Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális "másság" és...

Ez normális "másság" és elfogad, aki elfogad, vagy betegség?

Figyelt kérdés

Olvasni csak tudományos - műszaki dolgokat olvasok, regényt nagyon ritkán. Filmekből a népszerű változatoknak valahogy csak az első 10 percét bírom; ami engem leköt, azok olyanok, amik kb. senki mást... Szóval kb olyan filmeket nézek, amit senki, az köt le.

A színészek nem érdekelnek, de amúgy magáról a filmről se szeretek beszélgetni, az élvezetért nézem; és amin el kell a gondolkozni, azon elgondolkozom a film alatt.

A zenét a dallamáért, ritmusáért hallgatom, a szöveg és az előadó maga nem izgat. Zene alatt elgondolkozom, nosztalgiázom, vagy jövőt tervezek, vagy... hasonló.

Nem szeretem a kocsmát, és a diszkót se. Beülni inkább teázóba, cukrászdába, gyorsétterembe szeretek haverokkal, a kocsma nem kelt bennem valami pozitív hangulatot, és azt se értem, minek piálni. A diszkót egyszerűen unom.

Ha a siófoki nyüzsgés, bulik, bárok és a sötét part csendes magánya (egy fiúval) között kellene választani, akkor egyértelműen az utóbbira voksolnék.


Szóval nem szeretem a nyüzsgést, a tömeget, nem köt le, nem tudok lazítani, nem izgat, nem kívánom, stb.

És hiányoznak azok az érdeklődési körök is, amik mindenki másban benne vannak.


Úgy érzem, elég sok dolog érdekel viszont. Szeretem az egyéni sportokat, azokat szoktam űzni, szeretek fotózni. Szeretem a természetet, de a városokat is. Szeretek állatokról olvasni, vagy szeretem, ha állatokról beszélgetnek mellettem. Régen a nem természetfilm-jellegű ismeretterjesztő filmeket szerettem, mostmár lekötnek a természetfilmek is. Érdekel az emberi egészség; vagy innovatív öko-megoldások. Érdekelnek az utikönyvek, szeretek hazánk nagyvárosaiban sétálgatni.

Gyönyörködöm a szép épületekben, terekben, parkokban, a természetben, az állatokban stb.


Igazából ami "hiányzik" az életemből, azt kipróbáltam, és valóban nem tetszett. Kipróbáltam a kocsmát, diszkót, belenéztem a népszerű filmekbe, próbáltam utánanézni színészeknek, hogy ismerjem őket... De nem az én világom.


Csak rettentően egyedül érzem magam ezekkel a dolgokkal... Igazából ilyesmi ember nincs a környezetemben. Kicsit a családom is ilyen, de csak kicsit...olyan elvetemültek lennének, mint én, de ők is vagy buliznak, vagy a színészeket azért ismerik...

Hasonló kérdéseknél is, aki ilyen, arról kiderül, hogy diagnosztizált Asperger-szindrómás (nálam nem diagnosztizálták, gondolom a gyanú se merült fel, mert pszichológusok nem csináltattak teszteket stb)


Egyszerűen csak szeretni akarom magam és elfogadni, és fejleszteni magam abban, ami tényleg érdekel, és megtalálni bennük az örömöt, mert az életben igenis kellenek az apró örömök is.


20/L


2013. jan. 23. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Vannak olyanok akik az ilyen dolgokat szeretik.

Én is szeretem a szép épületeket,a természetet és az állatokat.

Nem kell magad egyedül érezned emiatt.

2013. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát igen, az extraverzió korában egy kicsit másabb introvertáltnak lenni. Persze ez most nem azt jelenti, hogy csakis kizárólag befelé forduló lennél, hanem azt, hogy a személyiségedben egy kicsit erősebb az intraverzió. Ez igazából nem betegség, csak más viszonyulás a világ dolgaihoz, amit sokan nem értenek. És sokan csak nehezen tudnak elfogadni. Én is hasonló személyiség vagyok. Bár a személyiség egy elég bonyolult dolog.
2013. jan. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valóban van bennem nagy fokú introvertáltság, máshol pedig extrovertáltságot látok.



Régebben talán a fiatalok is örömöt leltek a természetben, egy hétköznapi szépségben. Nem volt lehetőségük bulira, kocsmára, pörgésre, és el is fogadták.

Viszont magamban azt találom nehezen elfogadhatónak, hogy az átlagtól eltérő érdeklődéseim és az, hogy nem vagyok bulis, egyszerre jelentkezik.

2013. jan. 23. 20:12
 4/16 anonim ***** válasza:
itt mi a kérdés most sajnálni kellene hogy nem tudsz beilleszkedni a többi közzé vagy ugyanazt csinálod mint mások vagy leszel különc de nem kell ezen rinyálni amúgy az emberek nagy többsége szereti a szart ezért nem ment még csődbe a retekklub és a telaviv2
2013. jan. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Te ilyen kis csendeske vagy? Szerintem nincs semmi baj azzal, hogy kicsit különc vagy.
2013. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem csendeske. Annak néznek, amíg csak látnak. Közelebb kerülnek, elkezdek hülyeségekről áradozni :D
2013. jan. 24. 20:19
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja, vagy úgy. :D Tudsz komoly dolgokról is beszélgetni, vagy csak hülyeségekről? :)
2013. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tudok komolyakról is, hülyülni is (de ehhez közeg kell, tehát a saját vicceim nem viccesek, de ha van mókamester, akkor ráteszek egy lapáttal), és a hülye témáimmal másokat fárasztani is :D
2013. jan. 24. 22:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát nem sok olyat fogsz találni, akinek megfelelsz. Ha ezt az egy dolgot elfogadod, akkor már sokat tettél abból a célból, amit az utolsó bekezdésedben magad elé tűztél. Még ha viszonylag magányosabban is az tudsz maradni, ami vagy, akkor sokkal boldogabb tudsz lenni, mint ha megpróbálsz valami magadtól teljesen különbözővé alakulni a külső elvárások hatására, és körbeveszed magad az "átlagemberekkel".


De még az sem törvényszerű, hogy teljesen egyedül maradj. Még ha aspergeres is vagy - amit, ha már idősebb korban merül fel a gyanú, elég nehéz diagnosztizálni -, akkor is találhatsz, a "neurotipikusak" között is, olyat, aki pont a te személyiségvonásaidat értékeli. Ők sem mind egyformák, mindnek más az ízlése. Feltéve, ha saját magadat adod, és nem egy olyan maszkot mutatsz neki, amit csak kényszer és szenvedés árán tudsz magadon tartani. Egyszerűen csak "specializálódnod" kell a társas ízlés terén.

2013. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

12 ill. 17 évesen volt pszichológusnál pár-pár hónapig.

17 évesen már nehezebb diagnosztizálni, egyáltalán a gyanú is nehezebben merül fel?

2013. jan. 25. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!