Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem szeretek emberek közé...

Blazer X kérdése:

Nem szeretek emberek közé menni, és nincsenek barátaim se. Aszociális lennék?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tud vonzani az emberek társasága mert nincs meg a közös téma, + nekik van párkapcsolat, munka, stb. Még a régi osztálytársak se törődnek velem, max. annyira hogy köszönnek utcán ha összefutunk azt ennyiben kimerül a dolog.

Interneten találtam egy olyan közösséget, ahol meg van a közös téma, de az a gond, hogy ők Budapesten élnek, én meg Hódmezővásárhelyen. A szórakozóhelyeket nem igazán csipáztam soha, régebben még amikor még voltak barátaim néha-néha eljártam velük, de aztán beleuntam. Hiába ittam, nem éreztem jól magamat. Azóta nem is járok el sehova szórakozni, inkább otthon próbálom lefoglalni magam.


2013. márc. 1. 21:50
 1/5 gelazso ***** válasza:
lehet hogy aszociális vagy, de szerintem keress egy közösséget, ahol a te érdeklödßésedhez közelállók vannak.Hobbyd szerint. zene, tánc, kaktusz gyüjtés , bélyeg, házi állat stb.???
2013. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se szeretek többnyire sok ember közé járni.
2013. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem barátkozz olyanokkal akik olyanok, mint te. például amit egyedül szeretsz csinálni, és ha azt más is szereti az összeköthet benneteket. legyél kicsit türelmesebb.
2013. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

az én válaszom nem fog tetszeni, de attól tartok sajnos hitelesebb lesz mint az ide írogatók többségének válasza.


aszociális az az ember akit egyáltalán enm érdekelnek a kapcsolatok. nekem az jött le, hogy te szeretnél kapcsolatokat,csak nem tudsz létesíteni. és ennek komoly oka is van. a legnyomósabb ok a távolság és a pénz. jó, alapvetően az emberek, de ezen nem lehet változtatni, ezt hivatna megoldani a másik kettő. de mivel azzal is probléma van, (a távolság leküzdése pénz), nagy eséllyel sosem lesznek tartalmas kapcsolataid.


ezt azért mondom, mert én pl utálom az embereket. én is pesti vagyok, de szerintem olyan nincs hogy értelmes pesti ember. nem találkoztam még ilyennel, az összes értelmesebb ember "vidéken" lakik. ma már szerintem az emberek többsége nem áll úgy anyagilag, sem társadalmilag, hogy valamire való kapcsolatok alakuljanak ki.

ezt mondom úgy, hogy rengeteg kapcsolatom volt illetve embert próbáltam megismerni. végül rájöttem, hogy a társaságokat nagyrészt csak primitív dolgok tartják össze, és a lányok is felszínesek. ma már van annyi rutinom, hogy tudom milyen kérdések és apró jegyek mire utalnak. és elszomorít, mennyire 1 irányba tartanak az emberek. egyre rosszabb lesz minden, még pár éve itt is voltak értelmesebbek. főképp neten ismerkedtem, mert akármennyire is közhely, személyesen nem igazén nyitottak rá az emberek. idővel persze én is meguntam a kocsmákat és hasonló helyeket. jöttek újabb közhelyek, hogy könyvtár meg színház. ott is tele volt bunkókkal, csak még fizetsz is érte.

persze kivéve ha jóképű vagy és laza, akkor lányok nagyon nyitottak, rádcsimpaszkodnak, de annak sincs sok értelme. de ma már nincs neten sem 1 olyan hely, ahol értelmesebb embereket lehet találni.

és ha még találnál is, elég valószínű, hogy szétzszórva az országban. ha lenne munkád, nagyobb esélyed lenne kapcsolatokra is. persze barátnőt is könnyebb találni, ha kigyúrod magad és kocsival furikázod, de ugye azok a kapcsolatok megint nem a lélekről szólnak, de ha 25 felet jársz, jobb ha tudod, a lányok többségét nagyon is érdekli, milyen az "egzisztenciád" és mennyire vagy "tapasztalt". az más kérdés, hogy ők cserébe csak a testüket adják, de megtehetik. a munkáltatók is szintén magasra teszik a lécet, mert rossz helyzetben van az állam, rengeteg képzett munkást bocsátanak el és vezsnek fel, tehát ha pályakezdő lennél, esélytelen évekig, hoyg unkát találj, még pesten is, nemhogy vidéken. elég valószínű, hogy ez még 4 évig így lesz, mert a kormány ilyen marad és az emberek rájuk fognak szavazni - állítólag. az emberek viszont nem változnak pusztán a jobb anyagi helyzettől. ahhoz nevelés kellett volna, vagy jellem, hogy valaki ne hedonistaként élje az életét. ezek az emberek pedig enm igényelnek semmiféle intellektualitást. ne csapjon be a látvány, lehet, hogy diplomás és művészeti területen dolgozik valaki, akár egy lány is lehet, aki tetszik neked, de ha jobban megismered, lehet elmegy tőle a kedved - már ha enm hazudik. és a hétköznapjaiban ő is ugyanaz az ostoba átlag ordenáré állampolgár, mint bárki más. mert az értelem, meg az érzelmi intelligencia nem diploma vagy hobbi kérdése.


ma jópár év elteltével azt látom, hogy az alapvető probléma az emberiséggel van, és ha valahoyg ki tudod húzni még pár évig, lehet esélyed valami változásra. addig örülj, amíg a rokonok ismerősök segítenek anyagilag. csak ugye a pénz és a kapcsolatok összefüggnek. barátokat meg csak úgy szrezhetsz, ha jópofizol velük, hazudozol nekik. elmész velük vedelni, jókat röhögtök azon, kit hogy rakott emg józsi a vezérigazgató, és akkor a keze alá kerülhetsz. persze egyéniséged nem lehet, mert ha hosszú a hajad, vagy tetovált vagy, akkor már nem kellesz se munkahelye, se barátnak, mert midenki külső alapján ítél, és van 100 másik, aki tetszetősebb, vagy esetleg d-s mellei vannak és szőke....

ez az önzés és a szellemi sötétség kora.

2013. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Utolsó, értem mit akarsz mondani, de én ennek a közösségnek már 2 éve tagja vagyok, és lehet igazad van abban, hogy a pénz miatt nem jutok egyről a kettőre, mert akkor már rég elmentem volna velük találkozni személyesen, hogy tényleg olyanok-e mint a neten. :) És igen a bunkóságot, meg a megjátszást már művészi szinten kell űzni, hogy legyen valaki az ember. Nekem is ha találok munkahelyet, fel kell vennem egy "maszkot" hogy valamelyest betudjak majd illeszkedni abba a munkaközösségbe.

2013. márc. 2. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!