Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ember miért nem vethet véget...

Ember miért nem vethet véget az életének legálisan? Hiszen nem én kértem hogy, had szülessek meg. Ez az élet nekem nem kell visszaadnám.

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Miért ne vethetne véget az életének ha nem akar élni?? Ezt nevezik más szóval öngyilkosságnak. Ha valaki annyira hülye hogy öngyilkos legyen akkor nincs miről beszélni..
2013. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi a baj az életeddel?
2013. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha arra gondolsz, amikor sikertelen öngyilkossági kísérletet teszel és bevisznek a kórházba, akkor csak a munkájukat végzik. Ettől függetlenül legális öngyilkosságot elkövetni, de illegális egy másik félnek tétlenül hagynia.
2013. márc. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 LeftBehind ***** válasza:
0%
Illegális öngyilkosság? Miért mit fognak tenni,beviszik a hullámat a b@sziba?
2013. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ti normálisak vagytok, már bocs?! Azt írja, nem kell neki az élet és visszaadná, erre csak ilyeneket tudtok írni, hogy miért ne lenne legális meg hogy ha valaki ennyire hülye,hogy nem kell neki az élet....Áhhh! Istenem! Ahelyett, hogy egy kis lelki vigaszt adnátok neki, vagy mint az egyik válaszoló tette,megkérdeznétek, miért, mi a baj? Sajnos manapság sokan kerülnek ilyen kétségbeesett helyzetbe, de nem lesz mindig ilyen rossz, hidd el, kérdező! Itt vagy még??? Mi a baj az életedben, ami miatt így érzel? Ki lehetne ezeket kizárni, amik miatt így érzel? Új életet kezdeni? Ne add fel! Minden ember nagyon értékes! Nincs valaki, akit szeretsz? És akik Téged szeretnek? Ne hagyd őket cserben!
2013. márc. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 00:15

Már bocsika..de a kérdező kérdése ez: Idézem

" Ember miért nem vethet véget az életének legálisan?"

Erre írták többen hogy az öngyilkosság legális, vagyis nincs olyan hogy illegális öngyilkosság.


Ha meg gondjai vannak akkor keressen fel egy pszichológust vagy pszichiátert. Ők szakképzett orvosok, ők tudnak segíteni. Mi nem vagyunk azok..

Hogy őszinte legyek egy kicsit már unalmas hogy itt a gyakorin minden második ember az öngyilkossággal jön, és a végén kiderül hogy nem olyan nagy a probléma hogy rögtön az életét dobja el..

2013. márc. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Tudom, mi volt a kérdés, de belegondoltál, hogy egy ember élete foroghat kockán, és nem lehet faarccal megválaszolni és sorsára hagyni, hogy tegyen csak nyugodtan kárt magában?! lehet, hogy valakinek unalmas a téma, de ha 10-ből csak egy teszi meg, az is nagy baj szerintem!
2013. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Látom lepontoztál, hát csak nyugodtan. Valamelyik válaszban az is szerepelt, hogy tétlenül nézni, az már nem legális! Na mindegy, sajnos érzéketlen világban élünk, azért is jutnak sokan oda, ahová a kérdező.
2013. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

ma 15:42

Én nem pontoztalak le, ilyen dolgokkal nem foglalkozom. Meghallgatom a véleményedet, mert mindenkinek lehet véleménye.

De változatlanul azt mondom hogy aki minden alkalommal kiírja az öngyilkossági terveit az sosem lesz öngyilkos. Ennek egyszerű oka van. Figyelemfelkeltés. Csak panaszkodni, beszélgetni akar valakivel. Erre meg ott vannak a pszichiáterek, barátok, rokonok, osztálytársak, csoportok ahová el lehet menni.

Aki öngyilkos akar lenni, az nem szól, nem akar panaszkodni, beszélgetni idegenekkel. Azon észre sem veszed hogy ilyen gondolatai vannak, csak akkor amikor már megtette.

Annak se sok értelme van ha mindenki csak sajnálgatja.. Mégis mennyivel jobb az ha azt mondom hogy

-"jaj! szegénykém! Komolyan ez a gond?? Hát megértem, hogy szomorú vagy, nincs barátod.. Szegénykém bla,bla bla.."


Semmit nem használ.

Ilyenkor a nyers szó a legjobb orvosság. Nem támogatom az öngyilkosságot, sőt nagyon is lenézem ezt a fajta cselekedetet. 1 életünk van, és azt csak úgy eldobni nem szabad. Ha valaki ki akarja adni magából a fájdalmát vagy unalmas, pocsék az élete az változtasson.

Ha fáj hogy elhagyták akkor menjen ki az udvarra és ordítson egy hatalmasat. Sírjon 1 napig. Ha férfi igya le agát 1 napig, Ha nő egyen meg egy doboz fagyit 1 napig. De utána álljon fel, és nézze mindenek a jó oldalát. Ha valaki magányos akkor tegyen érte hogy ne legyen az. Ha valakit elhagyott a szerelme, azért kár sírni. Akkor jön majd az igazi.. Az élet tele van meglepetésekkel.. Sosem tudhatod mit hoz a jövő..

De rögtön feladni és azzal jönni, hogy "bocsika, de nem én akartam megszületni" nos ez nevetséges... Ha már él, akkor miért nem alakítja a sorsát úgy hogy élvezze is az életet??


Csak megjegyzem. A legjobb barátnőm 16 évesen tudta meg hogy csontrákos. Amin ő keresztül ment még az ellenségemnek sem kívánom. Még akkor is mosolygott amikor levágták a lábát térdnél. Még a kopaszságát is lazán kezelte pedig szép hosszú barna haja volt. Tudod mit mondott amikor mondtam hogy "jaj! a hajad kár hogy odaveszett. Csak ennyit..

Ugyan! az csak 1 haj. De legalább élek.. és nem vagyok olyan csúnya kopaszon sem..:)

Annyira élni akart, de nem lehetett. pont a 18 -dik születésnapján halt meg.. Iszonyú fájdalmai voltak.. az orvosok apránként vagdosták le a testrészeit, de ő ennek ellenére élni akart...Van szerinted ennél tragikusabb hogy valaki öngyilkosságra fanyalodjon?? Biztos van. De nem egy elhagyott szeretőért vagy mert anyám rosszul néz rám..

2013. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én értelek, és jó, hogy te így gondolkodsz, és én is pozitív beállítottságú meg optimista ember vagyok. Csakhogy nem mindenki tud így gondolkodni, nincs annyi lelki ereje. Ez fejleszthető, de mondjuk egyenlőre még nem elég erős lelkileg. Amúgy van olyan, hogy előre szól, de nem hallják meg. Figyelemfelkeltés, segélykiáltás mindig van, csak nem mindig látványos annyira, mert talán nem ír búcsúlevelet. Én is elítélem az öngyilkosságot, de nem azt, aki eljut ide, mert be is van bizonyítva orvosilag, hogy nincs teljesen ítélőképessége tudatában, egy pillanatnyi elmezavar hatása alatt cselekszik. Ezt megelőzhetik viszont depressziós gondolatok. Az alkoholistának is mondhatod, tegye le a poharat, de nem fogja tudni egyedül megtenni, mert ez egy betegség. Le lehet győzni, de nehéz annak a személynek nagyon, aki benne van. És hát miért ne kérhetne akár itt segítséget bárki? Neki ez jutott eszébe, nem a pszichiáter. Kívülállóként könnyű ilyen letisztultan látni a dolgokat, és az ember hajlamos lenne megrázni kicsit azt aki panaszkodik, hogy most mit vagy úgy oda, ezek nem olyan nagy problémák?! De ő nem lát ki belőlük. Hosszú folyamat kigyógyulni a depresszióból, de ha instant helyzet áll elő, és ezt észleljük, annyit megtehetünk, hogy megpróbáljuk megakadályozni. A többi úgyis az ő harca marad, amit meg kell majd vívnia, mert élni kell, és megvívni a harcokat, nem feladni. Csodálatos barátnőd volt. De annyiféle ember van. Sajnos sokakban negyedannyi kitartás, élni akarás sincs. Én azt mondom, hogy ilyenkor mellé kell állni, és egy kis erőt adni neki, ha lehet, persze van, akinek nem lehet, mert nem akarja. A kérdezőnek lehet, hiányzott valami, ha egyszer kiírta ide ezt, és nem úgy tett, mint az általad leírt példában azok, akikről egyszer már csak azt hallani, hogy megtették.
2013. márc. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!