Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mire vagy büszke az eddigi...

Brain Storming kérdése:

Mire vagy büszke az eddigi életeddel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom ez egy nagyon fontos kérdés az ember önbecsülése szempontjából, és sokan ezt szeretnék elmondani, de nem feltétlenül a saját ismeretségi körükben, mert ott beképzeltségnek tartanák miatta, holott erre mindenkinek szüksége van: ha nem merjük felvállalni az érdemeinket, nem lesz, ami arra sarkaljon, hogy további érdemeket szerezzünk!

2012. nov. 23. 11:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Arra, hogy kikerültem a pácból amibe gyerekkoromban kerültem. Ki tudja mi lennék most, ha nem ér akkor egy sugallat hogy változtass és ha nem hallgatnék azóta is erre. Mondjuk az egy jó kérdés hogy ez mennyire az én érdemem és mennyire a sors ajándéka, de az biztos hogy nem büszkélkedek vele, hülyének néznének miatta. A családomnak fogalma sincs miből keveredtem ki kisgyerek majd nagyobb gyerek fejjel, pedig itt éltem velük végig. Szóval nagyon is érthető a leírásod.

Amire valóban büszke lehetek az az amit magamtól tettem magamért, az óriási változás amit másfél évtized alatt elértem a személyiségemmel, viselkedésemmel, látásmódommal kapcsolatban.

2012. nov. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nincs semmi ilyesmi. Én előröl kezdeném az életem, hogy tehessek is benne valamit, ami büszkeséggel tölt el.
2012. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azért, h valami érdemlegeset tégy, nem kell azonnal RESET-elni... ):o)
2012. nov. 23. 12:28
 4/21 anonim ***** válasza:
Akkor javasolnál valamit, hogy mit tegyek? Vagy majd okulok a válaszokból? :)
2012. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Bármire, amin javítani tudsz, arra büszke lehetsz. Bármilyen képességeden tudsz javítani magadtól, arra már büszke lehetsz. Sokan egy vetélkedésben, versenyben a nyerőt ünneplik, holott az is érdem, h valaki végig tud csinálni egy versenyt. ):o)


És igen, valóban azért tettem fel a kérdést, mert sztem tanulságos válaszok várhatók. ):o)

2012. nov. 23. 12:45
 6/21 Jézus :) ***** válasza:

Arra legyek hogy lediplomáztam? Hogy sikerült autót vennem? Házat? Vagyont szerezni magamnak?

Hogy ELISMERNEK?

Ezekre nem neked van szükséged, hanem az EGÓdnak. Mert Őt ez boldogítja. Ha tisztelik, ha elismerik, magasztalják. Ettől hízik. Ha egyszer erre rájösz. Észreveszed hogy egész világunk egoista. Ha el tudod engedni egódat, akkor büszke lehetsz magadra. Nem fogsz gondolkodni azon, hogy ki mit gondol rólad.

Ha minél több elismerést gyűjtesz, kitüntetéseket akkor sem leszel igazán büszke. Mert még vágyni szeretnél tovabbi elismerésekre majd. Az érzés fog hiányozni hogy elismernek, hogy büszkék rád, hogy te büszke lehess magadra.

Arra vagyok büszke , hogy megtaláltam az ĺet értelmét.

SZERETET

2012. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Semmire....
2012. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
sok mindenre, de igazán semmire, arra lennék büszke, ha felhőtlenül boldog lennék
2012. nov. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Ha minél több elismerést gyűjtesz, kitüntetéseket akkor sem leszel igazán büszke. Mert még vágyni szeretnél tovabbi elismerésekre majd. Az érzés fog hiányozni hogy elismernek, hogy büszkék rád, hogy te büszke lehess magadra."


Mondjuk ezt nem tudom, h miért lenne baj?


Az elismerés másoktól jön, és azért, mert segítettél másokon, adtál másoknak. Az elismerés tkp hála azért, amit tettél másoknak. Persze ezt is ki lehet forgatni, és hivatalosan lehet elismeréseket osztogatni érdemtelen embereknek, de itt nem erről beszélünk.


Selye János külön esszében dolgozta ki az un. "elismerés gyűjtés", v "hála-gyűjtés" filozófiáját, v életelvét. Ő azt tartotta, h minél többen hálásak nekünk, az jelzi, h mennyi jót tettünk az emberekkel. Felteszem, ez nem egy elhanyagolhatóan hasznos elgondolás, ha az ember társadalomban, közösségben él. És ebben az a szép, h itt nincs "plafon" - egy közösségben mindenki lehet hálás mindenkinek, a legapróbb dolgokért is.


A másoktól való elismerés vágya sztem teljesen jó, mivel ez IS(!) sarkallja az embereket mások segítségére.


Én azt mondom, h jogosan büszke az, akinek sok elismerése van, és minél átlagosabb, egyszerűbb emberektől, annál büszkébb lehet. Ez nem azt jelenti, h az ember ettől öntelt lehet, v legyen, hiszen a másoktól való elismerésnek nem ez a lényege.


Szóval nem értem, miért lenne az baj, ha valaki elismerésre vágyik, majd a kapott elismerések miatt aztán még több elismerésre - sztem ez tök normális, egészséges dolog.

2012. nov. 24. 12:05
 10/21 A kérdező kommentje:

Jézus :)


Azért arra kíváncsi lennék, hogyan éred el azt, h mások szeressenek, ha nincs miért hálásnak lenniük feléd. ha már annyira felmagasztalod a szeretetet, érdekelne, hogy a realitásban ennek mi a manifesztációja...

2012. nov. 24. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!