Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mi alapján hozok döntéseket...

Ti mi alapján hozok döntéseket az életben? (éterem itt a munka, párválasztás, életút, stb kérdéskében) honnan.

Figyelt kérdés

tudjátok hogy az adott döntés helyes lesz e? nem marad hiányérzet ha egyszerre több dolog közül is választani kell de csak egyet lehet? mi van akkor ha valaki ott ül egy kapcsolatban ahol kiderül a férj egy agresszív valaki, és terrorizálja a családot? oké jobb esetben rájön rosszul döntött, ha van lehetősége tovább lép-de mi van valaki nem tud megfelelő döntéseket hozni,akkor az mindig ugyanabba a dologba lép csak a környezet és szereplők változnak. Akkor mégis hogyan lehet ezt megtanulni? ráérezni ki milyen ember ?


én 3 féle jelenséget (ember csoportosulást) látok :


1. emberek nem mertnek dönteni, és sokan inkább vannak egyedül ,semhogy egy életre megnyomorítsák magukat egy rossz kapcsolatban pl(ok benne van a kényelem is,mert meg lehet szokni a magányt, de inkább a félelem a fő ok szerintem )


2. az emberek folyamatosan rossz döntéseket hoznak a változás égisze alatt, pedig jóót akarnak - aztán mégis elválnak, mégis kiderül a barátnak hittről h nem barát, a szakma amire tanult x évet nem piacképe. ezért rohangászik ,kapkod,újrakezd stb. (de tuti nem boldog)


3.szűk kereszt metszet, jó döntéseket, hoz, jó időben jó helyen van, és jellemzője a fejlődés, és a stabilitás.


Ti mi alapján hoztok döntéseket ???


2013. jan. 27. 20:49
 1/3 James McClendon válasza:

Én személy szerint imádkozni szoktam, hogy Isten mutassa meg az ő akaratát a dologban.


C.S. Lewis (a Narnia írója) azt írja valahol, hogy alapvetően kétféle ember van: az egyik azt mondja Istennek, hogy "legyen meg a Te akaratod", a másik az, akinek Isten mondja azt, hogy jó, akkor legyen úgy, ahogy te akarod...


én inkább az első csoportba akarok tartozni.

2013. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

James köszönöm a válaszod. Csak azt mondd meg honnan tudom ?? pl apáca is lennék meg gyerekeket is szeretnék- akkor mit mondanál melyik a helyes út ? ez egy plda volt ,de annyi lehetőség van..-hát hogy lehet tudni ,hogy melyik az igazi..az égből nem jön le egy 10méteres pergamen,útmutató az élethez címmel .. :(

amit írtam a szerinti kettes kategóriába tartoztam de mivel elfáradtam most az egyesben vagyok..

2013. jan. 27. 21:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Én inkább az 1-es csoportba tartozok, és nagyon bánom. Mindenkinek megvan a maga démona, és az enyém a tétlenség. Nem merek lépéseket tenni, nem merek döntéseket hozni, és gyakran csak utólag jövök rá, hogy mennyit is vesztettem emiatt. Rengetegszer kerültem olyan helyzetbe életemben, amikor ha csak egy kicsit több bátorságom van megtenni egy lépést, most sokkal jobb lenne az életem. A saját életemet teszem tönkre a negatív következményektől való félelemtől.
2013. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!