Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A büszkeséget lehet örökölni,...

A büszkeséget lehet örökölni, genetikából fakad vagy a környezete, az őt körülvevők miatt lesz valaki büszke?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 00:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, de szerintem egyrészt a gének határozzák meg, másrészt pedig nevelés, életkörülmények kérdése.
2013. jan. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A büszkeség szerintem kialakul,mert végül is arra leszel büszke amit elértél vagy amit csináltál.

Én is büszke ember vagyok,minden téren,na meg makacs is és ezt annak köszönhetem hogy igen sokszor odatettem magam,és most is odateszem magam ha akármi van.

Persze ezt lehet akár nagyképűség is,de ha van mire akkor miért is ne :)

2013. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A büszkeséget én itt most úgy értem, mint negatív tulajdonságot. Hogy érthető legyen: A barátom, ha megbánt, büszkeségből nem kér bocsánatot, mert szerinte az "megalázkodást" sugároz. Ha bocsánatot is kér, nehezen, és el kell telnie óráknak, hogy rá vegye magát. Tegnap azon vitatkoztunk, hogy ő genetika vagy a környezet miatt ilyen?! Ő váltig állítja, hogy genetika, szerintem nem.
2013. jan. 12. 21:11
 4/14 anonim ***** válasza:
Az az igazság ha ő ilyen akkor neked kell lépéseket tenni mindig elösszőr!Nincs mit csinálni, és lehet hogy ezzel talán jó példát fogsz neki mutatni és legközelebb ő fog elöbb lépni.
2013. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ui:Jó békülő sexet! :)
2013. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2
2013. jan. 12. 21:16
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat a kettesért, megvadult a gépem :DD


Szóval két éve én lépek először, ritka mikor ő. Ha meg is bánt, van, hogy ő lép, de akkor sem mondja ki a bocsánat szót. Szóval nem hiszem, hogy fog belőle tanulni. Én csak arra szeretnék rájönni, hogy valóban genetikából származik a büszkeség - ha igen, akkor elfogadom. De ha nem, akkor azon leszek, hogy ezen változtassak. Nem őt akarom megváltoztatni, hanem a felfogását, miszerint a bocsánat kérés egyenlő a megalázkodással -.-

2013. jan. 12. 21:18
 8/14 A kérdező kommentje:
Holnap meg lesz a békülő szex, köszönöm :DDD
2013. jan. 12. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha genetikából ered,akkor is lehet változtatni rajta.

Ha hibás az ember akkor egyértelmű hogy be kell látni a hibát,és bocsánatot kell kérni.

Lehet eddig azért nem kaptál bocsánatot mert a párod ezt nem érezte jogosnak.Pedig nem tart semmiből sem bocsánatot kérni.Ülj le vele beszélgetni(nem veszekedni),és magyarázd el neki ha ez így működik tovább lehet hogy a kapcsolatotok romlásához vezethet,aztán vagy tenni akar azért hogy jobb legyen vagy nem.

2013. jan. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen vagyok csak lányban, életemben egyszer kértem valakitől bocsánatot, de azt is harapófogóval kellett kihúzni belőlem.

A szüleimre viszont nem nagyon lehet ráfogni, hogy büszkék. Nem csak ez miatt,de a genetikában én nem hiszek. Csomó dolog van amiből összetevődik egy ember személyisége, neveltetés, gyerekkori élmények, környezet, stb egyéb hatások, a genetika az ilyen tulajdonságokban szerintem nem nagyon játszik szerepet.

2013. febr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!