Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel? 19/L

Mit kezdjek az életemmel? 19/L

Figyelt kérdés

Olyan reménytelennek érzem az életemet, ahogy most állok: épp most állok a felvételi előtt és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy hogyan válasszak és rettegek a következményektől. A problémám egy másik kérdésem miatt került előtérbe :


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Gyűlölöm magamat, hogy nem születtem valami matekos aggyal, hogy elmehessek mérnöknek vagy valami hasonlónak. Egyre inkább belefúrja magát az agyamba, hogy régészetet akarok tanulni, de rettegek, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni vele, de egyszerűen annyira vonz és mikor nyílt napon meghallgattam egy előadást a szakmáról, olyan volt mintha egy villámcsapot volna belém és egy belső hang kiáltotta volna: TE ERRE SZÜLETTÉL! (ez nem vicc) Ahogy gondolkodtam, rá kellett jönnöm, hogy a jogi képzést is csak azért érdekelt, mert nem tudtam, hogy a töri emelt érettségimmel mit kezdjek majd, ezért avval áltattam magamat, hogy ezt szeretném, de igazából ahhoz talán nincs is annyi kedvem és nincs meg a dumám se hozzá. De az elmúlt napokban teljesen összezavarodottam mit is akarok, folyamatosan görcsben vagy a gyomrom vagy idegességemben zabálnom kell. Rémálmaim is voltak már múlt éjjel. A sírás kerülget, mert nem tudom mivel nem b@asszom el az életemet, vagy csak kövessek egy álmot, ha az butaság is (mint a Paulo Coelho könyvben, amit múltkor olvastam). Annyira feleslegesnek érzem magamat így, hogy nem tudok olyan helyen elhelyezkedni, ami hasznos lenne a mai társadalomnak és őszintén gyűlölöm magamat emiatt. Mi a véleményetek erről?



2013. jan. 15. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

26 vagyok és a mai napig nem tudom mi akarok lenni. te legalább tudod. tanuld amit szeretnél mert ha ekkora akarat van benned akkor lehet h simán elhelyezkedsz.


én most ott melozom amit meg tudok tanulni és ahova felvesznek. voltam csomagolo, adminisztrátor és most cukordiszkészitö. egyik se a szakmám. abba nem is meloztam...

2013. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen azt a szakmát válaszd, ami érdekel.

Nagyon nehéz olyasmit csinálni egy életen keresztül, amit utálsz.

Gondold át, hogy miben vagy jó, és az alapján dönts.

Attól, hogy nem vagy matekzseni (üdv a klubban), még találhatsz igazán jó egyetemet, állást.

Ne aggódj, biztosan megtalálod az igazit. Útközben is válthatsz.

Én is pályaválasztás előtt állok, szintén szak között dilemmáztam, és sajnos az nyert, amit szívem szerint második helyre tettem volna. (Pont azért, mert nem lehet vele elhelyezkedni).

Szintén: 19/L

2013. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*szintén két szak
2013. jan. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
gyere hozzám, a legjobb ember vagyok akivel egyenesbe tudsz jönni...de ezt ne ugy érsd h kőgazdag hátranyalthajú macsó vagyok xd...
2013. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én meg egy elhízott, pattanásos arcú primadonna...na, kijárna jobban? :P
2013. jan. 15. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Mocskos tróger vagyok, neked legalább még van esélyed, meg még megvan ez a "hasznos tagja akarok lenni a társadalomnak" felfogás amiért irigyellek :) Komolyan, amúgy ha szorgalmas vagy ugyis találsz valami munkát, és nem a pénz a lényeg.

Hiába keresel jól ha 5 év múlva megunod az életed. Ha pl szobrász akarsz lenni menj szobrásznak, lehet hogy csak heti egy kávé fog beleférni de akkor is egy szobrász vagy :D

2013. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!