Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit gondolnátok valakiről...

Ti mit gondolnátok valakiről akiről olyanokat hallotok, hogy nagyon okos, zseni vagy mindenttudó?

Figyelt kérdés
Persze azon kívül, hogy okos, tehát mondjuk antiszociális, unalmas, érdekes vagy mit? Szimpatikusnak vagy inkább unszimpatikusnak gondolnátok?
2013. febr. 14. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szimpatikusnak tartom, de csak akkor ha a kimagaslóan magas intelligenciához nem párosul antiszociálisság. Ugyebár elég gyakran párosul, de amennyiben nem, általában az intelligens "zseni" emberek jófejek, nekem ez a tapasztalatom.
2013. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Attól, hogy valaki okos, még nem kell antiszociálisnak lennie. Sőt, attól lehet antipatikus vagy szimpatikus is.
2013. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, attól még, hogy valaki okos, nem lesz antiszociális, de valamilyen vélemény kialakul az emberben még mielött ténylegesen megismerné. Például egy németről az jut az ember eszébe, hogy pontos vagy precíz, pedig ez nem feltétlenül igaz.
2013. febr. 14. 19:35
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

nagyon okos->nagyképűnek tartanám unszimpi

zseni->? közömbös

mindenttudó->ezen csak röhögnék->unszimpi

és nekem a németről az jut eszembe, hogy idióta :D

2013. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Antiszociálisnak semmiképp, legfeljebb aszociálisnak, de azt sem feltétlenül. Nem ritkán látom azt, hogy magasabb értelemmel, intelligenciával megáldott emberek kevésbé társasági lények, kevésbé nyílnak meg, nem barátkoznak annyit, de természetesen ennek ellenkezőjére is tudok példát mondani. Alapvetően nem lehet valakiről kitalálni, milyen ember csak abból, hogy okos. Az intelligencia csak egy a számos tényező közül, ami a jellemfejlődésben szerepet játszik.
2013. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha zseninek neveznek valakit, azt gondolom, hogy meg akarom ismerni.

Ha azt mondják, hogy nagyon okos, akkor azt kétkedve fogadom, mert gyakran egy akármilyen tömegszakot végzett emberre is rámondják felelőtlenül.

A mindentudó pedig egy nemlétező fogalom.

2013. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Azonosito321 válasza:

Nagyon okos ---- beképzelt, nagyképű

Zseni ---- Szimpatikus

Mindenttudó --- Isten akiben (miben) én nem igazán hiszek

2013. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!