Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok tamácsot adni?

Tudnátok tamácsot adni?

Figyelt kérdés

Jelenleg csinálok neten egy célkitűző tanfolyamot.Az egyik legfőbb célom,hogy legyenek barátaim,ne érezzem magam magányosnak,népszerűbb legyek,legyenek sikeresebbek a kapcsolataim.Sajnos elég szerencsétlen vagyok az élet több területén is így azt gondolom "szerencsétlenség" áll a hátterében,h nincsen társaságom...Az élet több területén is ez a jellemző sajnos.


Ezen kívül ki szeretnék jönni a depiből,szeretnék kiegyensúlyozottabbá válni lelkileg.


A tanfolyamon viszont csak is olyat írhatok célnak ami nem függ egy másik embertől.

"Csak olyan célt tűzz ki, ami alapvetően Tőled függ. És csak Te legyél az, akin a cél elérése múlik.

Az "azt akarom, hogy szeressenek" a tipikus példája annak, amikor valami nem tőlünk függ. Valaki másnak akarjuk előírni, mit érezzen. Nem érdemes olyan célokat kitűzni, ami nem rajtunk múlik, mert ha így teszünk, bizonyos esetekben semmit sem tehetünk majd.

Sok esetben a célunk sok más ember céljával lesz összefüggésben, így természetesen nem függhet minden csak tőlünk.

Ez így is van. Pont ezért ezeket a dolgokat nem tűzzük ki célul. Nem tűzöm azt ki célul, hogy a többiek elismerjenek, helyette azt tűzöm ki, úgy fogok viselkedni, hogy kiváltsam a többi ember elismerését. Mert akkor én vagyok az irányító. "


Tudnátok abban segítséget nyújtani,hogy hogyan fogalmazhatnám meg konkrétan úgy,hogy el tudjam érni azt,h társaságibb,barátságosabb legyek? Vagy ki jöjjek a depresszióból? Vagy,h sikeresebb legyek? Hogyan fogalmazhatnám meg konkrétabban úgy,h tudatos lépéseket tudjak tenni érte/értük?


Hálás köszönet!



2013. febr. 25. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak kezdd a tettekkel! Hass, alkoss, gyarapíts! Semmi akadálya most elkezdeni az első kézzelfogható eredményt megalkotni. Na jó, egy picit mindig várhat, de ne teljen el egy egész nap! Asszem fogtad a lényeget.
2013. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos nem... :S Valami kézzel fogható dolgot szeretnék írni,de enm tok mit...

2013. febr. 26. 01:10
 3/5 anonim válasza:

Nincsen a környezetedben valaki, akiben megbízhatsz és elmondhatod neki a problémáidat? Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem neked igenis szükséged van arra, hogy függj egy másik embertől, akiben megbízhatsz, és úgy tudj kijönni a depresszióból. Úgy gondolom, hogy ha Te már azon vagy, hogy átlátod a helyzetedet, és újat akarsz kezdeni, már jó úton jársz. Szerintem erre nem lehet külön tervet összeállítani, azt esetleg egy pszichológus tudna. Próbáltál már közeledni az emberekhez? Tudom, nem könnyű, nekem is nehezen megy.

Értékes ember vagy, csak erre sokan még nem jöttek rá! :)Írhatsz nyugodtan, ha szeretnél! ;)

2013. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló:Hálás köszönöm! :)) De tudnál vmit akk arra tanácsolni, mit is írhatnék legfontosabb célomul?.Legalább a barátkozás terén. Nem szeretném abba hagyni a tanfolyamot... :S :D
2013. febr. 26. 21:56
 5/5 anonim válasza:

Huhh, nehéz kérdés, "hogyan fogj magadnak barátot" :) Próbálj meg mindig pozitív lenni, még akkor is, ha nem annyira jó napod! A körülötted levők érezni fogják a belőled jövő "pozitív energiát", és szívesen fordulnak hozzád. Mosolyogj és legyél kedves...helyezkedj bele mások szerepébe, hogy ők mit érezhetnek: nekik sem annyira jó, mint ahogy látszik. Mindenki küzd valamilyen problémával, csak jól tudja leplezni mások előtt.

Hogy mit tűzz ki célul? Először is fogadd el önmagad, mert anélkül másokat fogsz hibáztatni. Aztán találd ki, hogy van-e olyan, amin változtatni akarsz.

Ne haragudj, ha ezek túl nagy szavak lettek ;)

2013. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!