Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy iskolában...

Miért van az, hogy iskolában teljesen az ellententétesen viselkedek, mint otthon? Hogyan tudnám ezt egy szintre hozni? 15/L

Figyelt kérdés

Kinézet

Itthon: ha belenézek a tükörbe, egy szép, jól öltözött, csinos, széparcú, komoly lányt látok. Ezzel ellentétben a suliban pont a fordítottját. Már nem is merek a suliban tükörbe nézni.


Érzelmek

Itthon képes vagyok sírni, meghatódni, de nagyon könnyen dühös/mérges leszek a szüleimre (akik mindig jól neveltek, megkaptam azt amire szükségem volt, nem kényeztettek el soha, igazán komoly lányt neveltek fel, egyke vagyok) és akkor egy csomó ideig "be/meg leszek pukkadva". Továbbá kihasználom anyukámat, tudom, hogy nem szabadna és fáj hogy ezt teszem de nem tudok leállni. Van olyan, amikor azt mondom nekik, hogy "hozzám sem érhetnek", ez kb. 3 napból 2-szer így van. Meg szeretnék változni, hogy itthon is olyan legyek mint a suliban, vagyis ellentétes, mert az vagyok igazából én.


A suliban: mindent megengedek mindenkinek, viccelôdök, nem tudok megsértôdni, sok barátom van, de az osztályom 75%-ával még nem is beszéltem (9.o.). A barátaim szeretnek, titoktartó, vicces, okos vagyok. Mindenben látom a jó és a rossz oldalt, szinte mindenben kérhetik a segítségemet, hisz tudok válaszolni, és be is válik amit mondok.


Egybevetve nagyon hangulatember vagyok.

Mit tegyek, hogy otthon is olyan legyek mint a suliban (viselkedésileg)? És mit tegyek, hogy a suliban legyen olyan önbizalmam mint otthon?

Kérlek segítsetek, már nem sokáiígyírom így!


2013. jan. 7. 21:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*sokáig bírom
2013. jan. 7. 21:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hìvják serdülőkornak.Ellen állsz a hatalomnak, vagyis a szüleidnek.Az osztálytársaid a barátaid igy egyenrangúnak érzed magad velük.Próbáld meg azt, hogy a szüleidet barátként kezeled és ha rád szól anyukád akkor vedd úgy, hogy egy jó barát figyelmeztet.Ennyit tudok tanácsolni, sajnos ilyenkor ezzel nem lehet mit csinálni, főleg te nehezebb eset vagy, ha hangulat ember vagy.
2013. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából anyukámban bízok meg legjobban, ô is bennem és nem mondjuk el egymás titkait. Nagyon szoros kapcsolat van közöttünk. Fent írtam, hogy csak azt kaptam meg, amire szükségem volt, mert soha nem volt pénzünk. 10 éves koromtól nem is kérek többet, mert tudom, hogy nem csak fájdalmat okoznék vele a szüleimnek. Ez nagyon komollyá tett, és szerintem sokkal komolyabban tudok gondolkodni a velem egyidôsökkel.

Anyu viszont mindett megtett, amivel elkényeztethet (egyke vagyok). Fôz, most, takarít rám, minden szavamra ugrik. Tudom, hogy nem szép dolog, de mindig kihasználom, és ezen nem megy a változtatás. Fiatalabb koromban mindig velem tanult, ha egy szóltál se értett, akkor is (önszántából). Most is segítene, de nem szeretném terhelni.

2013. jan. 8. 06:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Már az is nagy lépés részedről, hogy észrevetted magadban, hogy valami nem stimmel! Tudod, hányan élnek úgy, hogy sok rossz dolgot csinálnak és meg se fordul a fejükben, esetleg tagadják, hogy az rossz lenne? Legalább te nemcsak a szó szoros értelmében tudsz tükörbe nézni.


Hogy a suliban miért vagy külsőleg más, az viszont jó kérdés...

2013. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez nálam is így volt. Majd kinövöd.
2013. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy tininek háromféle viselkedése van:

ahogy otthon ,ahogy iskolában,ahogy a barátainál viselkedik.

Egyébként ahogy a kinézetet olvastam ,magamra isemrtem.Kb. én is így nézek ki otthon és iskolában.Mintha két énem lenne.Viszont otthon én másképp viselkedem.Az iskolában visszahúzodottabb vagyok,otthon meg barátaimmal meg épp ellenkezőleg. :)

2013. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaz én fiú vagyok, de van több hasonló tulajdonság bennünk. Én is más vagyok különböző helyeken, de ez normális. Én szüleim se értik meg, de különböző helyeken különbözőképpen kell viselkedni. Más kell ahhoz, hogy otthon, más hogy a suliban jól érezd magad....
2013. jan. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (:
2013. febr. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!