Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam így, magányos...

Hogyan fogadjam így, magányos típusként el magam?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta mindig egyedül voltam, hatéves koromig testvérem sem volt. Szüleim féltettek ugyan, hogy mennyire magányos vagyok, de megvoltam. Általánosban jól kiutáltak, de ott sem volt különösebb gondom, maximum néha rosszul esett, ha bántottak a külsőm, szemüvegem, "stréberségem" miatt (mert tanárok viszont imádtak). Most vagyok másodikos gimiben. Itt úgy ahogy megvagyok, sokat változtam, szocializálódtam, talán kedvelnek is, de nem vagyok népszerű. És így, tizenévesen ezt marha nehéz elfogadni. Úgy érzem, semmi szeretnivaló nincs bennem, emiatt persze alig van önbizalmam és még inkább kirekesztettnek érzem magam, hiába kedves velem alapjáraton mindenki. Az a baj, hogy nem vagyok egy "jó csaj", akit körülrajonganak, mert igaz, hogy anyukám is hasonlóan állt barátokkal, de neki ilyen idős korára már volt pasija, és nem érezte magát ennyire egyedül. Ha én nem nézek rá a telefonomra hétvégén, senki nem keres, és ha felrakok egy képet mondjuk facebookra, 3 ember max, akinek tetszik. Tudom, hogy nem ez alapján kéne ítélni, de akkor is rossz. persze van pár igazi barátom, és tudom, hogy ennél sosem lesz több, mert én szimplán ilyen típus vagyok, de mindennapos gondommá vált ez, hogy én mennyire népszerűtlen vagyok.

2013. febr. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Más vagy, mint a többiek.... aki nagyon népszerű, többnyire csak mert van annyira általános, hogy bárkivel kijön - ez ellen nem lehet mit tenni, ez személyiség...
2013. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Te korodban valóban sokan szenvednek a csoportnyomás súlya alatt. Ez normális. Normális az is, hogy akik több tulajdonságban hasonlítanak egymásra, kiválogatják azokat maguk közül, akik nem. Elképzelhető, hogy az ő szemükben Te a szélső értékekhez tartozol* -baj ez? Ha időt/energiát akarsz megtakarítani, nem érdemes küzdeni az elfogadásért. Neked sok időd menne rá, és mit is kapnál cserébe? Van élet a népszerűségen túl is, csak tanuld meg kezelni a helyzeted.


Ha nincs kapcsolatod velük azon kívül, ami muszáj -egy iskola, egy osztály- akkor mit is lehet kezdeni a sok felszabadult időddel? Oly sok értelmes dolgot tehet az ember, ha kicsit jobban körülnéz. Van miből választanod. Nem ismerem a lehetőségeidet és vágyaidat, de ha hirtelen nem tudsz mit kezdeni magaddal, kreatívkodj v.sportolj v. olvass. Aztán ha több mindent kipróbálsz, valamire csak rákapsz.


*nézz utána a természetes eloszlás függvénynek. A középső részbe esnek az átlagosak (kb. 2/3-a a sokaságnak). A maradék egyhatod retardált, a másik egyhatod pedig az intelligens.


Üdv R.

2013. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! nem vagyok retardált.:) sőt. anno nézték IQ-mat, magasabb az átlagnál.
2013. febr. 26. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az írásod és kifejezésmódod alapján tutibiztos voltam benne, hogy a ca. 15%, átlagnál mérhetően intelligensebb emberek csoportjába tartozol. Örülök.


Üdv R.

2013. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm R.! :)
2013. febr. 27. 20:34
 6/7 anonim válasza:

Az írásod alapján úgy érzem, kedves, szeretetreméltó ember vagy. És a tinikorral jár, hogy az egyetemes népszerűségre hajtasz, de inkább gondolkodj! Nekem úgy tűnik innen, hogy van sütnivalód. Igen, a magány néha ellep és még a levegőt is nehezebben vesszük tőle, de közben meg olyan lehetőségeket ad neked, amikre nem is gondolnál. Van eszed, gondolkodj, tűzz ki célt, amit csakis egyedül akarsz elérni! Hidd el, az király dolog :)

Akik kedvelnek, azok látnak benned valamit, és azokkal érdemes foglalkozni.De ha olyan emberekre pazarlod az idődet, akik nem értékelnek, egy: ők nem érdemlik meg, kettő: közben elfelejted magadat értékelni. Javaslom, hogy így tinikorban egy kicsit formálgasd az egyéniségedet, és ha te már jól érzed magad a bőrödben, utána jöhetnek a többiek. :)

2013. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már jobban érzem magam, talán a napsütés teszi:)
2013. márc. 2. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!