Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem magam kínosan, ha...

Slora kérdése:

Miért érzem magam kínosan, ha egyedül vásárolok és hogyan tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elfog a kínos érzés,ha egyedül állok a kasszánál és nincs ott velem anyukám,vagy valamelyik barátnőm.Például ma is bementem a papír-írószer boltba venni körzőt,aztán egy kicsit körbenéztem és találtam egy noteszt,amire nem volt ráírva mennyibe kerül,gondoltam 2000 valamennyi.Aztán kiderült,a kasszánál,hogy több mint 3000 forintba került és pluszba ott van a körző is ami így együtt több mint 5000Ft lett volna,ennyi meg akkor nem volt nálam.Mondtam,hogy akkor a notesz nem lesz,csak a körző.A nő a kasszánál tök természetesnek vette én viszont nagyon feszengtem.Aztán még régebben történt,hogy a barátnőmmel elmentünk egy drogériába és láttam,hogy nagyon jó akcióban van jó minőségű szájfény.Aztán a kasszánál csodálkoztam,hogy miért jelez többet a gép.Aztán a nő megmondta,hogy azért mert ez az árnyalat nincs leárazva,majd visszavezetett a polcokhoz(már volt sor mögöttem), és megmutatta melyikek a leárazottak(leesett a címke,majd valaki rossz helyre tette vissza,ezért volt ez a baki).Aztán mondom a barátnőmnek,hogy ez milyen kínos volt,mire ő azt mondja,hogy szerinte ez természetes dolog.Hogyan tudnám ezt én is ilyen természetesen kezelni?
2013. febr. 7. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezekben a helyzetekben, amiket példának hoztál, külső okok miatt kellett máshogy döntened, mint ahogy eredetileg tervezted. Ha önszántadból gondoltad volna meg magad (nem a pénz szűke miatt), akkor sem haragudott volna rád senki a boltban, de így meg végképp nem volt rá okuk. Másrészt, jogod van meggondolni magad a pénztártól való távozás előtt bármikor :)

Az, hogy feszengsz, ha egyedül állsz a kasszánál, önbizalomhiányra utal, mert talán attól félsz, hogy elrontasz valamit. Nyilván nem áll szándékodban lopni, vagy hamis pénzzel fizetni, más hibalehetőséget meg nem ismerek :)

2013. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,soha nem lopnék semmit sehonnan :)De olyan hű de sok pénzt sem szeretek magamnál hordani,mert attól félek,hogy ellopják.
2013. febr. 7. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!