Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt minek nevezik? Mással is...

Ezt minek nevezik? Mással is van ez így?

Figyelt kérdés

Az érzések kimutatásáról lenne szó.

Az én esetemben:

- negatív érzések esetén: ha kell, ha nem, kiül az arcomra

- pozitív érzések esetén: egy-egy halovány mosoly, de pl. ha meglepnek valamivel, vagy zavarban vagyok vagy fapofával ülök és közben elrebegem, hogy jajj, nagyon köszönöm ill. olyan is előfordul, hogy szimplán csak elkönyvelem, hogy egy dolog jól sült el.

Egyfajta jól eső érzés van, de nem igazán tudok 'kiugrani a bőrömből'. Ugyanakkor mondjuk egy bulin vagy baráti összejövetelen kifejezetten jól érzem magam.

Ez így mennyire van/nincs rendben?


2013. febr. 4. 19:21
 1/4 anonim válasza:

Ismerős ez nekem is. Szerintem alapjában véve komoly személyiség vagy, plusz egy picit rá is görcsölsz az életre. Én is ilyen vagyok, de nem szabad mindent úgy a szívedre venni. Egyáltalán nem gáz a személyiséged, jó, ha tudsz örülni is, próbáld meg naponta azt, hogy belenézel a tükörbe és elmosolyodsz. :) Ezt lehet gyakorolni, sportolj, űzz valamit, ismerd meg a korlátaidat, határaidat, feszegesd azokat és meglátod, nem lesz baj. Addig meg olvass el egy remekművet, ami gyakorlati tanácsokkal lát el. Anthony Robbins-Ébreszd fel a benned szunnyadó óriást!


F25

2013. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

kiegészítés:

valamilyen trauma esetén változó, hogy kimutatom e az érzéseimet

2013. febr. 4. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt nincs szó semmiféle traumáról. Egyszerűen csak nem baráti, nem családi stb. környezetben nehezen oldódsz fel (ezért csak kis mosolyt/félmosolyt mutatsz ilyenkor). Ezzel semmi baj nincs, ez csak egy általános védekező módja/fala az embernek, ami azért van, hogy "megvédjen a csalódásoktól" (ez nem egészen így van, de hosszú lenne itt most részletezni a dolgot, de ez a lényeg). Ami pedig a negatív érzéseket illeti, mivel azokat nem félted (mármint a tudatalattid) ezért azokat "nyugodtan" kimutathatod.

Mindezzel semmi gond nincs, ez teljesen normális. Ha mégis zavar, akkor azt ajánlom légy egy kicsit spontánabb az "olyan" helyzetekben. Mindentől és mindenkitől függetlenül érezd jól magad a bőrödben.

Egyetértek az 1. felszólalóval, te egy komolyabb egyéniség vagy, mint azt a legtöbb emberről el lehetne mondani. Szerintem ne akarj ezen változtatni, békélj meg vele. (én is ilyen vagyok, tudom miről beszélek... ;))

2013. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A traumás részt ne vedd figyelembe. Félreértettem... :)
2013. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!