Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hülyeség, amit csinálok és...

Hülyeség, amit csinálok és elterveztem, vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne,hogy a legjobb helyre írtam ki a kérdésemet,de ebben a kategóriában jönnek leginkább értelmes válaszok.


Nos, én egy 22 éves lány vagyok és a további életemről van szó,úgyhogy be vagyok parázva,kicsit kezdek ideges lenni,mert nem tudom,hogyan döntsek.


Van egy szakmám,felsőfokú OKJ-s képzés,de kb semmit nem tudok vele kezdeni,több mint fél éve keresek munkát és ha találnék is munkát,dolgozhatnék a szakmámban minimálbér körüli fizetésért. Lehet,hogy nagyravágyó vagyok,vagy anyagias,de én jó életkörülményeket szeretnék magamnak,ahol nem kell tologatni a számlákat,ne kelljen éhezni évi 1 nyaraláshoz,meg úgy általában. Így mindig is szerettem volna egyetemre menni,hátha azzal könnyebben jutok magasabb pozícióba. (Eddig azért nem mentem egyetemre,mert nem tudtam,mit csinálnék szívesen.) Jó tudom,sok diplomás kitörölheti a diplomájával,de azért az itthon látottak alapján mégis azt gondolom,hogy egy diploma többet jelent. Úgyhogy idén szeretnék jelentkezni egyetemre,ahol a képzés 5 éves. A problémám ott kezdődik,hogy elgondolkodtam rajta,hogy én 27 éves leszek,mire végzek és még nem dolgoztam. Valamint a szüleimre lennék utalva felnőtt koromban is,bár az ötletemnek nagyon örültek és azt mondták,megoldják(mivel pénzszűkében is vagyunk). Gyereket is akarok,eddig az volt az elképzelésem,hogy fiatal anyuka leszek,párommal is ezt beszéltük,de így ez valószínűleg felülíródik. Nagyon félek,hogy hülyeséget csinálok és szégyellném,hogy ilyen sokáig a szüleimre támaszkodok,de csak nappali tanrend van,nem tudom,hogy tudnék dolgozni mellette,bár szeretnék,ha lehetőségem adódik rá.


Szerintetek inkább keressek tovább munkát és ne tanuljak tovább,vagy nem nagy hülyeség,amit kitaláltam?


2013. jan. 8. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
elmész dolgozni, és egész életedben bánod, hogy nem lépted most meg a tanulást ... fordítva kell, menj egyetemre - ha felvesznek -, de keresd meg a lehetőséget, hogy közben dolgozhass is ... a gyerekről akár 40 évesen sem leszel lekésve
2013. jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd,tanulni szeretnél,építeni a jövődet,a szüleid is örültek az ötletnek.Amíg megtehetik,hogy támogassanak,van erős,kitartásod mindehhez,addig szerintem semmi akadálya.Elvégre a Te életed,a Te döntésed,ráadásul pártolják is az ötletedet.Hajrá!
2013. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én édesanyám mindig azt mondja, ráérsz szülni 30 40 évesen is, előbb tanulj!


Szerintem neked is ezt mondaná. Ma már elfogadott hogy valakinél 30 évesen jön a gyerek. És én inkább szülök 30 évesen biztos lábakon állva mint 27 évesen "nyomorba". És nem hiszem hogy öreg anyukának számítanál.


Én inkább azt mondanám, hogy tanulj, mert többet tudsz kezdeni azzal ha van valami értékes a kezedben mint azzal ha nincs semmi. És lehet egyszer kiakartok menni pároddal külföldre, ott meg biztos eltudnál helyezkedni és milliomos lennél 1 év után. :)

2013. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Most mi az a nagy terv? Hogy mész egyetemre és tanulsz? rajtad kívül nagyon sokan ezt csinálják! Nem ezért miért írtál ki egy kérdést?
2013. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én levelező képzést választottam, mellette munkát vállaltam, és igen, most tervezzük a babát, még ezek mellé. Szerintem keresd az olyan lehetőségeket, amiket össze tudsz hangolni. Tanulni sosem késő és mindig csak hasznos, és dolgozni is fogsz még eleget életedben. Ha megoldhatóak a dolgok, hangold össze, amennyire lehet!
2013. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem olyan nagy terv meg ilyesmi,csak el vagyok bizonytalanodva,hogy tényleg érdemes-e hozzákezdenem. Én is inkább levelezősre mennék,de sajnos csak nappali képzés van ezen a szakon.

Leginkább megerősítésben és biztatásban reménykedtem,azért írtam ki a kérdést és szerencsére meg is kaptam. Köszönöm:)

2013. jan. 8. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanulj!!! Sosem késő :) Én 4 éves képzésem vagyok, és nem is egy 22-23 éves szaktársam volt első évben. Ne add fel az álmaidat!
2013. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem ez attól függ, hogy milyen típusú ember vagy. Vannak 3-4 diplomások, akik nem tudnak mit kezdeni a diplomákkal, mert tanulnak, nem pedig tudnak.

És vannak alacsonyabb végzettségű emberek is, akik adott esetben sokkal magasabb színvonalon végzik az értelmiségi munkát.

Konkrét példa én és a tesóm. Én fősulira jártam, de nagyon untam, mert minden csak az elméletről, definíciókról szólt, lényegtelen volt, hogy egyébként jó vagyok abban, amit tanulni kellett volna és amit amúgy önszorgalomból nagyon magas szinten műveltem. Szóval otthagytam a fősulit, most szoftverfejlesztési igazgató vagyok hét számjegyű nettó fizetéssel.

A tesóm pedig a harmadik diplomájánál jár, de 3-4 hónapnál tovább még nem dolgozott sehol, nincs szakmai- és munkatapasztalata, nettó 200 körüli fizetésekért vennék csak föl.


Alapvetően a tanulást mondanám, de kizárólag attól, hogy lesz egy diplomád, semmivel nem leszel előrébb attól, mintha nem lenne, sőt, egy csomó munkatapasztalati hátránnyal indulsz. 30 éves korodra kezd majd el felívelni a karriered, amikor viszont nagy eséllyel gyereket fogsz vállalni.


Szóval én nem abból az irányból közelíteném meg a kérdést, hogy egyetem vagy nem egyetem, hanem, hogy ráfekszel-e egy szakmára komolyan, vagy nem.


Hosszú lett, bocs. :)

2013. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!