorból.. :/ Kicsit hasonlóan érzek, mint te, még ha fejben tudom is, az ilyen életmód előbbre mutató, mégis az ember társas lény :) és kevés a hasonló..:) Ám én csak azt tudom neked mondani, hogy becsüld meg magad, ne foglalkozz azokkal akik úgy gondolják, jobb b buli, most egy ilyen világot élünk, a kultúra, műveltség épp nem akkora érték, de fog ám ez változni, s te csak több leszel:) Fel a fejjel, és koncentrálj arra, hogy ott a barátod, ő elfogad így, ahogy vagy:) Sok sikert! :)

2013. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!