Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mennyire baj az,...

Szerintetek mennyire baj az, ha valaki "kívülről gyűjti az önbecsülését?

Figyelt kérdés
Mennyire számít emberi defektnek? És miért?

2013. jan. 3. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

ameddig az ember nem találja meg magában a becsülendőt és csak másokra hallgat nem lehet teljesen boldog,ha meg az ego növelő "mennyire vagyok csinos?"dolgokra gondolsz szerintem gáz

az ember találja meg magában a jót és hogy miért lehet becsülni,ha az kell neki hogy mindig hogy mások elmondják akkor ott gondok vannak,hiába mondogatják mások hogy milyen vagy,ha tényleg erre van szükséged nem hiszed el hogy tényleg jó vagy,plusz ott van a lehetősége annak hogy csak nem akarnak megbántani és így te kapsz téves képet magadról

2013. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem, a külsőnek ehhez semmi köze.

Épp az, hogy akinek meggyőződése az, hogy nem jó, ha az ember kívülről gyűjti az önbecsülését, honnan tudja, hogy jó ember?

persze, volt amikor én is mondogattam ismerőseimnek, hogy itt és ott nem számít mások véleménye, de most összezavarodtam.

2013. jan. 3. 21:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva, sokszor, amikor valaki kritizál, nem zavar, olyankor belátom magamban, hogy miért vagyok olyan amilyen, szóval olyankor nem érzem úgy, hogy mások véleményeire támaszkodnék. lényegében azzal van a fő bajom, és ott bizonytalanodom el, ha pl. megkedvelek valakit, és nem merek közeledni, csak elbizonytalanodom, vajon milyennek lát? itt jönnek elő az ilyen gondolatok.
2013. jan. 3. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!