Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mostanában nagyon alulteljesít...

Mostanában nagyon alulteljesítek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok, eddig jó tanuló voltam, de ezt a félévet sikerült alaposan elbaltáznom. Hamarosan félévi bizonyítványt kapok, eddig sosem kellett aggódnom, mert szinte mindenből ötöst kaptam. Most azonban, mikor a félévi is számít a továbbtanulás szempontjából, sikeresen ellustultam. Most úgy néz ki, lesz tantárgy, amiből hármas leszek... Ez persze megijesztett, és motivál is, így a második félévet valszeg végig fogom tanulni, de ezzel a félévvel mit csináljak? A szüleim hallani sem akarnak a rossz jegyről, és pluszban nekem is bűntudatom van.

2013. jan. 6. 22:52
 1/1 anonim válasza:
Én idősebb vagyok, de nem lehet javítani még a jegyeken? Mert pl.: az segíthetene, hogy odaállsz a tanár elé és komolyan beszélsz vele, elismered, hogy hibáztál a félévben és szeretnél újra a régi lenni, szívesen beszámolsz neki a félévi nagyobb anyagból vagy egy részéből a jobb jegy érdekében, mert a továbbtanulás miatt ez fontos. Vagy ha lehet úgy alakítani a pontokat, akkor ezt felejtsd el és koncentrálj a jövőre!!! 100%-os erőbedobással, és bocs, hogy ezt mondom, de ha egyetemre akarsz menni, tényleg 1 évig nincs sok helye a mozinak meg a bulinak és az esti filmnézéseknek. Bocsi de magamról tudom, hogy vizsga előtt lemondtam ezekről és sikerült végül a vizsga. Amikor tanulsz, annak kell sajnos átadnod magad, az elméd és egy cél lebegjen a fejed fölött!! Esetleg ha bírod vagy van esélyed, tegyél le egy nyelvvizsgát még, hogy ellensúlyozd a most vesztett pontokat vagy legalábbis próbáld meg, van rá még egy jó éved, ha vagy olyan szinten valami nyelvből. Ha van lehetőség vegyél különórát, szüleid is értékelni fogják, hogy igyekszel és jóvá akarod tenni a bűnöd...és nagy igazság, ha most megfeszülsz és lemondasz dolgokról, akkor sikerül...mindennek ára van-
2013. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!