Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tehetségtelen vagyok, mindenbe...

Tehetségtelen vagyok, mindenben, amiben nem szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem kaptam a tehetségből... Vagyis abból nem, amiből szerettem volna. De amúgy sem tudok semmit, amiben jó lennék. Oké, a suliban jól teljesítek, de a tudásom rövid ideig tart.... Mindegy, ezt nem akarom elmagyarázni, a sulira magasról teszek, nem érdekel.. Sorolom:a miben nem vagyok jó: rajz, éneklés, hangszeren megpróbáltam tanulni, de feladtam, tánccal próbálkoztam, rágörcsölök, nem bírom közben élvezni, félek, hogy elrontom a lépést, verset nem tudok írni, történetet még annyira se, ami sportot ki szeretnék próbálni, lehetetlen,(lovaglás, túl sokba kerül) színészkedés se megy... Hasonló kérdéseknél olvastam, hogy gyakoroljon az, akinek nem megy valami. Valamit tudni kell rólam: nem vagyok kitartó. Szerintem, ha valaki jó valamiben, gond nélkül megy neki. Nem tanulja évekig. Pl. barátnőm minden gond nélkül rajzol és ma még verset is írt, ami tök jó lett... Nincs pénzünk, nem tudok olyan dolgokat kipróbálni, amihez pénz kell. Már meguntam a sok gépezést, a TV-ben is csak este tudok nézni valamit. Hobbim nincs, nincs ami különösebben nagyon-nagyon érdekelne. Olvasni szoktam szabadidőmben, de az nem tehetség, a diszlexiásokon kívül, szinte mindenkinek megy.. Az, hogy valakinek van hobbija, nem egyenlő a tehetséggel. Mit tegyek?
2013. jan. 31. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Hát... lehetnél a negatív példa.
2013. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Húúú, te nagyon fordítva élsz, gondolkozol, és be is vonzod a rosszakat ezek szerint. Ne arra gondolj, hogy miben NEM vagy jó, meg tehetséges, hanem hogy miben IGEN, és arra koncentrálj, arra gondolj, azok felé fordulj.


Nekem pld. nem ment a nyelvtanulás évekig, mert mindig azt mondtam, h nem megy, nem értem, utálom! Aztán egyszercsak találkoztam valakivel, és úgy akartam beszélni mint ő!!! Sikerült! Szóval ne a rosszat nézd mindenben!

2013. febr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy találjam meg, hogy miben vagyok jó? Eddig semmiben nem voltam kiemelkedően jó (a sulin kívül, de mint mondtam, nem érdekel). Nem tudok semmi, újat kipróbálni, ezeken kívül meg mi van még?
2013. febr. 1. 00:27
 4/7 anonim ***** válasza:
De miért kell valamiben feltétlenül kiemelkedően jónak lenni? Én sem vagyok semmiben kiemelkedően jó, mégis jól érzem magam a bőrömben :) Szeretek olvasni, kirándulni, vendégeket várni, főzni, gyerekemmel foglalkozni. Jókat biciklizünk, úszunk, stb... Miért akarsz valamiből nagyon jó lenni? Hacsak nem szakmának választanád.. pld. énekes akarnál lenni de nem vagy jó énekből, azt érteném. :)
2013. febr. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert ha valamiben kiemelkedően jó vagyok, az azt jelenti, hogy tehetséges vagyok benne (az én szememben). Persze, lehet valaki nagyon jó festő, úgyis, hogy otthon dolgozik, de legalább tudja, hogy jó benne.
2013. febr. 1. 00:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj valami olyasmit ami kitartást igényel. Kocogj 10 km-t.. vagy valami hasonló, és erős akarattal csináld meg... :) És akkor elmondhatod magadnak (mert ez csak téged érdekel ennyire), h ebben jó voltam, vagyok.
2013. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerült választ találnod a kérdésedre akkor velem is megosztod majd?*.* Hasonló cipőben járok.
2013. febr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!