Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mihez kezdjek az...

Nem tudom mihez kezdjek az életemmel. Két évet pazaroltam el. :/ Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval:nagy vonalakban arról lenne szó ,hogy 21 éves múltam ,kb. kettő és fél éve érettségiztem le.Azóta egyszerűen ,mintha csak egy "rémálom" lenne az életem ,amiből úgy érzem ,hogy nem sokára felébredek ,de mégsem.:(

Ez az egész tudom ,hogy az én hibám ,mert eléggé akaratgyenge ember is vagyok,sajnos.:/

Nem arról van szó,hogy nem érdekel semmi ,csak nem túl sokáig ...

Először úgy volt,hogy kimegyek Angliába a barátnőmmel együtt,aztán mégsem mert beijedtem.Utána úgy volt ,hogy fogtechnikusnak tanulok tovább,mert valamit mégis csak muszáj,ha már itthon maradtam.Aztán rájöttem,hogy engem ez az egész abszolút nem érdekel.Utána jött az ,hogy óvónőnek ,mert nagyon szeretem a gyerekeket.Sajnos elsőre nem vettek fel.Aztán megint felmerült,hogy kimenjek a barátnőmhöz Angliába ,de megint olyan hülye voltam,hogy visszaléptem.Utána elkezdett érdekelni a szociális pálya ,de arról nagyon sokan lebeszéltek ,és beláttam ,hogy sok mindenben igazuk is volt.Most ott tartok ,hogy nem tudom mit csináljak.A nyelvet elkezdtem tanulni ,mert világot mindenképpen szeretnék látni ,és ahhoz ugye ez elengedhetetlen.A legnagyobb álmom az ,hogy megismerjek más ,keleti kultúrákat ,akár ott önkénteskedni.Arra gondoltam,hogy kimegyek Angliába babysitterkedni ,hogy az idő alatt a nyelvet is tanuljam,mert most tanulgatom ,de vhogy azt érzem,hogy ,ha kint lennék ,és rá lennék kényszerülve a nyelvre ,sokkal jobb lenne,bár a nyelvtant ,-meg amit most tanulok- ,jó megtanulni ,mert ,ha kimegyek ,nem akarok helytelenül beszélni...

Viszont ma megint elbizonytalanodtam ezt illetően( nem is lennék én ,ha nem így lenne :D) és elgondolkodtam ,hogy egy papír mégis csak kellene ,és még most amíg fiatal vagyok. Az óvónői pálya még mindig nagyon érdekelne ,és arra gondoltam ,ha elvégezném ,és egyszer megvalósíthatnám az álmomat ,hátha kint nagy szükség lenne önkéntes óvónénikre.

Nem tudom...

Előre is nagyon köszönöm ,ha valaki ad tanácsot!


2013. jan. 13. 20:46
1 2
 1/13 Joshy Ca$h ***** válasza:
55%
Legyél egy kicsit határozottabb! Angli,babysitter jó ötlet, nyelvet is tanulsz, pénzt is keresel.
2013. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen ,igazad van,csak azért bizonytalanodtam el ,mert egy itt megszerzett diploma szerintem nagy szó lehet külföldön is... vagy én gondolom rosszul? babysitterkedni még utána is mehetek ,bár néha már úgy érzem,hogy fogytán az időm .
2013. jan. 13. 20:58
 3/13 Joshy Ca$h ***** válasza:
83%
Szart se ér otthon a diploma, csak még több évet elpazarolsz. Rengeteg ismerősöm van aki lediplomázott és 80-90 ezer ft-ért dolgozik otthon. Minél előbb el kell hagyni a süllyedő hajót:)
2013. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja persze igen ,szerintem is el kell menni innen sajnos...

Viszont én arra gondoltam,hogy itthon elég színvonalasnak számít az oktatás ,és egy itt megszerzett diplomát talán sokra értékelhetnek külföldön bárhol.

2013. jan. 13. 22:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Dönts. Nem baj ha később rájössz, mégsem a te utad. Most toporogsz össze vissza, és ettől érzed így magad. Dönteni azért kell, mert az egyben tartja az embert.Valamerre mindenképp indulj el. Akár Angliába, akár itthon.

Ne félj ha beléjük buksz. De sokkal nagyobb bukás, ha semmit nem lépsz.

2013. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Először is zárd le a múltat. Ami megtörtént, megtörtént. Azon már nem változtathatsz. Ha ez megvan, akkor gondold is végig. Mit tettél, miért tetted? Talán arra fogsz rájönni, hogy gyáva voltál. Gyáva voltál meghozni fontos döntéseket.


Ha így van, akkor tudd, hogy a gyáva élet mindig rövid. Ha élni akarsz, bátor döntéseket kell hoznod. Sok sikert.

2013. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom fogd magad és február 15ig add be a jelentkezést fősulira :) persze ha tényleg így szeretnéd és tényleg óvónő szeretnél lenni. Addig még van időd gondolkodni is ezen és meghozni a végső döntést. Én amiatt hogy ilyen voltam több évet vettem el az életemből mint 2 :( Legy határozott és ne rágódj annyit a dolgokon mert megbánod később nagyon. Főiskola mellett meg simán tudsz nyelveket tanulni. :) És a papír mégiscsak kell külföldön is ha csak nem 1 érettségivel szeretnél kinn Tescoban vagy Mekiben dolgozni. :) Ja, és nyáron simán ki mehetsz pár hónapot szitterkedni ha csak ősszel kezdesz tanulni. Én így gondolom :) sok sikert :)
2013. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm ,aranyosak vagytok nagyon !

igen tényleg erre van szükségem határozottságra.

2013. jan. 15. 12:27
 9/13 anonim válasza:
71%

Más kulturákat megismerni , Anglia is tökéletes. teljesen máshogy szocializálodtak mint mi itthon. 3-4hónapot kint vagy és többet haza se akarsz jönni még ha a tescoban dolgozol árufeltöltöként minimálbérben szerintem akkoris boldogabban elvagy mint itthon. borzasztóan negatív itthon mindenki , retenetessen lehuzza az embert.

21/f

2016. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen mindenképpen érdemes ki menni.:-)

Bár azóta nem tudom mit léptél.

Remélem meg találtad azt az utat ami jó neked

2016. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!