Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem bírom már ezt az egészet,...

Nem bírom már ezt az egészet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kamaszok meg fiatalok olyan bunkók velem, hamar beszólnak, és teljesen elfordul tőlem mindegyik akit ismerek. Nem tudok velük beszélgetni, nem hagyják, hiába próbálok nem lehet, facebookon főleg nem de élőben se. Mindegyik csak utálattal vagy közönyösséggel néz rám, és magasról leszarnak, maximum a hátam mögött képesek kibeszélni.

Már nem bírom tovább, hogy azok akik közé minden hétköznap járok, úgy bánnak velem mint egy szemétdombbal.

Más a érdeklődési köröm mint nekik, meg lehet máshogy is beszélek, de szerintem ezt a kiközösítést, utálatot akkor se érdemlem, hogy már úgy tekintsenek rám mint valami földönkívülire akivel biztos nem fognak beszélni se, nemhogy haverkodni.

16/F


2013. febr. 2. 17:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelenleg elég nehéz időszakban vagy, hiszen a serdülő korodat éled meg, ráadásul manapság különösen nehéz. A fiatalok többsége feltűnően lelketlen és bunkó, neveletlen, ezért is nehezen fogadnak el olyan személyeket, akik esetleg különböznek tőlük vagy nem túl szimpatikusak nekik. Ezenkívül lehetséges azért nem tudod elfogadtatni magadat másokkal, mert te sem fogadod el magadat. Sőt, megeshet, hogy olyan környezetben vagy, ahová nem is vagy való: olyanok közé próbálsz beilleszkedni, akikkel nem is vagy egy hullámhosszon.


Én azt mondom először gyakorolj önismeretet, hogy rá gyere ki is vagy valójában. Majd néz körül a környezetedbe, hogy azok akikkel megpróbálsz barátkozni, azokkal egyáltalán összeilletek-e, ezenkívül kicsit vedd le a pesszimista szemüveget és keresd meg azt, aki talán nem is tekint olyannak, amilyennek gondolod (nem állítom, hogy nincs úgy, ahogy írod, de egyesek zaklatott lelkiállapotban hajlamosak túlozni a gondok nagyságával), de ha tényleg csak gyűlölet vesz körül, akkor sipirc és próbálkozz olyanokat keresni, akik jobban hasonlítanak rád, azonos az érdeklődésetek. A kommunikáció gondjaidra pedig én nem tudok sokat mondani, talán ideges vagy és nem mersz beszélgetni, önbizalomra lenne szükséged!

2013. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!