Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy évem valami borzalom volt. Annyit kell tudni, hogy én egy nagyon tehetséges, jó tanuló, jó felfogóképességű ember voltam. Mindig optimista, aki szeretett nevetni és más embereket megnevettetni.

Ám, most már korántsem hasonlítok erre az önmagamra. 17 éves vagyok, egy hónap múlva 18. De az utóbbi időben tönkrementem. 1 éve gyakorlatilag minden nap csak arra gondolok, hogy végeznem kéne magammal és nem is a halál tudata félt csak az, hogy a szüleim, nagyszüleim bele pusztulnának az elvesztésembe. Kiölt minden boldogságot, nevetést, örömöt az életemből, mert csak ezen jár az agyam, hogy én semmit nem tettem azért, hogy így kelljen leélnem az életemet. Kedves voltam mindig is, megértő mindenkivel. Mindig mindenkit meghallgatok akinek bármi kis apró semmilyen problémája van ami nem mérhető az enyémhez. De amikor én rosszul vagyok mindenki sz,arik bele az én életembe. Csak beszélnek, beszélnek nekem a semmiről, felesleges dolgokról miközben én ott magamba roskadva vagy elfordulva esetleg mindkettőbe emésztem magam. Észre sem veszik, eszükbe sem jut, hogy esetleg nekem valami gondom van. És ez csak egy szeglete az életem rossz részének, mert nem azért jöttem, hogy itt sajnáltassam magam hanem, mert szeretném tudni, hogy ami velem történik azt nevezik depressziónak?

Kicsit több, mint 1 éve én ezt magamba tartom, mert el mondani senkinek nem tudom és teljesen felemésztett. Csak a rosszat, a negatívat veszem észre a világban. A napjaimat azzal tengetem, hogy az életemről gondolkodom. Hogy mindenki csak belémrúg a semmiért, hogy érzéketlen emberekkel vagyok körülvéve, hogy a családdal is mindig veszekszem. Már fizikai fájdalmaim is vannak. Lehangolt vagyok, bármi kis öröm érne mindig elnyomja ez az érzés, hogy nincs értelme az életemnek. Kérlek ne hasonlítgassatok a nyafogós korombeli fiúkhoz akik rinyálnak azért, mert nem engedik el őket ide meg oda. Mert én ezt 1 éve tartom magamba és minden napomat tönkreteszi, elvett tőlem minden örömöt.



2013. márc. 12. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez csak szimpla kamaszkori probléma amin a többség átesik. sportolj, keress valami hobbit. Aki meg csak beléd rúgna azt hagyd a fenébe.
2013. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dani900 ***** válasza:

Az, hogy régebben megnevettettél embereket, az egy dolog, lehet, hogy jó volt, de az élet nem csak viccekből áll, és úgy látom, erre mostanában jöttél rá, csak az a gond, hogy nem tudsz mit kezdeni ezzel.

A szüleid nem mutattak jó példát, szerintem érzelmi szempontból egyáltalán nem felnőttek, gondolom nem is beszéltek érzelmi dolgokról, ahhoz ők is gyávák.

Fogadd el, ők is csak emberek, ne velük foglalkozz, hanem azzal, hogy azokat a hibás dolgokat, amit beléd neveltek fölismerd, és merj változtatni.

Ezt egyszerűen úgy érheted el, ha olyan dolgokat teszel, amiktől félsz, de érzed, hogy jó lenne.

Vállalj felelősséget a tetteidért, akkor is, ha fáj, nézz szembe a szüleiddel, és légy velük őszinte, akkor is, ha esetleg megbántod vele őket.

Ki az erősebb, TE, vagy a Félelmeid?

Erre tudod a választ, de be is ismered magadnak?

2013. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Danika te mindig olyan agresszív válaszokat adsz!
2013. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dani900 ***** válasza:

:)


És mi a véleményed? Jó vagy rossz értelemben?

2013. márc. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Skywalker33 ***** válasza:

Szia,


sajnos ez a bolygó egy nyomortanya, ide mindenki szenvedni jön. Pedig lehetne másképp.

Azért kell a szenvedés mert csak az indítja el a lelkeket az igazság felé...


[link]


ráadásul te is benne vagy jócskán...sajnos mindenhez közöd van ami veled vagy benned történik.

Kérj segítséhet, azért vannak az embertársaid és indulj el! A boldogság és a szabadság belűlről fakad, azért BELÜL meg kell dolgozni de megéri.


csoki

T :)

2013. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szarintem nem "szimpla kamaszkori probléma". Velem is pontosan ez volt 17 évesen és mindenki azt mondta hogy kamaszkori hülyeség. Most 24 éves vagyok, ugyanabban az állapotban szenvedek meg még sokkal súlyosabban, csak az öngyilkosság jár a fejemben, egy segítőkész emberből egy a kapcsolatoktól elhúzódó, mogorva ember lettem többek közt. Szerintem a szituba amit leírtál nagyon kell a pszichológus. Sokat képesek ők segíteni. Ha lehet egy tippem, ebből egyedül kikecmeregni keveseknek sikerül, ha sikerül. Annak, hogy így érzed magad okai vannak, nem lehet rákenni a "tini hormonokra"
2013. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem a szenvedés indítja el a leket az igazság felé. szenvedés azért van, mert nem figyelünk oda a bolygóra, a gyerekekre, a többi emberre....
2013. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szentpetery Zsolt válasza:

Ha meg nem nyirtad ki magad,kerj segitseget,pszichiatriai szakrendeles ,utanna pszichoterapia .Meglasd megoldodik.

Remelm eler a valaszom es nem a masvilagrol gondolkodsz az ,,eletedrol,, remelem nem baj a humor meg ha morbid is.

2015. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!