Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt hiszem elrontottam az...

Azt hiszem elrontottam az életem! Mit tehetnék? Tudnátok tanácsot adni? Semmi nem működik!

Figyelt kérdés
30 éves vagyok!2 éve nincs munkán,az elején nem találtam azért nem volt,most pedig már teljesen oda az önbizalmam és rám van írva szinte.Nem ilyen voltam az a nagy helyzet.Mindig talpra esett voltam!De a munkanélkülíség ota csak kudarc kudarc hátán ért.Mind párkapcsolat és minden téren..Ott van a kölcsönöm amit nem tudok fízetni,vissza kellet költöznöm az anyémhoz 30 évessen!!Amikor elnézem hogy a haverjaimnak felesége,egyereke van vagy komoly párkapcsolata és élik az életüket ilyenkor mindig bőghetnékem támad és mindig azon agyalok mit és hol rontottam el.Ez az egész az önbizalmamat már teljessen alá ásta..se pénzem,se barátnőm,se munkám..nincs semmim az égvilágon.Hogyan szedhetném össze magam?Volt már valaki így?Ezáltal a haverok,barátok is kikoptak mellőlem,már szinte senkire nem számíthatok,itt élek anyám nyakán mint egy szerencsétlenség.Bár ha ő nem lenne akkor utcán lenék már,de ez akkor sem normális hogy itt vagyok anyámnál,egyszerűen megőrülök már ebben e tehetlenségben és tétlenségben.Ha elmegyek egy próba napra valahova munka ügyben,vagy állás interjúra ott teljessen kiütközik hogy már nincs az a régi önbizalmam,és a legrosszabb az egészben hogy én nem ilyen voltam!Se barátnő,se haverok,se pénz,se munka,se semmi...hcsak a hatalmas romhalmaz körülöttem...
2012. szept. 23. 23:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Nincs felétek közmunka program? Az önbizalmadnak is jót tenne, és kezdetnek nem rossz, kicsit kimozdítana, új embereket ismerhetnél meg. Hidd el, üresedésnél pedig gondolnának rád, ha tényleg beválsz. Nálunk sok közmunkás volt, de csak egy olyan, aki mindent szívesen, morgolódás nélkül csinált, akár szellemi, akár fizikai munkára fogták be, neki jó volt. A többieknek mindig derogált valami.

A lényeg, hogy ma már kolléganőm, annyira megszerettük, hogy az első adandó alkalommal felvettük őt. A környezetemben szintén tudok olyanról, akit nagyon szeretnének megtartani, csak hát még nincs rá státusz.


Vagy irány külföld, illetve Budapest. Ezt ajánlom utolsósorban, de ha nincs más megoldás, talán ez is jobb, mint teljesen leépülni.

2012. szept. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Legelőszöris el kell határoznod, hogy márpedig változtatsz. Legyen az első cél a munka. Bármi áron! Bárhol, bármilyen! (na jó majdnem) Nem szabad feladni. Addig keresni ameddig nem találsz. Nem baj, ha csak 4-6 órás, nem baj, ha kicsit messze van. Olyat is próbálj megpályázni, ami szerinted úgysem fog sikerülni. A próbálkozás nem kerül semmibe és sosem lehet tudni. Ha elmész egy próbanapra, az ajtóban, mielőtt belépsz, valahonnan mélyről előszeded a régi énedet, magadra erőlteted és úgy dologozod végig azt a napot. Fonots, hogy legalább akkor legyél pozitív kisugárzású. Tudod add el, hogy mennyire örülsz, hogy ott vagy és minden tök jó. Tudom nehéz, de ha továbbra is sajnálod magad, akkor valóban nem fog semmi változni. Negatív kisugárzásod lesz és bevonzod a rosszat! Gondolj arra, hogy van aki nálad is sokkal nehezebb helyzetben van. Szóval fel a fejjel, kitartás és mindent bele!
2012. szept. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%
Talán ne nézd ilyen tragikusan. Én 30 évesen itthon élek, de el sem költöztem soha. Nálunk ez teljesen normális. Most akkor én vagyok a rossz? Én nem hiszem, más meg nem érdekel. Munkám sincs, de ezen sem akadok ki, ahogy azon sem, hogy nincs túl sok barátom. Felfogás kérdése az egész.
2012. szept. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

a kulcsszó: az önbizalom - sokszor írtad magad is.

Az első, hogy legyen munkád. Nagyon erősnek kell lenni: elhitetni magaddal: igen, ez a munka most sikerül.

Mert hát a tudatban dőlnek el a dolgok -onnan indul minden. A 30 év nem sok. Ha sikerül a munka- és sikerül, hidd el- akkor a többi rendeződik. Fel a fejjel.

Nekem a kisfiam- este , hangosan úgy imádkozott, ő találta ki: Angyalok, segítsetek, hogy jó legyek! Amen.

Nagyon érdekes volt ez. Jó akart lenni, tudta, hogy nehezen sikerül.. és kérte a felette álló erőket, segítsenek. És segítettek is neki, neked is segítenek, hidd el.

Az ember felnőhet a saját (őr)angyalához.

Genius /zseni szó ebből/ a szó: őrangyalt is jelentett-

Zseni, aki felnőtt az őrangyalához.

2012. szept. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz és a harmadik szavai is jót tesznek!
2012. szept. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 nevem-senki ***** válasza:
100%
Én is ezért vagyok depressziós, bár még csak 3 hónapja nincs munkám. Szangvinikus típus vagyok, de már eltünt a mindig mosolygós, vígkedélyű ember. Hatalmas önbizalom, most meg emberek közè sincs kedvem menni. Próbálj meg tanulni valamit, képezd magad, én is azt teszem..., és fogadd meg az előttem szólók tanácsait. Èn is beteszem könyvjelzők közé. :)
2012. szept. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%
Nekem meg segítség kéne a holnapi melómhoz, mert nem tudom egyedül hogy csinálom meg. Egy rendezvény lesz holnapután és arra kell csinálni ezt-azt.
2012. szept. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Alaque ***** válasza:
Akkor ne a neten írogass haszontalan válaszokat, hanem csináld a dolgodat, hable. :D
2012. szept. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok, de ismerős a helyzet amit írsz. Nekem is elég régóta nincs munkám sajnos, pedig nem vagyok az a válogatós fajta. Logisztikus vagyok, van nyelvvizsgám, megyeszékhelyen élek. Minden nap jelentkezem vmilyen melóra, legyen az bármilyen. Viszont 10-ből 7-8 válaszra sem méltat. Múlt héten voltam pár gyárnál, szalagmunkára jelentkeztem, mert jobb mint a semmi, ott meg közölték velem h túlképzett vagyok, hiába mondtam h nekem nem kell plusz pénz, csak dolgozni szeretnék, de elküldtek. Ahova behívnak, mindig látni egy mappát, ami tele van a jelentkezők önéletrajzával, és volt ahol 350! önéletrajz volt, ezt a főnök mondta.

Azt tudom tanácsolni, h ne add fel. Az h visszaköltöztél anyukádhoz, nem ciki. A mai gazdasági helyzetben sajnos sokakkal előfordul. Segíts otthon addig amit tudsz, vezesd le a feszültséget. Nekem a súlyzózás segít ebben, és a kickbox, mindez itthon persze, ingyen.

Egy állásinterjúra pedig úgy menj el, h igenis neked kell ez az állás, meg fogod szerezni. Légy barátságos, próbálj meg barátként beszélni az interjúztatóval. Nekem a többfordulós interjúkon sokat segített az, h szinte ismerősként próbáltam viszonyulni a kérdezőhöz, jó kapcsolatot kialakítani, de az utolsó körben, mikor már csak 3-an voltunk az állásra, akkor a főnök mindig mást választott sajna:/

Én is sokszor voltam úgy, h lefekvésnél 1 órán át azon kattogott az agyam, h más haverjaimnak már esküvőjük is volt, boldogan élnek, megvan mindenük, nekem meg régóta munkám sincs. De ha ezen rágódsz, sajnos attól még nem lesz jobb. Próbálj meg kizökkenni ebből az állapotból, sportolj amíg ráérsz, segíts anyukádnak, foglald le magad, és minden nap jelentkezz vmi munkára. A munkaügyi hivatalban is érdeklődhetsz sűrűn, h van e vmi közmunka esetleg (ha ők foglalkoznak ott vele persze). Mindig légy pozitív, egy negatív kisugárzású ember nem igazán nyerő senkinél.

2012. szept. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 nevem-senki ***** válasza:
A pozitív kisugárzás valóban nagyon fontos, mert ki akar dolgozni egy savanyú, èletunt emberrel? Csak nehéz..., ès a sport is segít.
2012. szept. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!