Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akárhogyan odafigyelek órán,...

Akárhogyan odafigyelek órán, nem ragad meg bennem semmi. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hetedik osztályos vagyok, mindig kitűnő tanuló voltam, de most, hogy bejöttek az új tantárgyak nagyon lerontottam. A félévim katasztrofális lett, de szerencsére ez még nem számít bele a továbbtanulásba, csak az év vége amire nagyon rászeretnék hajtani. Viszont, akárhogyan odafigyelek órákon, hazamegyek és tanulok, semmi nem ragad meg bennem. Nekem nem elég elolvasni, muszáj bemagolni a dolgokat, mivel másképpen nem megy. Hatalmas rajtam a nyomás, nem tudom, mit csináljak. Ha az év végére a 4,2-es átlagból nem csinálok legalább 4,8-at, lőttek a terveimnek....
2013. jan. 30. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az évvégi jegyek, meg az átlag az hogyan számít bele a továbbtanulásba?
2013. jan. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát hogy hogy hogyan? Beleszámít minden jegy, az átlaggal együtt.
2013. jan. 31. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Jé tényleg...



"Hozott pontok: minden gimnáziumi osztályba egységesen 80 pont, a 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi magyar nyelv és irodalom (a két tárgy osztályzatának átlaga), történelem, matematika és egy idegen nyelv osztályzatainak összege szorozva kettővel."


Nyelv, irod, matek, töri, külf.nyelv.

Ezekből számoltad az átlagodat?

Hova akarsz bejutni, ott mi a felvételipontszámítás pontosan, és az elmúlt években mennyi volt a ponthatár?

2013. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Illetve mik a terveid?
2013. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A miskolci Berzeviczy Gergely Szakközépiskolába szeretnék bekerülni, bár azt hallottam, eléggé felkapott és protekció is kell a bekerüléshez. Azt nem tudom, mennyi a ponthatár, hetedikesen még nem nagyon foglalkozom ezzel, viszont azt tudom, hogy kemény suli. Inkább most a jegyekre koncentrálok, a felvételi még messze van:)
2013. jan. 31. 15:21
 6/12 A kérdező kommentje:
A terveim... nagyvonalakban: bejutni a suliba, felsőfokú angol nyelvvizsgát csinálni és bekerülni egy jó egyetemre.
2013. jan. 31. 15:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Odafigyelsz,csak az agyad van máshol .

Mit tehetsz ? Agyilag is ott lenni,nem csak testileg

2013. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig ideje lenni tisztázni hogy mit kell elérni ahhoz hogy bejuss. Pl az átlagodba amit írtál az összes jegy van vagy csak ami számít?
2013. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg ha annyit nem tudsz megtenni, hogy megnézd mi kell ahhoz hogy bejuss, akkor szerintem annyira nem is fontos ez neked.
2013. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az átlagomba, amit írtam minden jegy beleszámít. És utolsó válaszadó: ez nekem igenis fontos, arra koncentrálok, semmi másra sem. Az egy dolog, hogy nem tudok néhány infót ezzel kapcsolatban. Az a legfontosabb, hogy legalább 4,8-as átlag kell és most, hetedikben arra törekszem.
2013. febr. 2. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!