Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan kezdjek új életet?

Hogyan kezdjek új életet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de személyes tanácsokra lennék kíváncsi...

Mindent megteszek így is, használok krémeket, sminkelek, 90%-ban jó a hajam, jól öltözök és próbálom betartani az 'úgy öltözz fel, ha mész valahova, ahogyan a kifutóra is kimernél menni' elvet, hogy önbizalmam legyen. És nem azt mondom, hogy nem szeretem magam, de 10ből 8x nem vagyok képes elfogadni önmagamat. Minél többet nézek tükörbe annál rosszabbnak látom magamat. Kevés fölösleg van rajtam, de ezt is mindig csak többnek látom, pedig nem változik semmit. Viszont néha szépnek is látom magam. De kiül az arcomra, a tekintetemre, hogy nincs rendben valami és ez rátesz arra, hogy ne tetszek magamnak. És mind emellett nagyon érzékeny is vagyok. Hiába kapok több pozitív visszajelzést, mint rosszat, egy rossz megjegyzés is képes a padlóra küldeni és megváltoztatni a véleményem magamról. Nagy terveim vannak továbbra is itt külföldön, de szeretnék egy tip-top csajszi lenni, önállóbb, és magabiztosabb. Olyan aki elfogadja, sőt szereti magát! Kérlek adjatok normális tanácsokat. 17/L



2013. jan. 25. 00:43
 1/4 anonim válasza:
A gondolataidat meg kell tanuld befolyásolni, esetleg vállalj be olyan helyzeteket, amire eddig nem lett volna merszed sem önbizalmad. Magadra kell erőltesd ezt az új énedet, amire vágysz...de ez nem biztos, hogy jó lesz ha erőlteted...esetleg fokozatosan...de idővel pár év múlva biztos, hogy változna a mostani látásmódod és véleményed saját magadról.
2013. jan. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld meg átváltoztatni magad, cserélj ki mindent, más stílus új frizura... alakulj át, és döntsd el hogy meg akarsz változni... ha így sem érzed jól magad a bőrödben akkor meg belül kell a változás! Próbálj meg nem kívülről szemlélni a dolgokat, hanem felülről... Alakítsd ki az énképed, ismerd meg önmagad! Hidd el jobb lesz. Más dolgok kössenek le, ne a külsőd. Mert ahogy észre vettem azzal vagy elfoglalva... Ha vannak álmaid, tegyél értük és nőni fog az önbizalmad. Biztos vannak pozitív, szerethető tulajdonságaid, ezekkel foglalkozz, ezek a fontosak szerintem :) Ne foglalkozz a külvilággal, legyél önző! Ez néha jót is tesz... nem érdekel :) Van egy életem, és benne vagyok én... és körülöttem van a világ. Értem vannak mások és én másokért. Programozd át az agyad, fogadd el magad vagy változtass hogy olyan lehessél amilyen az álmaidban vagy! Sikerülni fog! :)
2013. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:))

De nem azért van a hangsúly a külsőn, mert foglalkozok mások véleményével, mert világ életemben nem érdekelt annyira. De modellkedni szeretnék. és saját magamnak tetszeni. Szeretnék akkor is szép lenni, és nem elhagyni magam, amikor otthon vagyok egyedül napokig... Hogy legyen önbizalmam és ezáltal belűről megváltozzak!

2013. jan. 25. 23:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem magaddal szemben túl nagyok az elvárásaid és azért érzed úgy hogy nincs önbizalmad. Persze, ha modellkedni akarsz akkor ne hagyd el magad, én sem ezt szerettem volna ezzel mondani csak annyit hogy belül lélekben kell változni elsősorban ha a külsőddel sehogyan sem tudsz összhangban lenni :) Puszi!
2013. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!