Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem szeretném ha ez igy...

Nem szeretném ha ez igy maradna, nem akarok ilyen lenni, mint amilyen most?! Ha valaknek volt valami az életében, a mi rossz hatással volt rá, vagy volt mélypontja, mit tett?

Figyelt kérdés

Teljesen elvesztettem önmagam! 14 éves lány vagyok. Egészen 6-ig tökéletesen ment a tanulás. Nem volt gondom, év végén csak 1 négyesem volt. 7-ben (2012.január-ban) történt egy olyan eset a szüleim és köztem, aminek következtében elzárkóztam mindentől és mindenkitől a szobámba. Iskolában rendesen viccelődtem a barátnőimmel, de volt, amikor nem, külön ültem és csak néztem ki magamból.. ez ment egy ideig..itt a tanulásom nem is romlott.. de kezdtem hanyagolni, ebből a depressziós helyzetemből egy énekes banda segitett ki, általuk közelebb is kerültem egy osztálytárs barátnőmhöz... lazábban vettem a tanulást és év végére kitűnő tanuló lettem.. aztán elkezdődött a 8.osztály.. nem birtam tanulni..még ha le is ültem, hogy most igen is tanulni fogok, nem ment, bármivel próbálkoztam, nem tudtam leülni és tanulni.. becsúszott néhány 3-as.. nem érdekel, mert még fél évig kitudtam volna javitani.. a tanárok azzal jöttem, hogy 'mi ez?' 'mért rontok?' aztán jött a fogadó óra novemberben, tudtam h a tanárnak lenne mit mondani, ezért beküldtem aput (mert amúgy nem szoktak menni)..én épp angol tanárnál voltam.. apa jött értem.. jó..kinos csend.. "Tudod mit jelent a példamutató tanuló?"-apa

erre én elmondtam a választ.. "Az osztályfőnököd a tudtod nélkül, de mindenkinek téged hozott fel példának, miszerint vegyenek engem például, 7.ben kitűnő tanuló lettél, nézd meg mi lett belőled!" -apa.. ezt nem tudom kiverni a fejemből.. akkor jött a megvonás: nuku gép, nincs tali a barátnőkkel..

a januári este óta a belsőm is teljesen megváltozott: sokszor magamba fordulok, pesszimista lettem, és nem vagyok hajlandó mozogni, visszabeszélek, és hazajövök és csak enni megyek ki a szobámból..+ függő lettem : a neten található fanfiction-ok olyanok nekem, mint másoknak a drog


2013. jan. 12. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló történt. Ugyanígy rontottam, rohadtul nem érdekelt a dolog meg hogy mit szólnak hozzá. Egész nap elvoltam magamba ha épp nem szóltak hozzám. Gyűlölök elmenni itthonról. Jól megvagyok én itthon. Plusz gyakorlatilag herótom van az emberektől.

Hogy mit tegyél? Nem tudom. Kell hogy valami hogy történjen vagy van annyi akaraterőd hogy segíts magadon?

2013. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Segiteni magamon? Próbálkozom, célt tűztem ki magamnak: év végére a kitűnő bizire hajtok, bizonyitani akarok a szüleimnek (csak ugy nehéz, ha nem hisznek nekem/bennem, mert eljátszottam az esélyeimet) Próbálkozom a mozgással is, de van, amikor már teljesen lesz*rok mindent és nem érdekel.. A géptől bárhogy is próbálkozom, nem tudok elszakadni, viszont a barátaimmal ha tehetem, találkozom, bármit megteszek a barátaimért..
2013. jan. 12. 23:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy észrevetted, h megváltoztál, és nem másokban keresed rögtön a hibát, elég pozitív dolog szerintem. Igazából ez nem mélypont, csak kamasz vagy jönnek mindenféle hormonok, amitől meghülyülsz:D Ezt ne vedd sértésnek, ez mindenkinél megtörténik. Aztán egy idő múlva el is múlik. Ha a barátaid megvannak, és a felvételit jól meg tudod írni (gondolom mostanában lesz ha 8.-as vagy), akkor nem lesz gond. Csak próbálj meg úgy gondolkodni, h az legyen a célod, h magadnak bizonyíts, ne csak a szüleidnek.

Nekem is az általános iskola végén volt az utolsó évem amikor még szorgalmas, jó gyerek voltam. Utána megváltoztam, lusta voltam meg minden, de arra azért odafigyeltem, h pl a gimnáziumban ne én legyek a leghülyébb, nem a szüleim vagy a tanáraim kedvéért hanem, mert én akartam.

Szóval a lényeg, h ne maradj egyedül, és ha nincs is kedved sokat tanulni, legalább maradj a felszínen.

2013. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben van:) köszi szépen
2013. jan. 13. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!