Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túlságosan gyenge az érzelemki...

Túlságosan gyenge az érzelemkifejezésem? Hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi hatására, talán a környezet, nevelés, de túlságosan erős bennem a nemi sztereotípia és az annak megfelelő viselkedés. Tehát, hogy egy férfinak erősnek kell lennie, nem mutatja ki érzéseit (mert talán ettől lesz domináns?). Ez olyannyira a részemmé vált, hogy egyszerűen nem mutatom ki az érzelmeimet, ami a szociális kapcsolatokban nem kell ecsetelnem mennyire hátrányos. Olyannyira rossz a helyzet, hogy egyes haverok hülyéskedésből "pszichopatának" mondanak.

Hogyan változtathatnék?


2013. jan. 9. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szóval nem tudod kifejezni, ez egy dolog..., a fő az, hogy vannak érzelmeid. A neveltetés, környezet valóban szerepet játszhatott ebben, de úgy látom, te magad is érzékeled, hogy ez nem helyes...ha nem mutatod ki az érzelmeidet, akkor nem érnek sokat szerintem, mert nem adódnak át, azok felé akiknek szükségük lenne rájuk..., egyszóval ezt ki kell mutatni, ....

ám az én szememben nem az a férfias, ha valaki nem mutatja ki az érzelmeit, hanem ellenkezőleg..., az a férfias ha kimutatod, legalábbis én igy gondolom...a férfiasságot más dolgok határozzák meg.... 26/L

2013. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán olyan egyén felé kellene elkezdened kimutatni először.., akiben a legjobban megbizol...
2013. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!