Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fogadjam el, hogy már...

Hogy fogadjam el, hogy már nem vagyok 14 éves, és hogy valamit kezdenem kéne az életemmel? 19/L

Figyelt kérdés

egyeszerűen nem bírom elfogadni, hogy már nem játszhatok, nem lehetek olyan önfeledt, mint amilyen 4 éve még voltam. Nem volt semmi gondom, legfeljebb az, ha rossz jegyet kaptam, vagy ha a fiú, aki tetszett nem nézett rám. Egy csomó szabadidőm volt, sokat olvastam, fejlett volt a fantáziám, és mindig jókedvem volt, eszembe sem jutott semmin stresszelni. De most meg.. alig van szabadidőm, folyton csak tanulni kell, jövőre kéne menni egyetemre, de gőzöm sincs, mi legyek..folyton ezen stresszelek, meg az érettségin, és zavar, hogy nincs szabadidőm, időm magamra, a családomra, és kikapcsolódni..szeretnék olvasni, és olyan boldog lenni, mint régen, de úgy érzem ez már sosem történhet meg az életemben, mert később az egyetemen még több stressz lesz, aztán a munkahely, később meg már öreg leszek, minden bajom lesz, aztán meghalok..

csak én nem tudom elfogadni, hogy nem lehetek már gyerek?:( egyszerűen olyan rossz, hogy így érzek.. a korosztályom mind nagyobbnak akar látszani, élvezik, hogy már mindent szabad nekik, buliznak, én meg ilyeneken vagyok leragadva..:(


2012. dec. 17. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a Való Világ. Tanulni kell, hogy legyen munkád. Aztán dolgozni kell, hogy meg tudj élni. Ezek mellett számos szépséget tartogat az élet. Sőt, ha szerencséd van, a munkád is lehet örömteli. Ne streszelj annyit.
2012. dec. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezért kell olyan foglalatosságot választani, amihez késztetést érzel magadban, van hozzá hivatástudatod. Csak az önmegvalósítatlan, kényszermunkát végző emberek élik meg folytonos gürizésként a mindennapokat. Arra törekedj, hogy ne váljon belőled ilyen. Ennyi a titok.
2012. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én két éve egyetemre járok, de úgy érzem, most rendelkezem az életemben a lehető legtöbb szabadsággal (időben is), pedig mérnökin vagyok egy erős egyetemen.

Persze hozzáteszem, hogy mindig szar családi körülmények közt éltem, az osztálytársaim is sokáig csúfoltak, középiskolában is kiközösítettek.

Annak ellenére, hogy más a múltunk, én azt mondanám, hogy próbáld meg ennek az életszakasznak is megtalálni a szépségeit, hidd el, fel fog szabadítani.

2013. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!