Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » El lett rontva az életem!...

El lett rontva az életem! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

22éves vagyok,évek óta magányos,depresszióval küzdök,szinte nincsenek barátaim,nincs párom. Jelenleg még tanulok,de hamarosan végzek és dolgoznom kell. De most is végzek alkalmi munkát az sem megy mindig jól.Most még lenne időm/lehetőségem barátkozni,párkapcs.ot létesíteni,ha dolgozok akkor már csak alig.A családom konzervatív nem járhatok el este bulizni,szórakozni.


Ha dolgoznom kell valahol szinte sehol sem tudom jól végezni a munkám általában szerencsétlenkedek(pl:.leejtem a vállfát a ruha üzletben pakolásnál,nem értem meg a mit mondnanak stb.) Ilyenkor elgyengülök,elkezdek remegni,teljesen kiszolgáltatott helyzetben vagyok.A személyiségem labilis,könnyen le le lehet uralni.Fáradékony is vagyok,sokszor már alig van élet erőm,mintha vmi vámpír le szívta volna.Aludni is nehezen tudok esténként. Évek óta net függő vagyok a net világába menekülök,de le akarok szokni.Úgy érzem életképtelen vagyok. :(

A párkapcsolatok se jönnek össze. Randiztam nem is olyan rég két emberrel az igényeimet már szinte teljesen le adtam.A delikvensek közül az egyik csúnya volt,de neki se tetszettem.A másik viszonylag helyes volt,én jól ki öltöztem,szinte tökéletesen elégedett voltam önmagammal(ami nagyon ritka) és megdöbbentő neki se tetszettem!Ha látok valakit a BKv-n aki tetszik és rá nézek rám se hederít és ez idegesít. Úgy érzem,h már SOHA nem lesz párom,soha nem lesznek barátiam.

Olyan,mintha a bal szerencse üldözne,h semmi sem sikerül…Sötéten látom az életet,szinte mindenben a problémát látom.Az önbizalmam szinte sehol sincs. Voltam már több pszichológusnál a nagy része szinte semmit sem ért pedig motivált voltam/vagyok a változásra.Fogalmam sincs,h mit kezdhetnék magammal…Nem sajnáltatom magam,de sajnos ezek tények…


Tudnátok tanácsot adni?



2013. febr. 26. 00:15
1 2
 1/19 lumia800i válasza:
50%
Penz kell? Mennyi? Utalok!
2013. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kaphatnék értelmes választ?
2013. febr. 26. 01:12
 3/19 lumia800i válasza:
Ferfi vagy, vagy no?
2013. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Golden Gate válasza:
100%
Ameddig magadban nem raksz rendet, illetve nem tanulod meg magadat elfogadni és szeretni, addig szerintem nem lesz változás. Azt hiszem, mindenkinek jut társ, kinek előbb, kinek később. Így ezen ne agyalj, mert a negativitás, az önmagaddal való pesszimista gondolatok kívülről könnyen érzékelhetők, és az ilyen emberhez nem vonzódnak. Azt azért furcsállom, hogy 22 évesen, dolgozó (tanuló) felnőtt embert miért nem járhat el hazulról. Talán az is baj, hogy a környezeted nem fogadja el, hogy felnőtt ember vagy, akit ki KELL engedni otthonról. (Az sem mindegy, hogy miért nem bíznak otthon benned?)Gyengének tartanak? Ha igen, akkor nem ártana leülni átbeszélni a dolgokat, a helyedet a családban. Ha a legközelebbi emberek nem szavaznak neked bizalmat, ez visszahat rád, és nem fogsz bízni magadban, még ennyire sem!
2013. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló:Köszönöm szépen! :)


Nem,nem aról van szó,h nem bíznak bennem ez egy hosszabb sztori.Le ülni megbeszélni nem tom,mert nem lehet velük...

2013. febr. 26. 14:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb 23 éves koromig Én is szerencsétlenkedő voltam.Nem találtam a helyem a világban ,nem tudtam hogy mi lenne az a munka ami nekem jól állna.Sok helyen sokat hibáztam,de a hibákból mára sokat tanultam és nem követem el ugyanazokat a hibákat.Javaslom hogy még csak 22 vagy,ha van valami tanfolyam ami kicsit is érdekel akkor nyomban lássál neki.

Én egyszerre tettem érettségit és szakmát is és mellette dolgoztam,azért mert szakközép 2-ban otthagytam a sulit.

Nálam akkor volt nagyváltozás,mikor volt esélyem egy nagyon drága tanfolyamot elvégezni,és éreztem, készséget rá hogy menjek.Nos a tanfolyamok is csak átfogólag mutatnak meg dolgokat,ez inkább csak irányadó.Én ekkor nagyon sokat melóztam hogy Én legyek a legjobb,Azóta már dolgoztam több helyen is és annyira jó vagyok ebben a szakmában hogy számomra nincs lehetetlen,és mióta megtaláltam az álommunkámat,azóta már nem szerencsétlenkedem semmiben sem,már nem vagyok balkezes!Amihez hozzányúlok arannyá válik! :)

Szóval érdemes egy olyan suliba vagy esti tanfolyamra beiratkoznod ami kicsit is érdekel.

Ami az ismerkedést,barátkozást,párkapcsolat keresést illeti,az a tanácsom,ha van valami hobbid akkor keress rá egy helyi klubbra ahol másokat is ugyanez érdekli.Pl ha van egy motorod és csaj vagy akkor ott van a csajok a motoron weboldal(ha csaj vagy).Ha van robogód akkor robogós találkozók is szoktak lenni.Ha szeretsz túrázni,vannak közösségi túrafórumok ahol csoportos túrákat szerveznek ide oda ,magyarul nem kell fizetned senkinek semmit csak magadnak az útiköltséget egyénileg.Ha érdekel valami művészet akkro a helyi művészklubbot kell keresned.

Ebben az egészben az a lényeg ha már van egy hobbid amit szeretsz és sokan mások is szeretnek és csatlakozol egy ilyen csoporthoz ott könnyebben találsz barátokat,esetleg párt is magadnak.A családod tényleg konzervatív ha 22 évesen nem járhatsz el bulizni.

Gondolom csaj vagy,ilyenkor a megoldás:Anyudéknak megmondod hogy nem vagy szűz,meg hogy egyszer kétszer már berugtál de többet már nem akarod :) Igaz eleinte balhé van de hátha belenyugszanak hogy már úgysincs mit veszíteni. :)

de erre vannak más opciók is,az a lényeg hogy 22 vagy és nagyjából majdnem felnőtt,és vagy olyan érett gondolkodású hogy eltudd dönteni hogy mi a helyes és mi a helytelen.Majd ez ügyben ülj le velük dumálni(mármint az ősökkel)

Még valami 22 vagy,szóval még nincs elrontva az életed! :)

2013. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
az érdeklődési körödet a siker kovácsolja, ennek érdekében, pedig keresni kell és egyszer majdcsak ráhibázol mi az ami igazán neked való!
2013. febr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6-7:válaszoló:Nagyon szépen köszönöm! :)


6-os:Én is tanfolyamra gondoltam,h keresek vmit ami érdekel és jó vagyok benne. :)

2013. márc. 1. 13:58
 9/19 anonim válasza:
Ha fiú vagy menj el a légióba.Nagyából én is úgy érzek, mint te és én ezt fogom tenni.
2013. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 dani900 ***** válasza:

írtak itt jókat előttem, de valahogy nem érzem azt, hogy neked ezek a tanácsok elegek lennének...

sokkal mélyebb dolgokról van itt szó, mint, hogy hova mész tanulni, meg dolgozni....

pár mondatodból egyből lehet érezni, hogy a probléma teljesen érzelmi alapú...

ha szeretnéd, hogy kicsit kielemezzük a problémádat többet kéne tudnom

egyenlőre annyit, hogy a szüleiddel való kapcsolatot, és a hozzájuk való hozzáálláson kéne változtatni, mert úgy érzem félsz tőlük...

azért félsz, merd ezt verték beléd egész életen át, a saját félelmeiket vetítik ki rád, nem hagyják, hogy hibázz, félnek, hogy valami kudarc ér "jaj mi fog történni, ha....", na mi fog? sikerül? pofára esel? és akkor mi van?

az a helyzet, hogy tapasztalatokat csak úgy szerzel, ha belemész olyan dolgokba amik nem biztos, hogyan végződnek... tehát belemész az ismeretlenbe.


Szüleid ehhez gyávák, és nem sértésből mondom, de erős hiányosságaik vannak, érzelmi szempontból nem hiteles szülők.

ez a véleményem, csak azt mondom amit őszintén érzek, és én se olyan rég jöttem rá, hogy a szüleim a hibáikat belém nevelték, amiket nagy erőfeszítések árán kell még most is leküzdenem...

de azóta van önbizalmam, mióta keményen dolgozom azon, hogy fejlesszem magam emocionális szempontból.


mondom, többet kéne tudni ahhoz, hogy érdemben segíteni lehessen, így arc nélkül, név nélkül, nem nélkül - ez is elárulja mennyire zárkózott vagy és félsz....


remélem nem keltettem ezzel rossz érzéseket benned, azért írtam, hogy légy bátrabb, ha gondolod írhatsz nekem is, lehet, hogy tudok segíteni rávilágítani a problémák gyökerére, és megoldásokat felajánlani, ha szükséged van rá.

2013. márc. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!