Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szerezzek önbizalmat?

Hogyan szerezzek önbizalmat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok sérelem ért már kiskorom óta, leginkább a külsőm miatt. Mindig is duci voltam, és előre álltak a fogaim. Én pedig próbáltam ezeket orvosolni. Elkezdtem fogszabályzót használni, és kisebb-nagyobb megszakításokkal 6 évig hordtam , de mivel a nyelvlökéses nyelést nem sikerült leküzdenem hiába jött kétszer teljesen helyre a fogsorom, a helytelen nyeléstől mindkét alkalommal visszament az eredeti, torz formájába...És közel 6 évig nem tudtam rendesen aludni az esti fogszabályzó miatt...Aztán elkezdtem fogyókúrázni, leadtam kínkeservesen 25 kilót fél év alatt, de sajnos a pajzsmirigyem elkezdett alulműködni, és már cseszhetem ezt is, mert egy kevéske kajától is elkezd rám rakódni a zsír.Most itt állok teljesen letaglózva, és egyszerűen nem tudom felfogni a történteket...Iskolában csak befelé figyelek, szó szerint rettegek az emberek tekintetétől, olyan szinten elhagyott az önbizalom...Valamilyen ötlet, megoldás?17F

2013. jan. 3. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=wLjT9YRpgnY

Lévén, hogy úgyis befelé vagy fordulva használd ki, és vizsgáld felül a lelkedben felhalmozódott gondokat.

2013. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem tudom hogy nézel ki de tapasztalatom az hogy sokkal rosszabbul látja az ember magát mint az a valóság. A tizenéveseknél szerintem egyre gyakoribb ez, hogy nem tudják magukat helyesen megitélni. Kezdve saját magamtól. Egy rövid történet. Én úgy éltem meg a kamasz koromot, hogy nem mentem sehova mert nagyon vékony voltam és gondoltam a fiuknak úgyse tetszenék. 20évsen ismerkedtem meg a férjemmel. A csattanó most jön: 25 éves érettségi találkozón kezembe került egy szalagavatós kép. Az egyiken egy feltűnően szép, mitöbb gyönyörű lányt láttam. Nagyon szép volt. és ahogy jobban megnéztem a fotót magamra ismertem. Nagyon furcsa érzés volt.

Vannak ismerőseim akinek pl, olyan orra van mint egy sasnak, olyan pattanásos mint egy nem is tudom mi. A lényeg az hogy amikor beszélek vele akkor én nem azt látom, észre sem veszem. Mindenkiben van valami hiba amit ő felnagyít és a másik szerintem észre sem veszi, mert nem azzal foglalkozik. Nekem volt nem is egy olyan ismerősöm akinek kimondottan a kiálló fogúak tetszettek . Ez vonzotta Őket. Tudom könnyű ezt mondani felnőtt fejjel 40/n-ként Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van. Szerencsés vagyok mert nem híztam el tőle de a hangulatot azt rendesen be tudja zavarni. Azt javaslom foglald el magad. Túl kell lenni a rossz időszakokon . Szerintem ilyenkor a fény hiánya miatt alapból depisebbek vagyunk. Aztán lesz valami. Fel a fejjel.

2013. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!