Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor sírhatnékom van? Félek, hogy depressziós vagyok/leszek! :S 19l

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 15:14
 1/4 anonim válasza:
És miért sirsz? nékod van
2013. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kimerültél, elfáradtál idegileg, lelkileg.

Megoldatlan problémák, elvarratlan szálak, ki nem mondott dolgok...

És még a napi stressz is.

Javaslom gondold át a dolgaidat, vegyél egy nagy levegőt és folytasd az életed. Én ilyenkor egyszerűen nem teszek semmit olyannyira, hogy tényleg lepereg rólam minden. Ilyenkor csak a belső békém megőrzésére figyelek.

Egy kis kényeztetés tudod: egy jó fürdő egy kis zenével, csokival, jó könyvvel beülni a kádba, találni valami elfoglaltságot, sétálni, meditálni, vígjátékot nézni...apró örömök. Ezek segítenek átlendülni.

A te korodban meg ez természetes pláne a mai világban nem könnyű kamasznak lenni.

Valami barátnő nincs, akivel egy csajos délután alkalmával egy kicsit kinyavalyognátok magatokat?

Kell valami apró cél, egy elfoglaltság, ami átlendít a dolgokon.

2013. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a 2. válaszoló írt azok nagyon jó dolgok, csak az is lehet hogy nálad csak egy bizonyos olyan dolog van amit helyre kellene tenni.

Nos ezt mi sajnos nem tudhatjuk még a legprofibb pszichológus sem, ők is csak ötletet adnak a dolgokra hogy hogyan kellene megoldani azokat.

Én javaslom azt a megoldást hogy fogj egy papírt meg valami íróeszközt és írd le mik azok amik miatt gondod van, ha bizonyos dolgok miatt van ez egyáltalán, írd le hogy mi bánt téged, mik a bajok, aztán ha ezek megvannak csoportosítsd szám szerint sorrendbe ahogyan nekem szimpatikus és akkor jelölj ki egy dolgot és próbáld meg azt megoldani, ha megvan akkor lehúzod.

Ha esetleg nem konkrét dolgok miatt vagy kiakadva hanem egyszerűen nagy a hajtás, sokat dolgozol vagy tanulsz és sokat idegeskedsz és kivagy idegileg fáradva, szellemileg nulla vagy, akkor azt kellene hogy pihenned kéne egy nagyot.

Ugye a második válaszoló írt le dolgokat hogy miket lehetne csinálni, de én inkább azt javaslom hogy próbáld olyannal elfoglalni magad ami konkrétan érdekel téged, egy jó hobbi, barátnőkkel is akár, vagy elmenni ismerkedni.

Nem tudom hogy van-e párod nem is nagyon akarom kérdezni mert lehet hogy ez is hiányzik neked, akkor próbálj meg ismerkedni, és nem feladni ha valaki elutasít téged, jó oké hogy a férfinak kellene kezdeményezni először, de a csajoknak is nyugodtan lehet ha esetleg csak egy kis löket kellene az adott srác felé, aztán utána ha van érdeklődés irántad akkor már könnyebb lesz.

Ezt depressziónak még nem mondanám messze van méág attól csak sokan ezt a depis hangulatot összekeverik a konkrét depressziós állapottal sajnos, neked nincs depressziód, igaz közel állsz hozzá, de még nem vagy az, és ilyen korban még fiatal vagy én sem vagyok sokkal idősebb tudom mi ez, de nekem nem volt ilyen gondom eddig szerencsére, próbáld meg valahogy lekötni a gondolataid és ne a problémákon agyalj, mert ugye a sok gond ha összegyűlt a fejedben akkor ez így kitör belőled, végül is lehet ez is a probléma forrása, de nem biztos.

Ha csak esetleg beszélgetni is szeretnél valakivel már az is sokat segíthet rajtad, sajnos nem ismerlek nem tudom milyen vagy, de ha most elkezdesz valamit tenni ez ellen akkor nem is leszel depressziós, és előbb utóbb annyira feltöltődsz energiával, hogy utána már csak mosolyogni meg vigyorogni fogsz mint a vadalma.

Fel a fejjel!

2013. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól megdugna valaki hidd el fülig érne a szád :)))

Merre laksz?:P

2013. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!