Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért bánt engem mindenki? ; ( (

Miért bánt engem mindenki? ; ( (

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok hogy ide írom le a bánatom de elegem van. Egy 13,5 éves fiú vagyok. Kiskorom óta bántalmaz az apám, üt-ver. Még régebben bejelentettem a gyermek nevelési tanácsadónál (Családsegítő) hogy folyamatosan ver. Anyukámat is már többször meg verte... Teljesen el fordultam apámtól többször is meg vert engem úgy hogy sérülések keletkeztek rajtam púpok, foltok stb... Ezekről nem beszélek senkinek még a nagymamáimnak sem, hiszen egyszerűen nem tudok róla beszélni, mert nagyon nehéz. Most is itt bőgök és hullanak a könnyeim... Ezen kívül hogy még ne legyen nekem olyan jó, kis koromba történt egy balesetem ami által az elöl lévő fogam teljesen fel csúszott az ínyembe és így olyan látszata van mint ha fél fogam lenne... illetve felfele is áll stb.. Mondanom sem kell hogy az iskolába egy csomó nagyobb fiú félfogúnak hív.. És tudjátok mi fáj a legjobban hogy valamikor az osztálytársaim is így hívtak akikkel már több éve együtt vagyok. És van egy dolog ami a legjobb fáj. Az apám többször is eleresztette ezt a mondatot: "Vigyázz magadra Baz*meg mert ki verem azt a maradék fogadat is." Ez fáj a legjobban hogy a SAJÁT APÁM ilyet mond... Komolyan elegem van.... Van valami javaslatotok hogy hogyan tudnám ezt másoknak is elmondani, esetleg hogy tudnám meg oldani a problémákat? Kérlek segítsetek... Borzalmas gyerekkorom volt, de még a maradék gyerekkoromat szeretném jobbá tenni (ha tudom). 13/F
2013. márc. 9. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz én 3 évvel idősebb vagyok,de velem is hasonlóan bánt az apám amikor veled egykorú lehettem.A családsegítő mit reagált bejelentésre?A nagymamáidnak pedig beszélj ezekről nyugodtan mert ezekről beszélned KELL különben örök életedre meg fog nyomorodni a lelked.Szólj anyukádnak,hogy vigyen pszichológushoz mert az sokat segíthet (és a pszichológuson keresztül is kaphattok segítséget) és értesítse újra a gyermekvédelmiseket mivel KÖTELESSÉGE téged megvédeni.Mivel apád őt is verte anyukád tehet rendőrségi feljelentést és mivel téged is így mehettek a gyermekvédelmisekhez,ha a GYV-sek levelet küldenek neki,majd beidézik és ennek ellenére sem hagy titeket békén akkor akár 1 év börtönt is kaphat ahol aztán majd kezelésbe veszik a cellatársai.Fogalmam sincs mi nálatok a felállás de ha nem az apádnál laktok és anyukád nem iratta rá a haszonélvezeti jogot akkor ki is dobhatjátok a házból.Kitartás és sok sikert.

2013. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia. Amikor bejelentettem a calad segitobe ezt az ugyet, akkor kijottek hozzank varatlan idopontban, es le ultunk beszelgetni. (en,anyum,"apam") aztan ugy mondvedelembe vetek, es minden heten jarnom kelett a salad segitobe es be kellet szamolnom mijdenrol h mi ortenik otthon. Kozben ok el kuldtek pscihologushoz is. Ezután családterapian is voltunk. Most pedig kb fel eve megszujeteka vedelembe vetelt, most mar nemm kell jarnom, es nem vagyok hyilvan tartva.

Szerintem anyum nem akarja feljelenteni, mivel gondolom fel tole. Egyebkent apam neven van a haz, es a szuleim osszese vannak hazasodv szoval anyamnak semmi haszonelvezeti joga sincs:$ egybket egyszer rohatul ossze vesztek es akkor el akart koltozni osszeis pakolt meg minden vinni akart engem is, de apam meg fenyegette ot. UTALOM AZ APAMAT, barmikor megfognam es egy kest beledofnek:@@

2013. márc. 10. 06:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Ügyes voltál,hogy bejelentetted le a kalappal.Amiket meséltél kicsit kialakították a képet a helyzetről de a teljesen sajnos nem láthatom át és nem vagyok szakember,viszont ha bántalmaz akkor nem tudsz mást csinálni mint újra feljelenteni de nem értem,hogy anyukád miért nem asszisztál neked ebben mert ő további lépéseket is tudna tenni.A nagyszüleitekhez nem tudnátok egy kis időre költözni,vagy veletek laknak?
2013. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ömmm... Nem hinném hogy anyum el szeretne költözni, mert mostanában vele nem veszekszik meg stb... Az egyik nagymamám öreg otthonban lakik, a másik pedig 79 éves, és egy kis paraszt házban lakik, tehát sajnos el sem férnénk nála... Csak kicsit már így elegem van belőle, komolyan, utálom... És azért sem beszélek róla másnak mert egyszer volt olyan hogy ezt valakinek el mondtam és elítéltek az miatt hogy én hogy tudok ilyet mondani hogy utálom az apám, meg hogy borzalom hogy én hogy beszélek róla... Csak ez az, hogy éljék már az én életemet csak 1 hónapig, és kíváncsi leszek hogy ők utána hogy nyilatkoznának az eltöltött egy hónapról egy házban az apámmal. Tehát ez van... Sokan megértenek, és sokan nem... Csak sajnos hogy eléggé úgy mond "lelki nyomorult" vagyok, nagyon könnyen sebezhető vagyok, és érzékeny. Gondolom nem véletlenül... És gondolom hogy erről nem én tehetem, mert ez nem magától alakult ki... Hát, őszintén megmondva senkinek nem kívánok ilyen életet, és csak irigyelni tudom azokat, akiknek normális apja van, és normális családban tudnak élni. Ez számomra csak álom:(
2013. márc. 13. 19:44
 5/6 A kérdező kommentje:

Hm... Ez se semmi... Most ettem kb 3 perce, és anyum rakott krumplit csinált amit én nem szeretek és nem ettem. Erre apám el kezdi hogy nagyon jó hogy én semmit nem eszek meg mert egy válogatós pics@ vagyok, és már nem tudok kínomba mit csinálni, csak a hűtöből tudom ki zabálni a szalámit, meg a sajtokat, ami pénzbe kerül.

Azért ez is nagyon jó-.- Sajnálja tőlem a kaját??? Öcsém komolyan mondom elegem van belőle. Legszívesebben ilyenkor meg fognám, és felpofoznám, vagy bevernék neki egy olyat hogy az orra eltörne...

2013. márc. 14. 16:30
 6/6 anonim válasza:

Nekem is ilyen őrültségeket csinál az "apam" . Nagyon sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod van/volt. Egy kis dolgon is úgy felhuzza magát , hogy elkezd üvöltözni meg minden. Hívd ki még egyszer a gyerekvedelmiseket. De ha tudod inkabb jelentsd fel. Bar nem tudom hogy mennyire fogadnanak el egy 13 éves gyereket a birosagon, de azert probald meg!!! Vagy ha van baratod akiben megbizol vagy szamit

thatsz ra, akkor kerd meg hogy koltozhess egy ideig hozzajuk ha a szuleik is megengedik. Vagy vegso esetben tanulj meg verekedni ugy hogy meg tudd verni ot, vagy egy ferfi rokontol kerj segitseget hogy intezze el!

2013. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!